reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
moj mlodszy syn jak mial 19 mcy (umial juz sikac na nocnik) sam zaczol budzic sie w nocy i domagal sie nocnika. dla mnie to byla masakra bo wstawalam nie raz po 3-4 razy zeby go wysadzic. starszy jak by mogl to by jeszcze pewnie sikal:-D zabralam mu pieluche kiedy mlodszy przestal korzystac (mial wtedy 3 lata i 7-8 mcy)

agadko twoja corcia jest jeszcze malutka ale jesli uwazasz ze jest juz gotowa mozesz sprobowac wysadzac ja w nocy. jesli bedzie sie nototrycznie moczyla to znaczy ze to jeszcze nie ten czas;-)
 
reklama
nie chodzi o ograniczanie bo wiadomo,ze jak dziecko chce pic to sie mu daje ale przed samym spaniem moze pic troche mniej moj synus pije duzo przed spaniem czasami dwie duze szklanki,idzie siku i spac.W nocy go nie budze bo po co skoro wytrzymuje,a jak mu sie chce to sie budzi i idzie ale to naprawde rzadko tak jak juz pisalam moj Oliwierek w ciagu tygodnia przestal sikac i w dzien i w nocy choc nie wszyscy mi wierzyli i sie dziwili,ze tak szybko do niczego go nie zmuszalam tak po prostu samo przyszlo;-) i nie chce nikogo urazic ale trzy latek sikajacy w pieluchy w dzien to gruba przesada!jakos sobie tego nie wyobrazam...rozumie ksiazki,artykuly ale kiedys gdy my bylysmy male to dzieci mialy po 9-10 miesiecy i juz wolaly siku i nikt przez to nie ucierpial...,a teraz sie zdarzaja nawet czterolatki z pampersem
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem czy czekanie aż pielucha będzie sucha po nocy to dobry pomysł. Moja znajoma tak czekała aż córka poszła do zerówki (poważnie). Mala oduczyla się sikania dopiero jak jej zdjęła pieluchę. Ale każde dziecko jest inne.
 
dziękuję wam za odpowiedzi. skorzystam z waszych podpowiedzi i jak zobaczę, że nie jest gotowa to poczekam jeszcze.
 
witajcie moja coreczka ma teraz 3 latka ?

od 8 miesiecy nie sika do pieluszki ))

w dzien było dobrze poniewaz zaczelismy ja odpieluchowywac w maju jak było ciepło to latała na dworze bez pieluszki )

słyszelismy ze najlepiej zaczac odpieluchowanie własnie latem a ze mamy dom tym lepiej

wieczorem i nac wyglada to u nas tak

godz 20 wysadzenie przed snem

ok 00-1 w nocy wysadzam ja jeszcze

i do ok 10 rano jak mała wstaje to wtedy sama robi ( ale na noc w razie " w " wstawiam jej pusty nocniczek do jej pokoju )

co do zasikania łóżka ani razu nam sie to nie zdazyło )))

po piersze pod materiac dałam na cała szerokosc i długosc materaca podklady a bezposrednio na materac kupilismy gotowe
podklady specjalne do prania my mamy taki

http://allegro.pl/podklad-na-materac-90-200-nieprzemakalny-90x200w-i2968479208.html


i na ten podklad normalne przescieradło i jak narazie odpukac jest extra

a samo odpieluchowanie zajeło nam 2 tyg az nie moglismy uwierzyc ze w tak krotkim czasie Nasze dziecko pożegna sie z pampersami :-)
 
!7 miesięcy i chcesz dziecko w nocy zrywac na nocnik?????
Daj luz, dziewczyno i zakładaj w nocy pampersa:tak::tak: :tak::tak:.Poczytaj trochę fachowych książek czy artykułów na ten temat.
Co ci to dziecko zrobiło, ze chcesz je tak męczyc w imie swojej chorej ambicji .
Jak będzie gotowa, sama przestanie sikac w nocy, a tak tylko stresu jej narobisz i przyczynisz się do przedłużenia tego procesu(odpieluchowania).
Różnie to u różnych dzieci wygląda, jedne "łapią" szybciej, inne później , o co kaman z tym nocnikiem, ale generalnie przyjmuje się, że do trzech lat dziecko ma czas.
Wyluzuj.
no sory ale wyluzujmy kazde dziecko jest inne to tak jak z mowieniem jedne dzieci zaczynaja ładnie mowic jak maja 1,5 roku a inne maja 3 lata i nic jeszcze nie mówia

a 3 letnie dziecko idac np do przedszkola musi juz samodzielnie sie załatwiac i sam ubrac po tym załatwieniu bo wiadomo jak sie fajna pani w przedszkolu trafi to podciagnie i posadzi na nocnik ale jak trafimy na "zołze " to co dziecko bedzie zasikane chodziło poki go nie obierzemy ((
 
Ostatnia edycja:
Naprawdę, Pchełko i inne mamy- prosze, poczytajcie trochę o rozwoju dziecka i jego psychice, to może przestaniecie mieszać w głowach innym swoimi "mądrościami ludowymi".
To, że nas wysadzano od sześciu miesięcy, wcale nie oznacza, ze takie postępowanie było prawidłowe.
Istotną sprawą jest nie kiedy dziecko "nauczy się sikac na nocnik", a kiedy będzie świadomie kontrolowało ptrzeby fizjologiczne.
A to zupełnie dwie różne rzeczy.
BTW- teraz mieszkam w Danii.
Gdy w zeszłym roku w lecie powiedziałam mojej sąsiadce , która ma córeczkę w wieku mojej, że zaczynam z Amelką "naukę nocnika", to spojrzała na mnie jak na kosmitę.Dzieci miały wtedy po niecałe dwa latka.Potem moja córeczka poszła tu do mini-żłobka. Od niani dowiedziałam się znów ze zdumieniem, że tu nawet do przedszkola dziecko może iść w pampersie i nikt z tego powodu problemu nie robi.
Główna zasada to "nic na siłę"

Zainteresowanym polecam zajrzeć na nasz wątek, mamy tam osobny temat poświęcony nauce załatwiania się na nocnik.
Przepisałam moim koleżankom sposób postępowania z ksiązki dra Spocka "Dziecko.Pielęgnacja i wychowanie".
Jesli ktoś chciałby skorzystac, be welcome, chętnie się podzielimy wiedzą.Naukową, nie "z magla".

https://www.babyboom.pl/forum/dziec...337/pozegnanie-z-pampersem-i-smoczkiem-52895/
 
reklama
happy jak juz to napisalam o 9-10 miesiecznych dzieciach nie o 6,a po drugie bardo duzo czytalam o rozwoju dzieci i wiem,ze maja czas do 3 lat ale niektore dzieci chca szybciej na nocnik i robia nawet gdy maja okolo roczku kiedys nie bylo ksiazek i jakos mamay dawaly rade i nie sa to jakies ''madrosci ludowe'' kazdy robi jak uwaza aczkolwiek jak juz pisalam trzylatek w pielusce to moim zdaniem lenistwo matki!dziecko samo nie wpadnie na to kiedy ma robic na nocnik trzeba je tego nauczyc tak jak wiele innych rzeczy!,a im wczesniej tym lepiej!dziecku jest wygodniej gdy ma majteczki a nie pampersa miedzy nozkami i nie uwazam,ze to co pisze to wiedza z ''magla''...
 
Ostatnia edycja:
Do góry