reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak samopoczucie, mamusiu?

osinka pisze:
dziewczynki, zadam Wam niedyskretne pytanie ;)
czy Wasi ginekologowie też Wam zabraniają seksu po 35-36 tygodniu ciąży?? mój mówił, że teraz obowiązuje mnie zakaz :(
a nie mam żadnych problemów z ciążą i nie miałam...

apropos sexiku...
najlepszym sposobem na wywolanie skurczy porodowych jest "stymujacja brodawek" , jak zapytalam mojej gin czy moge do tego zatrudnic meza to ona zarumieniuna lekko i powiedziala ze nie chciala tego mowic glosno ale to przeciez oczywiste ;) to mnie pocieszyla:) czyli jeszcze tydzien...
 
reklama
Synuś dzisiaj spał w nocy nieźle, budził się co dwie godziny na karmienie i szybko zasypiał z powrotem. Uff, przynajmniej trochę podrzemałam, bo wczoraj to miałam już pierwszy kryzys związany z brakiem snu... Dziś też, jak na razie, jest całkiem grzeczny.
 
pytia pisze:
Synuś dzisiaj spał w nocy nieźle, budził się co dwie godziny na karmienie i szybko zasypiał z powrotem. Uff, przynajmniej trochę podrzemałam, bo wczoraj to miałam już pierwszy kryzys związany z brakiem snu... Dziś też, jak na razie, jest całkiem grzeczny.
Jak tak piszesz o braku snu,to sie zaczynam zastanawiac czy wytrzymam tych bezsennych nocy i dni...Trudno mi sobie wyobrazic wstawanie co 2 godziny do karmienia w nocy i to samo(pewnie) w ciagu dnia.Pytia, a zdarzysz cos w chacie zrobic,jak naprzyklad cos ugotowac,sprzatnac albo wyprac??Chyba nie.A jakie pieluszki uzywasz?NIektore babeczki mowia ze jeszcze od samego poczatku przewijaja w jednorazowe i jest o.k
I jeszcze jedno pytanie- czy przed porodem mialas takie mocne klucia w dolnej czesci brzuszka,ktore az dech wsperaly?
 
I nawet nie ma się jak na niego za to pozlościć cio? No bo jak na taką słodzinkę możnaby się rozzłościć :-)
 
Benita, miałam takie właśnie silne kłucia w dole brzucha.
Co do prac domowych, to na razie jestem z nich kompletnie wyłączona. Opieka nad Jasiem pochłania mi większość czasu, a w ciągu dnia, nawet jak mały prześpi półtorej czy dwie godziny, to nie chce mi się gonić ze szmatą. Na razie obiady przynosi mi mama, a w domu sprząta mężuś. Staram się troche drzemac między karmieniami, nawet w ciągu dnia, bo najgorsze jest przemęczenie. Z czasem to się pewnie wszystko unormuje, nabiorę rutyny i będę w stanie wszystko pogodzić. Na razie Jaś jest numer jednen i wokół niego kręci się cała doba.
Pieluszek od początku używamy wyłącznie jednorazowych. W ogóle nie wyobrażam sobie prania stosów tetrowych. A zdarza się nieraz, że ledwie Jasia przewinę, a po 3 minutach muszę to robić jeszcze raz, bo mu się przypomniało o kupce ;D. Tetrowych używamy do podcierania, przewijania, itp.
 
Pytia, a ile mniej wieej pieluszek zuzywasz na dobe?Bo nie wiem czy tez sie nie zdecyduje na te rozwiazanie,mam zapas pieluszek tetrowych,ale jak czytam jak na nic innego nie masz czasu to daje sobie sprawe ze pranie takich pieluch tetrowych codziennie to bedzie wielkim wezwaniem.A w te pierwsze dni jak spi Jas- przykryty czy owiniety rozkiem?
 
moja ginka ani słowa nie wspomniała na temat seksu i dobrze, bo miałabym wyrzuty sumienia ustawicznie łamiąc ten zakaz, ja chyba jestem uzależniona...a niedługo 6 tygodni przerwy...buuu
 
maga_86 ty 6 tygodni a mnie 5 miesiac abstynencji leci :(

pytia ale ci zazdroszcze ze juz z maleństwem jestes...
 
reklama
Jaś śpi owinięty rożkiem, jakoś od razu to polubił. Łatwiej też jest go przenieść w razie potrzeby, nie budząc, bo rożek jest utwardzony. Zresztą w szpitalu pielęgniarki tez owijały dzieci w rodzaj becika. Podobno to je uspokaja. Pieluszek schodzi ok. 10 na dobę.
 
Do góry