reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak liczyc miesiące ciąży

reklama
Ja z tymi tygodniami tez sie gubie bo termin mam na 9 grudnia a lekarz stwierdzil u mnie juz 30tc i ten termin mi sie ciagle zmienia wg usg i mowil ze mam sie teraz sugerowac usg... bo z miesiaczka mialam z poczatku maly klopot. Do konca nie wiedzialam ze jestem w ciazy nawet sie tego nie spodziewalam bo zazywalam tabletki antykoncepcyjne ktorych skutecznosc mnie zawiodla jak sie okazalo ale nawet fajnie bardzo sie cieszymy z mezem z naszej malej niuni tylko nie jestem w stanie sobie przypomniec kiedy mialam ostatnia miesiaczke. wiem na 100% ze to bylo w lutym tylko chyba jakos na poczatku a gin na podstawie usg wyliczyla ze musiala byc 2 marca. stad za kazdym razem na usg moja dzidzia robi sie coraz starsza.
 
a kto mi pomoże wyliczyć termin porodu ? :-) bo lekarz ma nawet problem :-D

15.01.09r miałam zabieg łyżeczkowania (krwawiłam delikatnie kilka godzin) krwawienie wróciło 22.11.09 i wyglądało jak okres tylko,że trwało 3,5 dnia.Były skrzepy,brzuch bolał jak podczas normalnego okresu.
cykl trwał 37 dni a do zapłodnienia doszło 16.02 (tego jestem pewna,bo to był jedyny dzień w ostatnich 2 tygodniach w tamtym czasie w jakim współżyłam,objawy też sugerowały na owulację)

Od tego krwawienia liczono mi termin potodu wg OM i wypada 30.10 wg usg do 20 tygoddnia ciąży wychodziło na 7.11 potem mały tak nadgonił dni,że w 30tc wg wychodziło że jestem już 2 tygodnie do przodu wg usg niż do tego 20tc i TP wg usg wypada na 24.10.Granica 24.10-7.11 :-)
 
Ja dowiedzialam sie o ciazy w 9tym tc. Ost miesiączkę miałam 25.05.09 i trwała 3 dni, jak to zwykle u mnie. Jak poszłam do dr. Grabskiej ( Częstochowianki, strzeżcie się! ) to stwierdziła, że ciąża jest bliźniacza i , że płód już ma 9cm ;O, a termin +- 02.03.10. Już na następną wizytę, poszłam do dr. Nowaka prywatnie, on określił termin porodu tak jak wynika z usg 28.02.10. Wkurzyłam się, bo żaden z tych lekarzy nie mógł określić dokładnego wieku dziecka! Jeden mówił 9 tydzien, drugi , że 11.. Zaczęłam chodzić do dr. Nejmana (polecam) i on określa termin na 03.03.10. Idę teraz na drugą wizutę u doktora w środę i mam nadzieję, że już u niego pozostanę ;)
 
reklama
ja sie tez pogubilam.. :D nawet ostatnio lekarka mne zmyliła.. ja wyliczam tygodnie to wychodzi ze jestem przy końcu 25 tygodnia a lekarka powiedziala że juz 26 tydzien jest.. a miesiące to wogóle niewiem jak sie liczy niby jestem w 6 ale wychodzi tez ze w 7 ... :no: idzie sfiksować naprawde
 
Do góry