reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak samopoczucie, mamusiu?

Pytia a jakie kołysanki śpiewasz, bo ja też zaczęłam, ale do głowy przychodzi mi tylko jedna:"Bajka iskierki" no i czasem też śpiewam"Kolorowe Kredki", bo zawsze śpiewam to Mojemu bratankowi i on tak słodko wtedy na mnie patrzy...
 
reklama
Azik - no ja właśnie takie mam: "kołysanki - utulanki" w wykonaniu Magdy Umer i Grzegorza Turnaua. Ale tylko "Bajka iskierki" mi się z nich podoba,a raczej najbardziej wpada w ucho...
 
a mi sie wszystkie podobają - wszystkie znam z dzieciństwa - ciężko o inne - bo te są tradycyjne reszta to nowości współczesne...

no i ja uwielbiam turnaua

to może poszukaj w kazzie
 
Mama Boo - śpiewam kołysanki, które mnie śpiewała moja mama, a jedną z nich nawet śpiewał jeszcze mojej mamie jej tata... :) Nawet nie wiem, jakie mają tytułu, bo po prostu pamiętam je z dzieciństwa. Jedna zaczyna się od słów: "Był sobie król, był sobie paź i była też królewna, żyli wśród róż, nie znali burz, rzecz najzupełniej to pewna...", druga, ta starsza od słów: "Syneczku mały, już zasnął twój pluszowy szary miś, a ty wieczór cały wciąż bajek słuchałbyś...". Obie mają piękną, kojącą melodię i śliczne, bajkowe słowa :)
 
Co do Turnaua, to muszę się Wam pochwalić ,że 2 dni temu zaczepił on mojego synka Kazika i sobie pogadali chwilkę.A dokładnie było to tak: Kazik jechał przez Bracką na swoim małym autku, a pan Turnau ze swoją rodzinką siedział w takiej kawiarni na Brackiej i zajmowali cały chodnik.Kiedy Kazik dojechał do krzesła pana Turnaua,zamiast zaczekać ,aż ten utoruje mu drogę na chodniku, zjechał na ulicę i go ominął.Na to pan Turnau zaczepił go i pochwalił ,że on taki pracowity i ,że on taki silny, a póżniej zaczął o imię go pytać, a Kazik stał jak zahipnotyzowany i wpatrywał się w pana Turnaua ,jak w obrazek i musiałam go wreszcie odciągnąć ,bo by tak pewnie i godzinę stał :laugh:
 
Dziewczyny!
Co do zaparć - też mi dokuczają, przed ciążą nigdy nie miałam z nimi problemów.
Obecnie pomaga mi:
- jedzenie chleba razowego (kupuję naprawdę razowy, z ziarnami)
- chleb otrębowy albo z suszonymi śliwkami (piekę sama) - w razie czego - służę przepisami
- picie dużej ilości wody mineralnej
- picie zielonej herbaty
- jedzenie dużej ilości owoców - rewelacyjnie na mnie działają winogrona, śliwki i jabłka
- makowiec!!!
To tyle, pozdrawiam Was gorąco
Osinka
 
reklama
Do góry