reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
Witam,
Myszka.kuba twój post troszkę mi podniósł ciśnienie bo:

- Mati jes wysadzany na nocnik od 8 miesiąca życia kiedy zaczął sam siadać,
- woła i siusiu i kupkę. siusiu potrafi zrobić sam na ubikację ( tj. przyciągnąć taborecik, ściągnąć majtki itd.)
- w domku chodzi w majtkach tylko na spanie i na spacery zakładmy pieluszkę bo jest zimno i nie ma jak się wysiusiać po drzewkiem
- jest wychowywany z drugim dzieckiem, dziewczynką która załtwia wszytski potrzeby na ubikację i mimo to że Julka jest wzorem dla Matika nadal nie chcę spróbowac

Problemem nie jest dla nas informowanie o potrzebach tylko sposób na przekonanie go że można kupke zrobić na nocniczek. Mati przychodzi mówi, że chce kupkę po czym na moje propozycje zrobienia na ubikację lub nocnik reaguje rykiem, że chce pieluszkę. Ale o nie koniec bez pieluszki się nie załatwi będzie tak długo wstrzymywał, aż boli go brzuszek.

To tak woli wyjaśnienia.

Pozdrawiam
 
reklama
Siaba nie chciałam Cię urazić jeżeli tak to odebrałaś to bardzo Cię przepraszam, ale tak wywnioskowałam z opisu, może zle go zinterpretowałam. Na pewno nie chciałam nikogo urazić.
Nie wiem też czy wcześniej robił kupkę do nocniczka czy też robił zawsze tylko siusiu. Ale teraz wiem na pewno, że to nie wygląda tak prosto jak wydawało mi się wcześniej.
Jeszcze raz Cię przepraszam mam nadzieję, że nie żywisz do mnie urazu.
 
No cos ty nie gniewam się ale chciałam ci dac do zrozumienia, ze nie wszystko jest takie proste jak mogłoby się wydawać :)

Pozdrawiam
 
mówicie o wczesnym (9 miesięcy, 8 miesiecy) wystawianiu Maluchów na nocniki - Julka ma 16 miesięcy i jakoś nie ma ochoty przełamać się do SIADANIA na nocnik nie mówiąc już o zrobieniu do niego czegokolwiek!!!!

a nocnik "do zabawy" służy juz od kilku miesiecy :dry: :dry: :dry: :dry:
kiedy wasze Maluchy skorzystały po raz pierwszy z nocnika zgodnie z jego przeznaczeniem???
 
Kuba zaczął siadać na nocnik jak skończył 9 miesięcy i o dziwo od razu zrobił do niego siusiu. Z tym że wysadziłam go od razu po tym jak się obudził - bo dziecko wtedy od razu się załatwia. I tak stawialiśmy pierwsze kroki na nocniczku od razu po spaniu, a potem coraz częściej pytałam się czy chce ee i go sadzałam.
 
Niezgadzam się z tym, że powinno się niewiadomo ile czekać z sadzaniem dziecka na nocnik. Kuba od razu pojął i w 90% zawsze po wysadzeniu na nocnik się załatwił a jak skończył 1,8 miesięcy i już nie używał pieluszki. I jak najbardziej jest świadomy tego kiedy chce się załatwić i wiedział to już dużo wcześniej, pod warunkiem, że się tego dziecko nauczy. Może po prostu mam bardzo mądre dziecko, a może po prostu nauczyłam go tego i wcale nie TORTURAMI, bo tak na pewno nie osiągnęłabym takiego sukcesu. Napewno co to niewydaję już bez sensu pieniędzy na pieluszki i jestem z tego dumna. A tak na marginesie to dziwna ta lekarz z takim stwierdzeniem jak brak świadomości u dziecka w załatwianiu się i zdecydowanie pogłabym z nią na ten temat polemizować bo nie ma racji.
 
WITAM,
A ja tu troche sie zgodze z Anetas - co prawda Matik był wysadzany bardzo wcześnie na nocnik ale to tez między innymi dlatego, że dziewczynka z którą sie wychowuje ( moja bratanica) jets od niego 7 miesięcy starsza i babcia sadzała ją na nocnik. A skoro ona siadała to Matik tez chciał. Ale ja tez czytałam artykuł, że dziecko kontroluje zwieracze dopiero od 18 miesiąca i sadzanie wcześniej nie ma sensu.
Myślę sobie, ze każdy kij ma dwa końce.
Pozdrawiam
Siaba
 
Tak naprawdę to z nocnikiem jest różnie, inaczej w życiu i inaczej w tym jak "powinno być". Ja gdzieś czytałam, że sadzanie na nocnik i świadomość dziecka o co chodzi to nie wiek 1,5 roku tylko 2,5 roku. Jak już wspomniałam w życiu jest różnie. Dwa przykłady:

1. Moja kuzynka uczyła i uczyła siadać na nocnik chyba od 2 roku, a jej córka tylko miała z tego ubaw. Mówiła: mamo, ja usiądę na nocnik, ale nic nie zrobię. Oczywiście tak też się działo. Teraz dziewczynka ma już ponad 3 lata i sama do tego dorosła i sama zaczęła wołać na nocnik bez przymuszania i przekupywania.


2. Moja Julcia. Jeszcze w wakacje sama wołała na nocnik bez żadnej nauki. Po prostu zobaczyła nocnik, ja jej powiedziałam i pokazałam o co chodzi (ja siedziałam na sedesie, a ona na nocniku), a teraz już nie chce. Gdy pytam sie jej czy chce, to mówi, że nie, a jak ją przebieram i próbuję ja posadzić to ucieka po całym domu :). Od miesiąca chodzi do żłobka i tam nie ma problemów. Panie mówią, że robi ładnie do nocnika, ale nie przyniosła tej czynności do domu. W żłobku robi, a w domu nie chce.

Życie jest pełne niespodzianek :). Jednak to nie ujma ani dla dziecka ani dla rodziców, że dziecko jeszcze nie robi na nocnik. Trochę czasu i się stanie :). Pozdrawiam.
 
reklama
Hej! Moja Kinga zaczęła sikać na nocnik jak miała rok i 7 miesięcy, ale było to obkupione dwoma miesiącami sikania i kupania po podłogach. Zależało mi,żeby przestała sikać jak urodzi się siostra,ze względu na oszczędność na pampersach.Nigdy nie sadzałam jej na siłę na nocnik, sama z siebie nie chciała siadać nawet po to,żeby sobie posiedzieć, po prostu przyszedl ten dzień i zaczęła sikać na nocnik:).Od tej pory już nie zakładałam jej pampersów,nawet do samochodu,jedynie jeszcze przez 2 tygodnie na noc.Ale przeczytałam kiedyś maksymę: czego mały Jaś się nie nauczył, tego starszy Jaś nauczy się szybciej:))). I to jest chyba prawda...
 
Do góry