reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
heksa to jest kazdego indywidualna sprawa i wybor nalezy do ciebie ja jak slyszalam nazwy typu "spirala", "wkladka domaciczna " to az mnie skrecalo i myslalam raczej o implancie ale poczytalam troszke i zmienilam zdanie.Teraz juz minal 4 miesiac i musze ci powiedziec ze czuje sie rewelacyjnie, nie martwie sie ze zapomne tabletki, nie mysle ze mam cos pod skora i wogole jestem zadowolona a moj maz chyba jeszcze bardziej;-)
wszelkie dolegliwosci juz sie skonczyly i na prawde polecam ta metode antykoncepcji
 
reklama
pierwszy miesiąć brałam harmonent i niby okres prawie cały miech 2 tyg okres potem plamienie zmieniłam na microgynon i zero plamienia okrec 4 dni nie tyje ale i nie jem po 18 by nie utyć oraz troszke ćwiczę

Irlandia no kurde chyba cos jest po tabsach bo tez zmniejszyła mi sie ochota na sexx małę załamania ale z 2 strony mam juz 2 dzieci i nie myslę o 3 wiec musze sie zabezpieczać choćby tabletkami
ale juz zaczynam myślec czy nie przejśc na spiralę lub inną metodę
 
No jest, jest... Hormony. :tak:
Ja wkładki nie moge ze wzgledów medycznych i etycznych... Antykoncepcja barierowa zabija fantazję a hormony moje libido.
Jestem już trzeci miesiąc bez hormonów, czuję się dobrze, mam dobry nastrój, bez stanow depresyjnych. Wróciła ochota. Od miesiąca prowadzę samoobserwację, wlasnie zbliżam się do końca cyklu i nie mam żadnego lęku przed ciążą. Planujemy z małżem drugie dziecko w przyszłości, ale teraz jeszcze nie, może za dwa-trzy lata?
Nie czuję się "niewyżyta" a maż nie narzeka... ;-)
Wszystko zalezy od temperamentu pary, waszych potrzeb, upodoban, zasad.
Pamietaj, ze płodność w małżeństwie to nie tylko Twoja sprawa, to również odpowiedzialność Twojego partnera. Nie moralizuje, nie pouczam... Dopiero teraz jak oboje jesteśmy zaangażowani w nasze "odkładanie" to zrozumialam.
Pozdrawiam!
 
Wiesz co? Podstawowym mitem jaki istnieje o NPR jest to, ze zabiera on dużo czasu. Nic bardziej błędnego! Wszystkie czynności związane z obserwacja wykonujesz przy okazji czynności fizjologicznych. Jedynie pomoar temperatury jest poniekąd obciązający, ale nie do końca. Jesli wstajesz o mniej więcej takiej samej porze to wogle problemu nie ma.
Napisze Ci jak to wygląda u mnie. Zaznaczam, ze pracuję na dwie zmiany. Budzik mam ustawiony na 6:10 i jak wstaje na zmianę poranna to mierze tempke i wstaję a jak moge pospac to mierze i ide spac dalej. Mam termometr owulacyjny elektroniczny z pamięcią ostatniego pomiaru i w wolnej chwili wpisuję pomiar na kartę. Pozostale objawy obserwuje w ciągu dnia - śluz, odczucia zewnętrzne. Szyjkę badam zawsze wieczorem, po kąpieli. Resztę objawow wpisuję na karte wieczorem - przed snem.
W nocy czasem wstaję do dziecka a czasem wypycham małża. Wazne jest tylko, zeby były 3 godziny nieprzerwanego snu. Inaczej na wykresie zaznaczasz tempkę zakłóconą.
To nie jest bardzo rygorystyczna metoda, tym bardziej że karty prowadzę elektronicznie. Kilknij na obrazek "Moje 28 dni" w moim podpisie jesli jesteś zainteresowana.
Pozdrawiam!
 
Ja brałam logest przez 2.5 roku. Taki niby okres występoawł co miesiąc. Bardzo regularnie , co 28 dni, ale raczej skąpy i bez żadnego bólu brzuch itp. Bardzo go sobie chwaliłam, ale niestety przytyłam po nim sporo, chociaż teoretycznie nie powinien mieć takich skutków. Jak odstawiłam tabletki w ciągu miesiąca zleciało mi 10 kg , a nie zmieniłam diety .Większość tabletek działa tak , że występuje takie małe krwawienie, coś w rodzaju okresu. Martwić się trzeba gdy , krwawienie jest obfite, albo występuje cały czas.
 
czy ktos bral moze novynette?ponoc tania,dobrze przyswajalna i nie powoduje tycia.
Napiszcie pare slow jesli wiecie cos na ich temat
Ja osobiście biorę te tabletki i jestem zadowolona.Tzw plamienia z odstawienia sa rególarne,niezbyt obfite,nie boli mnie brzuch itd,itp.
Rzeczywiście nie przytyłam po rozpoczęciu ich brania,polecił mi je mój ginekolog ze względu na problem ze zrzuceniem mojej wagi po ciąży.
Jeśli chodzi o brak ochoty na seks podczas stosowania pigułek to jest to normalny objaw podczas brania każdego ich rodzaju.
Poprostu hormony w nich zawarte tak działaja na organizm.
Natomiast jeśli chodzi o plamienia i krwawienia podczas przyjmowania 1 opakowania to sa one rzeczą normalna i moga trwać nawet cały miesiąc(czas łykania tabletek) aż do rozpoczęcia następnej paczki
 
Jeśli chodzi o brak ochoty na seks podczas stosowania pigułek to jest to normalny objaw podczas brania każdego ich rodzaju.
Poprostu hormony w nich zawarte tak działaja na organizm.
Natomiast jeśli chodzi o plamienia i krwawienia podczas przyjmowania 1 opakowania to sa one rzeczą normalna i moga trwać nawet cały miesiąc(czas łykania tabletek) aż do rozpoczęcia następnej paczki[/CENTER]

Czyli jakby akceptujesz te "niedogodności"? Nie przeszkadza ci brak ochoty na seks, mimo, ze bierzesz pigułki po to żeby go uprawiać bez ograniczeń w każdym momencie? Nie przeszkadzają ci plamienia cały czas, mimo, ze u zdrowej kobiety, która nie bierze hormonów takie plamienia moga świadczyć o czymś niepokojącym?
Ja właśnie między innymi z tych powodów już hormonów nie będę używać, bo po co brać coś co w teorii ma mnie "uwolnić" od myślenia o ciązy a w rzeczywistości nawet nie mam ochoty pomyśleć o seksie.
Trochę to nielogiczne.
A i jeszcze jedno sprostowanie - plamienia występujące cały czas nawet u stosujących antyki to nie jest tzw. norma. Należy o tym poinformować lekarza, bo to oznaka, że dzieje sie coś niedobrego i nie należy tego lekceważyć.
 
Przed ciaza tez stosowalam NPR. Co prawda nie bylam zbyt sumienna i nie prowadzilam tabel, wykresow itp, ale wiedzialam co, gdzie i kiedy. Kiedy zrobilam dzidzie tez wiem dokladnie. Po porodzie wzielam cerazette i nie wiem o co chodzi z tymi krwawieniami, bo mialam jednodniowe leciutkie w pierwszym tygodniu zazywania i na tym koniec, a to juz 5 miesiac. Kiedy przestane karmic piersia zamierzam wrocic do NPR, bo dobrze sie z tym czulam i fizycznie i psychicznie. A co do spadku libido poprostu masakra. Nie mam ochoty:szok:
 
reklama
Paulinek karmiąc piersią możesz się też obserwować. Malo tego prowadząs obserwacje przi karmieniu jesteś w stanie przewidzieć kiedy przyjdzie miesiączka. jesli liznęłaś trochę NPR to wiesz co to jest LAM. Zresztą nawet bez LAM warto się obserwować bo możesz stosując odpowiednie reguły też skutecznie odkładać poczęcie.
Kto jeszcze stosował i stosuje NPR?
 
Do góry