reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
nie wiem ja to uslyszalam od znajomej ktora je brala kilka miesiecy i wlasnie mi mowila ze z tym krwawieniem do gina poszla i przyznal ze maja duzo hormonow i i je zmienil.Sprobojcie NOVYNETTE ja te tabletki bralam przez 2,5 roku z jedna przerwa mala i nigdy mnie nie zawiodly. dostalam je bo maja obnizona dawke hormonow iani nie tylamani ni swirowalam ponich . odstawilam dopiero kilka miesiecy przed planowanym zajsciem w ciaze z czym tez nie bylo po nich klopotu. polecam
 
reklama
kasia2804
Ja niestety mam podobny problem:( Biorę cilest od około 2 lat i jakieś 4 mies temu zaówazyłam plamienie mniej wiecej w połowie opakowanie trwa to z 2-3 dni. lekarka mowi ze to minie, ale mnie sie to nie podoba.:(

jeśli takie plamienia pojawiają się co miesiąc od czterech miesięcy to może poproś lekarkę o zmianę tabletek? być może akurat te nie są dla Ciebie dobre Ogólnie dobrze się po nich czujesz?
 
no własnie dobrze sie czuje tylko te plamienia... Nie będę prosiła o zmianę bo i tak lada chwila je odstawie. moze nawet w tym miesiącu... A własnie wiecie moze jak to jest z tym odstawianiem?? jak powinnam to zrobić?? konsultować to z lekarzem??
 
ja po prostu odstawilam jakos pol roku chyba wczesniej zeby bylo bezpiecznie i kochalismy sie na poczatku w gumkach a od marca bez niczego i na poczatku lipca bylam juz w 5tym tyg
 
Brałam kilka miesięcy Yasmin i na początku było wszystko ok. Niestety potem wszystko się zmieniło. Chodziłam cały czas nabuzowana jak bomba, miałam wilczy apetyt i byłam senna.

Po konsultacji z ginką zmieniłam tabletki na Yasminelle. Na początku było super. Czułam się o niebo lepiej.

I powiem tak- przy Yasmin czułam wielki apetyt i panowałam nad nim żeby nie jeść bez przerwy. Przy Yasminelle nie miałam takiego apetytu i nie jadłam jakoś więcej a mimo to przytyłam 6 kilo. Chyba przez hormony albo nie wiem...
W każdym razie niedawno odstawiłam wszelkie tabletki i walczę z wagą...
 
Witam.
W Listopadzie 2010 urodziłam synka.
Po zakończeniu okresu połodu-po około 12 dniach dostałam pierwszą miesiączkę ,a wraz z tym zaczęłam przyjmować właśnie Cilest.Okres trwa już u mnie ponad 3 tygodnie-czy powinnam się tym martwić,czy po prostu organizm po ciąży musi "wrócić do normy" ??? :baffled:
 
a czy ty na pewno masz juz okres?? czy krwawisz jeszcze poporodowo?? - bo mozna krwawic nawet do 6ciu tyg a ty juz po 12tu dniach okres masz?? - wiem bo moja przyjaciolka niedawno rodzila i tak jej polozna powiedziala.... okres zwylke pozniej wraca podobno
 
buziaczek-tak,napewno to już okres...Ja niestety nie karmiłam piersią i dlatego tak szybko dostałam...a dostałam 12 dni po zakończeniu połogu :/ Poza tym byłam na kontroli po zakończeniu połogu i gin mi powiedziała,że lada chwila dostanę miesiączkę...
Nawet się nie zdążyłam przyzwyczaić,że już nic ze mnie nie leci,a tutaj znów i trwa ,aż tyle czasu :eek:
 
Ostatnia edycja:
reklama
kasia ja bralam cilest jakies 3.5 roku z pol roczna przerwa, jak wzielam 1 opakowanie to mialam lekkie plamienia, ale wiecej sie juz nigdy nie powtorzyly- nawet po przerwie jak znow zaczelam brac, bardzo dobrze sie po nich czulam, jedyny skutek uboczny przytylam sporo PO ODSTAWIENIU (1 raz), za 2 gim razem nie przytylam prawie w ogole
tak jak inne dziewczyny radze wybrac sie do lekarza, moze zmieni ci tabletki

aniołeczek sadze ze nie musisz konsultowac odstawienia tabletek z lekarzem, tylko jak chcesz dzidzie to moze warto odczekac z 3 cykle zeby "organizm sie oczyscil", my wlasnie tak zrobilismy przez 3-4 cykle poprostu stosowalismy gumki, pozniej stwierdzilismy ze sie staramy i... 1 cykl i sie udalo :-)
 
Do góry