reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
tabletki antykoncepcyjne z założenia nie są zalecane przy problemach z żylakami (nie wiem, czy wszystkie tabletki źle wpływają na żyły, ale raczej na większości w ulotce znajduje się informacja o tym, że przeciwwskazaniem są problemy żylne, także nie warto raczej w takiej sytuacji ich brać, bo może to za sobą pociągnąć rozwój choroby)
 
reklama
Witam

Dzisiaj moja Pani doktor przepisała mi tabletki antykoncepcyjne QLAIRA. Wcześniej stosowałam tylko Yasminell i nie byłam zadowolona, gdyż zupełnie nie chciało mi się seksu, więc zupełnie zrezygnowałam z tabsów, to było już ponad dwa lata temu. Teraz po drugim porodzie chce zrobić drugie podejście do tabletek i tym razem Pani doktor przepisała mi QLAIRE. Powiedziała że mają więcej naturalnych składników i może nie będą na mnie tak wpływały jak tamte.

Czy która z Was brała te tabletki? A jeśli tak to jakie macie zdanie na ich temat.
 
jestem na Evrze ponad rok
przytyłam ok 3kg , ale i piersi nabrały fajnego kształtu więc mi to nie przeszkadza
przyklejam zazwyczaj na ramionach , a latem tak aby nie było widać
brzegi się brudzą , ale nie zdarzyło mi się żeby plaster sie odkleił
skutki uboczne maja wszystkie leki
jestem zadowolona , chociaż planuje je zmienić na Yaz , ze względu na bóle głowy
które mnie męczą po odklejeniu 3 plastra
 
Ja stosowałam plastry kilka lat i jestem z nich bardzo zadowolona. Zamierzam do nich wrócić. Tabletki bardzo źle wpływały na wątrobę i żołądek (bóle, mdłości) powodowały spadki nastrojów (tabletki działają jak sinusoida, po połknięciu najmocniej, z czasem coraz słabiej aż do następnej tabletki, plastry natomiast w sposób ciągły wydzielają swój skład dlatego mają najmniej skutków ubocznych) a także duży spadek libido. Plastry jako jedyny środek antykoncepcyjny zahamowały powstawanie torbieli na jajnikach.

Antykoncepcję trzeba dobierać indywidualnie, to co służy jednej osobie drugiej zaszkodzi. Należy poszukiwać tak długo, aż znajdzie się lek najodpowiedniejszy dla siebie. Dla mnie są to właśnie plastry Evra :-)
 
Ja stosowałam plastry przez 1,5roku przed zajściem w ciąże. Jak przyszedł już ten czas że chcieliśmy plastry zamieniłam na kwas foliowy i bez problemu po 2miesiącach od odstawienia zaszłam w ciąże. Dziecko jest całe zdrowe i piękne. Nie miałam żadnych efektów ubocznych. Cena jest korzystna. Jedynie co na początku mnie wkurzało to to że nie potrafiłam porządnie tego plastra przykleić i prawie że nie dotrzymywał tygodnia. Ale idzie sobie to naprawdę udoskonalić> Fajne są że raz w tygodniu trzeba tylko pamiętać zazwyczaj w ten sam dzień więc się nie pogubisz i tydzień przerwy. A nie jak tabletki -codziennie. Plastry też super wyregulowały mi okres. Praktycznie był co do dnia i szło zaplanować wyjazd.
Jak masz jeszcze pytanka to śmiało mam trochę doświadczenia przy nich
 
Witam:)
Właśnie zaczęłam 4te opakowanie Qlairy. Dostałam je przede wszystkim na uregulowanie cyklu bo miałam lekko mówiąc kosmos. Pierwsza miesiączka na nich to katastrofa była, bo lało mi się dosłownie po nogach, ból niesamowity, skrzepy takie, że głowa boli - mimo 3 rodzajów leków przeciwkrwotocznych, miesiączka trwała 7 dni. Przy pierwszym opakowaniu poza koszmarnym okresem nie miałam zupełnie żadnych skutków ubocznych. Kolejne miesiączki już są zupełnie normalne i skutków ubocznych nadal nie ma i raczej juz sie nie pojawią. Zaznaczam, że to jak wyglądał mój pierwszy okres przy braniu tych tabletek mogło wynikać z wcześniejszych problemów - teraz jest idealnie choć boleśnie (ale zawsze miałam bolesne miesiączki w sumie :p ). Generalnie jestem bardzo zadowolona, choć cena trochę wysoka bo 50zł/opakowanie. Uważam jednak, że są świetne i warte swojej ceny.

Pozdrawiam!
 
Dziękuję Ci za odpowiedź. Ja zacznę testowanie jak dostanę pierwszą miesiączkę po porodzie. Nie miałam nigdy żadnych problemów z cyklami a okresy były zawsze bezbolesne i mam nadzieję że tak pozostanie.
Rzeczywiście cena jest bardzo wysoka, ja zapłaciłam 51 zł za opakowanie.

Pozdrawiam
 
reklama
Do góry