reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
Tez mi sie wydaje, ze to jakies etapy takie sa. U nas Mloda od jakiegos pol roku wola ale zdarzaja jej sie dni kiedy sie zapomni, czasem wpadek jest kilka dziennie. Ale to na palcach jednej reki moge zliczyc takie dni. Jesli nic sie w zyciu dziecka gwaltownie nie zmienilo to nie wydaje mi sie, ze trzeba sie rpzejmowac. Przejdzie samo.
 
reklama
Hej,
Moja córcia właśnie nauczyła się załatwiać na nocnik. Teraz chce ją kłaść spać bez pieluszki. Macie jakieś pomysły jak ją oduczyć siusiania w nocy w majtki?
 
U nas jak odpieluchowywaliśmy to było lato, więc zadanie było prostsze, bo ja młodemu zakładałam na całe łóżeczko podkłady, spał pod kocykiem i jak się posikał to mu to poprostu przeszkadzało, i sam się zniechecił, nie piszesz ile córeczka ma lat, często powodzeniem kończy się wysadzanie-wstajesz co pare godzin i sadzasz dziecko na śpiku na nocnik, ale na mojego to nie działało bo nie pamiętał rano że w nocy siusiu robił, dopiero jak się kilka razy w mokrych majtkach bydził to zadziałało, wiadomo, prania multum, ale ciepło było więc szybkie pranie i schło w mig... i w mig przestał siusiac w nocy
 
!7 miesięcy i chcesz dziecko w nocy zrywac na nocnik?????
Daj luz, dziewczyno i zakładaj w nocy pampersa:tak::tak: :tak::tak:.Poczytaj trochę fachowych książek czy artykułów na ten temat.
Co ci to dziecko zrobiło, ze chcesz je tak męczyc w imie swojej chorej ambicji .
Jak będzie gotowa, sama przestanie sikac w nocy, a tak tylko stresu jej narobisz i przyczynisz się do przedłużenia tego procesu(odpieluchowania).
Różnie to u różnych dzieci wygląda, jedne "łapią" szybciej, inne później , o co kaman z tym nocnikiem, ale generalnie przyjmuje się, że do trzech lat dziecko ma czas.
Wyluzuj.
 
Jak sama napisałaś każde dziecko jest inne. Moja nauczyła się wołać siusiu w ciągu niecałego tygodnia, woła za każdym razem jak jej się chce, a po popołudniowej drzemce ma zawsze suchą pieluszkę wiec po co czekać aż będzie starsza.
 
Moj synus mial 18 miesiecy i przestal sikac do pieluch i w dzien i w nocy:-) zakladalam mu pampersa na noc ale gdy pare razy byl suchy przestalam i od tamtej pory nie zdazyla sie nam ani jedna wpadka zrobisz jak uwazasz ale ja napewno mojego synusia bym nie budzila w nocy na sikanie,szkoda by mi go bylo moze wieczorem niech mniej pije i przed samym spaniem idzie siusiu choc pewnie tak robicie;-)
 
Hej,
Moja córcia właśnie nauczyła się załatwiać na nocnik. Teraz chce ją kłaść spać bez pieluszki. Macie jakieś pomysły jak ją oduczyć siusiania w nocy w majtki?

Z siusianiem w nocy nie jest tak łatwo, jak w dzień. Dzieci do 4 r.ż. nie kontrolują tego jak śpią, zdarzają się jednak takie, które kontrolują, ale to rzadkość.

Z tym musisz poczekać. Moja córka ma 2 lata, 8 miesięcy, od wiosny w dzień woła na siusiu, wpadki się jej nie zdarzają, ale po nocy zawsze pielucha pełna. Ogranicz spożywanie napojów na noc, jak z czasem zauważysz, że pielucha jest sucha, możesz zrezygnować z jej zakładania.
 
Mój ma 2-lata i 3m i sika od lipca do nocnika, wiadomo na początku było ciężko, ale jakoś daliśmy radę.
Na początku moczył się w nocy i też mu zaczęło przeszkadzać, ze ma mokro i zimno budził się z płaczem w nocy.
Teraz to już ulga i dla nas i dla niego. Staram się go ograniczać w nocy z piciem, a przed spaniem z reguły robi siku do nocnika i rano też wstaje i sika do nocnika. Chodz zdarzają się wpadki kiedy się jeszcze zmoczy w nocy, ale to już naprawdę sporadycznie.
 
reklama
ech HAPPY dzięki za to co napisałaś. Z tym ograniczaniem płynów na noc to tez niekoniecznie dobry pomysł :eek: Laski chciałybyście, żeby Wam ktoś picie ograniczał, mimo wielkiego pragnienia wieczorem, bo możecie zasikać łóżko???? :wściekła/y:
 
Do góry