reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
reklama
Cortina zazdroszczę^^ ja niestety nie chudłam ani nie tyłam. No plusem jest to, że z racji brania tabletek w końcu udało mi się rzucić palenie (moja gin powiedziała, że mnie leczyć nie będzie jak nie rzucę ;p)! Po rzuceniu przytyłam ale już niedługo zacznę odkopywanie siebie spod zwałów tłuszczu pociążowego, tego po rzuceniu palenia itp.

Czekamy na relacje z brania Qlairy :)
 
Ja microgynon 21 brałam ok 1,5 roku ale po ponad roku zaczęły mi doskwierać bóle głowy i zrobiłam się strasznie nerwowa, po 1,5 roku gin powiedziała, żeby odstawić kolejnych już nie brałam bo chcieliśmy mieć dzidziusia, przytyć nie przytyłam ani w czasie brania ni po a po 3 miesiącach od rezygnacji z tabletek okazało się, że jestem w ciąży, ale słyszałam, że te tabletki to najgorsze świństwo i nie powinny być stosowane przez młode kobiety zwłaszcza te, co planują potomstwo
 
Ja biorę od ponad miesiąca, dobrze się czuję, delikatnie plamiłam 3 dni (po 8 dniach od rozpoczęcia brania), wzrost libido, cera bez zmian... wszystko normalnie jakbym w ogóle ich nie brała :p mam nadzieję, że są skuteczne bo chce z kolejna dzidzią poczekać min 1 rok :)
 
Nie wiem co ma odstawienie tabletek antykoncepcyjnych do wagi. One w żaden sposób nie wpływają na apetyt, więc koleżanka po prostu nie umie się przyznać, że tylko z własnej winy przytyła więc wolała wytłumaczenie, ze to przez tabletki. Sama je brałam i po odstawieniu nie przytyłam.
 
ja bralam prawie rok, okres jak w zegarku, zadnych skutkow ubocznych, przestalam brac rowno 3 m-ce przed planowaniem bobasa :) polecam
 
Ja również stosuję EVRę ale chyba zrezygnuję bo jak się śmieje mój mężuś dają 101% pewności. Totalny spadek libido i brak ochoty na cokolwiek... A to też bez sensu - po o stosować anty jak sie sexu nie uprawia:))) . Jak stosowaliśmy durexy to było zupełnie inaczej...
Jakby ktoś był zainteresowany to mam na zbyciu 1 pełne oipakowanie evry i jeden plasterek z ostatniego opakowania
 
Ostatnia edycja:
Dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi,nigdy nie miałam czasu żeby odpisać.Cilest już odstawiłam,ogólnie czułam się ponim kiepsko.Jestem zadowolona bo od tego czasu schudłam 6kg.Także nie wrócę już napewno do Cilestu.Teraz zastanawiam się nad inną metodą i nie wiem co wybrać myślałam o plastrach Evra ale boję się przytyć po nich.
 
reklama
Cześć dziewczyny,
mi ginekolog przepisał właśnie Qlaira. Miałam już w swoim życiu epizod z cilest i yasminellą, ale czułam się po nich fatalnie. Aktualnie jestem na plastrach Evra, ale głowa nie daje mi spokoju i cały czas boję, że te plastry nie wystarczą. W każdym razie byłam pozytywnie nastawiona do Qlairy, ale jak to ja weszłam w Internet i naczytałam się o braku okresu, o multum skutków ubocznych.
Jak bierzecie dajcie znać ?! wiem, że każdy organizm reaguje inaczej, ale niestety brać środki anty muszę, bo do ciąży mi się nie spieszy, a trzeba wybrać jakieś mniejsze zło.
 
Do góry