reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
hej mój synek też bardzo długo nie robił kupy na nocnik dopiero w zeszłym tyg. sam z siebie usiadł na nocniku i zrobił kupę tak więc może i Twój synek potrzebuję trochę czasu :-)
 
reklama
moj maly juz prawie rok robi na nocnik ale na poczatku tez byly problemy dotyczace kupki mysle,ze z czasem mu przejdzie potrzeba tylko troche czasu:tak:ja mojemu pozwalalam robic w majtusie nie robiac przy tym zadnych wyrzutow i z czasem minelo czego i wam zycze;-)
 
was też tak denerwuja ludzie z cisnieniem na nocnik? nie mówie tu o was osobach które pisały na tym wątku tylko o matkach i ojcach którzy prześcigają sie czyje dziecko będzie pierwsze...i tak dziecko które ledwo siada od razu na nocnik siadają....matko do pewnych rzeczy tak jak i do nocnika trzeba dojrzeć nie tylko fizycznie
 
Mi Nikoś nie chciał robić kupki 3 miesiące na nocnik. Tylko majtki. Codziennie przy przebieraniu mówiłam, gdzie powinna kupka lądować. Przyszedł taki dzień ze sam usiadł i zrobił...teraz az biegnie radosnie..:-Di nie kaze mi patrzeć takze wszystko w swoim czasie
 
Już myślałam, ze ja jakaś dziwna jestem, że mój mały jeszcze nie robi na nocnik.
Ogólnie wie o co chodzi. jak go posadzę to 'ciśnie' aż coś wyciśnie.. ale sam od siebie nie woła.
A ja mnie przeraża nauka nocnika przed zimą. Co jak będę z małym na dworze, a temu się zechce siku.
Myślałam, żeby zacząć naukę gdzieś w styczniu/lutym. I liczę na to, że do kwietnia załapie, bo wtedy będzie kolejne na świecie :)
 
Odkąd się ciepło zrobiło zaczęliśmy przygodę na dobre z nocnikiem, oj wpadki były ogromne, dziś mija trzy miesiące od czasu kiedy zaczęła coś tam robić. Na dzień dzisiejszy woła siku/kupę, sama się rozbiera i siada, czasami nawet ze mną wynosi. Ale nocka i drzemka popołudniowa jeszcze z pampkiem. Po drzemce pielucha zwykle sucha, po nocce zdarza się pełna, jedna na 3 dni, a reszta suche więc wszystko idzie w dobrym kierunku :-)
 
Mój synuś skończył już 2 latka i z nocnika nie korzysta wogóle.... Ma jakąś blokadę i nic i nikt nie zmusi go do tego... Gdy chcę go posadzić jest okropna histeria i zanosi się płaczem... Kupiłam już chyba z 5 nocników z różnymi obrazkami żeby go zachęcić ale nic z tego... Nie chcę na niego naciskać żeby całkiem się nie zraził :-(
 
reklama
Ja mam taką radę:
powiedz: O..mamusi chce się kupkę" i usiądź na nocnik i zrób:)
Ja tak zrobiłam daaaaaawno;-) temu (z sikaniem też) i Mai się spodobało.
Od kwietnia chodzi bez pieluchy a od miesiąca ponad tez w nocy jej nie zakładam.
Przedtem nie robiłam absolutnie nic żeby ją odpieluchować. Jak zauważyłam,że już na tyle "kuma", to pokazałam raz do czego jest nocnik i wystarczyło.
 
Do góry