reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
Hej mamusie !

Ja mam do Was pytanie
Otoz moja corcia od dwoch tygodniu siada na nocnik! sama!, ale jest duze ale ... nie chce siagac majtek :confused: pokazuje jej i tlumacze, a ona uparcie nie chce.Juz ladnie siadala i sama siusiala a dzis klops :szok: sikala w majtki i juz wogole nie siadala na noicnik... zobaczymy co bedzie jutro :dry:
Mozy byscie mi cos poradzily :-) bede wdzieczna za odpowiedz
 
reklama
Witam Zabko!Moze powinnas Amelci pokazac jak to sie robi!Powiem Ci ze w trakcie nauki siusiania pozwalalam zeby synio patrzyl jak moj mezus sie zalatwia i sama tez komunikowalam mu ze ide siusiu!I pozwalalam zeby san decydowal czy chce czy nie!Wkoncu sam zawolal i stalo sie to w ciagu moze 3 dni!Od grudnia nie wiem co to pampersy!:-)
 
Lusesita
Dziekuje bardzo za wskazowki :-) Musze ci napisac, ze robie tak od jakiegos czasu.Bylam w Polsce na wakacjach kazdy mi suszyl glowe, ze juz czas najwyzszy, zeby ja odstawic.Probowalam, ale nie chciala dala jej spokoj nic na sile!
Wrocilysmy z wakacji sama usiadla! wielka radosc "byla" po kilku dniach zaczela siusiac w majtki, ale siadala na nocnik.Tlumaczylam jej, ze ma sciagac majtki lub zawolac mame, ale moja niunia to uparciuch wszytsko chce sama!A dzis nawet na nocnik nie usiadla :confused:
 
Zabko nie poddawaj sie i zawsze kiedy Ty idziesz siusiu oznajmiaj swojej Amelce ze Mamusia idzie siusiu!Nie zmuszaj i traktuj nocnik jako cos oczywisteg0o co stoi chocby na srodku jej pokoiku!uda sie przeciez to i tak jeszcze malenstwo!pozdrawiamy:tak:;-)
 
Dziekuje za otuche :))))
Bede dzielna obiecuje i jak tylko bedziemy juz na etapie zakladania pieluch na noc napewno napisze :)))
pozdrawiam !!!
 
Witajcie
My też przechodzimy przez etap nocnika :no: Hania w domu woła, ale po fakcie, jak narobi w pieluchę to wtedy przychodzi i mówi "kupa". Nocnik pokazuje, przynosi, ale nie robi na niego. Siada nawet w ubraniu, a jak jej zdejmuję pieluchę to siedzi i nic. U babci zdarza się jej na nocnik załatwić, ale u nas nic, a nic. Już myślałam o nakładce na WC, ale nie wiem czy jest sens. W Biedronce teraz są niedrogie. Zobaczymy, może po niedzieli kupię i taki sposób wypróbuję.

A co do dzieci, które załatwiały się na nocnik, a teraz tego nagle nie robią to synek mojej koleżanki nauczył się czegoś (nie pamiętam co to było), a potem nagle przestał to robić i lekarka się jej spytała czy nauczył się czegoś nowego ostatnio (zaczął chodzić) i dodała, że dzieci czasem zapominają o poprzedniej czynności kiedy nauczą się czegoś nowego.
 
Ostatnia edycja:
moja córka ma 14 m-cy i nie chce sikać do nocnika. Pare razy sie udało, z reguły siedzi na nim chwilkę i żadnych efektów, a pózniej sika albo w majtki ale podłoga. Jak nauczyc dziecko samodzielności. Jak ja siadam na nocnik to drze sie wniebo głosy.
 
witam dziewczyny!! juz tu kiedys piasalam... nie wiem czy moja metoda jest "skuteczna" czy po prostu nam sie udalo... w kazdym razie zaczelysmy jak zaczela sygnalizowac... mowila siusiu.. ale juz po fakcie... wtedy zdjelam pampersa i chodzila w majteczkach tylko... uwierzcie, zasikane bylo wszystko ale pampersa zakladalam tylko na noc... po 3 dniach juz baaardzoooo rzadko zdarzylo sie, zeby wogole popuscila w majteczki a po 2 tyg. przestala nosic pampersa w nocy... jak tylko mowila:siusiu i siusiala to nie zastanawialam sie czy juz wszystko wysiusiala do majtek tylko sadzalam na nocnik mimo wszystko... i przez 2 miesiace bilismy brawo... teraz minely juz 3 miesiace od kiedy jest bez pampersa.. bylo ciezko bo czesto sie tym stresowalam, ze a jak to na spacerze (jak juz odwazylam sie ja wziac bez pampersa) ale nie taki diabel straszny... troszke konsekwencji.. i nie bojmy sie osiuranych dywanow i nie stresujmy sie tym...
 
reklama
Witajcie.Moja corcia w lpicu skonczyla 2 latka a na wc siada juz od ponad 5 msc. Tez caly czas sie martwilam ze za chwile bedzie miala 2 lata i dalej w pieluchy robi ale to przyszlo z dnia na dzien.Przyszla do mnie kolezanka z corka starsza o 4 msc i jak moja corka zobaczyla ze tamta robi na wc to ona tez chciala i poprostu od drugiego dnia zaraz zaczela wolac od nocnik a potem szybko przeszla na wc.Wiec nie stresujcie sie to samo przyjdzie. Pozdrawiam
 
Do góry