reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
ja stosowalam po slubie metody naturalne- u mnie metoda termiczna przed porodem sprawdzala sie idealnie, zaszlam w ciaze dopiero gdy przestalam mierzyc sobie temperature i to w 3 miesiacu od odstawienia termometru, chociaz nie wspolzylam w dni najbardziej plodne, ale zaszlam w ciaze wtedy kiedy chcialam teraz niedlugo zacznie mi sie juz 30 tydzien ciazy :) po porodzie tez chcialabym stosowac metody naturalne...
 
reklama
Zastanawiam się nad założeniem mireny już jakiś czas.Mój lekarz stwierdził,że wkładke najlepiej założyć jakieś pół roku po porodzie albo i póżniej bo jeśli będzie to wcześniej to wkładka może wypaść gdyż w tym czasie jeszcze macica się obkurcza.Czy coś wiecie na ten temat?
 
ja zalozylam Mirenke 2,5 miesiaca po porodzie bo nie moglam sie zdecydowac na metode antykoncepcji az w koncu wybralam Mirenke:tak:.
Ale nadal mam co do tego watpliwosci,moje dziecko ma juz prawie 8 miesiecy a ja mialam jak na razie tylko 6 dni bez zadnego krwawienia i plamienia:szok:.
Zobaczymy co usg pokaze
 
Agutek dopiero 17-go czerwca bo wczesniejszych terminow nie bylo ale zastanawiam sie i to bardzo nad zmiana mirenki na implant bo nie czuje sie za dobrze a juz tyle czasu palmie lub krwawie ze musze brac dodatkowe witaminy a i tak nie czuje sie najlepiej:baffled:.
Zobaczymy jak to bedzie
 
Witam wszystkich :)ja dopiero zaczelam brac diane i rano mam nudnosci, czasami suchosc w ustach:/ i bol glowy,czeste odddawanie moczu,brzuch jakby popuchniety:/ niechec do wszystkiego a tak to ok a wizelam dopiero 5 tabletke z 1 opakowania ...skonczyl mi sie niby okres jak zwykle..ale mam jakies plamienia.Kazdy pisze cos innego i mam juz mentlik:/biore pierwsze w swoim zyciu tabletki anty ( jako na cere i zabezpieczenie) i jakos boje sie wspolzyc z chlopakiem bez prezerwatywy:/jak to u Was bylo?wiem niby na ulotce pisze ze 1 tabletka zabezpiecza,ale ginekolog powiedzial mi ze mam 12dni stosowac jednak prezerwatywe:/prosze o odpowiedz.pozdrawiam
 
Czy któraś z Pań miała bolesne miesiączki i założyła spiralę? Podobno spirala może pogorszyć bóle, dlatego cały czas się zastanawiam....
 
Implant ma zwiekszona ilosc hormonow ale jest podobnie jak przy braniu tabletek antykoncepcyjnych:tak:.Sama nie wiem ale zobaczymy po usg i jak bede sie czula nadal bo jak na razie to nie ustepuje mi plamienie i krwawienie i tak na zmiane
 
Witam,

Od 8 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, z dwoma krókimi przerwami (3 miesięcznymi) i jedną dłuższą (ciąża) a w zasadzie powinnam napisać brałam, bo już nie biorę.

Co się stało, otóż: prawie zaniknął mi okres, ostatanie @ przed odstawienim to w zasadzie były 1-2 dniowe minimalne plamienia, zaniepokoiło mnie to, gin kazał odstawić tabsy, ponoć czasami tak się dzieje gdy długo bierze się hormony.

Odstawiłam poczekałam i dostałam normalny @ a teraz nie chce już wracać do tabletek, jest ku temu kilka powodów:
-zdecydowanie mniej mi się chciało
-no i ta świadomość, że to sztuczne ingerowanie w organizm
-no i ten brak okresu....

Zaczęłam czytać na necie, czytam i czytam i głowa mnie już boli.

-gumek nie lubię za bardzo, a poza tym, nie dają zbyt dużej pewności, w końcu mikrootwory w lateksie są większe niż pojedynczy plemnik :baffled:
-tabetki odpadają :no:
-spirala odpada bo chciałabym miec jeszcze dzieci
-metod naturalnych się trochę boję :confused: moje cykle zanim zaczęłam brać tabetki to był "czeski film" raz 28, raz 30, raz 35, raz 40 dni, ale sama nie wiem czy nie zacznę mierzyc sobie temperatury i na początek spróbuję połączenia metody pomiarów temperatury+obserwacja sluzu+gumki
-znalazłam na necie to Nowoczesna antykoncepcja - Lady-Comp, Baby-Comp, pearly ,ale to podobno nie jest skuteczne, bo nie przewiduje że w jednym cyklu może dojść do dwóch owulacji...

Jakie metody antykoncepcji Wy stosujecie?



 
ja właśnie odstawiłam cerazette i również zastanawiałam się nad formą antykoncepcji ( tabletek nie chciałabym brać bo szybko tyję po każdych w zasadzie, spirala odpada z wiadomych przyczyn, naturalne metody już wypróbowaliśmy i jest Szymonek:tak::-D:-D) po rozmowie z moim ginem zdecydowałam się na pierścień nuvaring . niestety póki co niewiele mogę Ci powiedziec z własnego doświadczenia ponieważ wpierw muszę poczekać na okres, ale tutaj znajdziesz wszystkie informacje http://www.nuvaring.com/Consumer/index.asp
 
reklama
To może skoro zahaczyłas o metody naturalne to jako jej uzytkowniczka cos na ten temat powiem. Sama jestem uzytkowniczką metody od dwoch cykli, wczesniej przed ciążą korzystalam z metody owulacyjnej Billingsów.
Fakt, ze cykle mają rózną ilośc dni wcale nie oznacza, ze sa nieregularne +/- 5 dni to nadal regularność. Poza tym to mit, ze nie można stosowac metody naturalnej - jakiejkolwiek w cyklach nieregularnych. Mierząc temperature i obeswując inne objawy płodności uczysz sie swojego organizmu i pozwala ci to przewidziec jego reakcję na chorobe, stres, zmianę klimatu, cykliczne zmiany długosci dnia. Praca zmianowa tez nie jest żadna przeszkodą.
Aby dobrze stosowac metody naturalne trzeba miec tylko odrobinę samodyscypliny i świadomośc faktu, ze jest sie płodnym a nie, że ciąża musi się pojawić jeśli popełni się błąd.
LadyComp to nic innego tylko zwyczajny termometr za grube pieniądze, który ma w pamieci kilkanaście tysięcy wykresów temperaturaowych i na podstawie jakiegos algorytmu wyznacza dni płodne i niepłodne. To samo możesz zrobic Ty mając termometr rtęciowy, katrke papieru długopis i linijkę. Albo Internet i konto na jednej z kilku stron do prowadzenia wykresów NPR.
Mit podwójnej owulacji: NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO. Do uwolnienia drugiego jajeczka może dojść najpóźniej do 24 godzin po pierwszej owulacji - tak tłumaczy się ciąze bliźniacze dwujajowe naturalne. Potem uwalniany jest progesteron i estriol, które blokują dojrzewanie kolejnych jajeczek do końca cyklu. Zatem jęsli prawidowo wyznaczyłas skok, odnalazłaś sześć niższych temperatur przedwzrostowych to wyznaczenie niepłodności poowulacyjnej nie sprawia kłopotu i nie ma takiej opcji, zeby potem nastapiło zapłodnienie.
Proponuje poczytać o róznych metodach objawowo termicznych:
metoda Kippley'ów,
metoda Roetzera,
metoda angielska podwójnego sprawdzenia,
metoda niemiecka.
Ja korzystam od dwóch cykli z metody Kippley'ów. Nie korzystam z innych środków antykoncepcyjnych, ale jesli początkowo nie bedziesz czuła sie pewnie to możesz przecież uzywac prezerwatyw. Potem spokojnie możesz zrezygnowac jak nabierzesz wprawy. Namawiam do poznawania wlasnego ciała, NPR to czysta fizjologia, nie ma tam miejsca na ideologię, religię. Cykl kobiety jest piekny i watro go poznać.
W razie pytań służę pomocą, sama sie wielu rzeczy uczę, niedługo zrobię kurs uzytkownika - mam nadzieję. W przyszłości chcialabym uczyć Metod Naturalnego Rozpoznawania Płodności.
Pozdrawiam!

Madźka ale nuvaring to tez hormony a NikaMD chce tego uniknąć. Jakiej metody sie trzymaliście, ze zawiodla? NPR w czystej postaci ma PI niższy od pigulek, więc coś musiało byc źle zinterpretowane. Rotzer dowodzi, ze III faza to najbezpieczniejszy czas w cyklu kobiety i tylko błędna interpretacja prowadzi do nieplanowanych poczęć.

Proponuję poczytać:
http://www.npr.prolife.pl/
Tam sa opisy ogólen wszystkich metod, badania skuteczności metod, zasady korzystania po porodzie i w innych sytuacjach wyjątkowych. Sa linki do ciekawych polskich stron. Polecam!
 
Ostatnia edycja:
Do góry