reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak liczyc miesiące ciąży

Chyba nie do końca bo przeważnie termin porodu to 40 tc a wg natki rodzimy w 38 tc. Ja liczę sobie miesięce od końca czyli od terminu porodu do dnia dzisiejszego czyli mam termin na 21.11 to 21.06 zacznie mi się 5 miesiąc
też się nie zgodzę....
a dokładnniej powinno się liczyć w ten sposób:

0 - 4,5 pierwszy miesiąc
4,5 - 9 drugi miesiąc
9 - 13,5 trzeci miesiąc
13,5 - 18 czwarty miesiąc
18 - 22,5 piąty miesiąc
22,5 - 27 szósty miesiąc
27 - 31,5 siódmy miesiąc
31,5 - 36 ósmy miesiąc
36 - 40 dziewiąty miesiąc

ja liczę tak i wszystko wychodzi idealnie
 
reklama
Cześc dziewczyny! Mam pytanie: kończy mi się 6 tydzień od ostatniej miesiączki, czyli 4 tydz. od zapłodnienia. Jeszcze nie byłam na usg (o ciąży wiem z testów). Nie wiem kiedy iśc do ginekologa. Podobno w 6 tygodniu bije serduszko dziecka.... :-) i można to zobaczyć na usg. Czyli wytłumaczcie mi kiedy - w szóstym od ostat. mies., czy w 6 od zapłodnienia? ??
 
Ja mam troszkę inne pytanie...
Ostatnią @ miałam 06-06-09 cykle ok 28 dni (czasem 29 dni) -w którym tygodniu jestem?? -różne kalkulatory pokazują mi różnie -od 6-tego do 9-tego(!) tygodnia.
Na logikę to będzie chyba 8-my tydzień jeśli liczę od pierwszego dnia ostatniej @ -ale już całkiem zgłupiałam :confused::-(

Z góry dzięki za pomoc
icon11.gif
 
Cześc dziewczyny! Mam pytanie: kończy mi się 6 tydzień od ostatniej miesiączki, czyli 4 tydz. od zapłodnienia. Jeszcze nie byłam na usg (o ciąży wiem z testów). Nie wiem kiedy iśc do ginekologa. Podobno w 6 tygodniu bije serduszko dziecka.... :-) i można to zobaczyć na usg. Czyli wytłumaczcie mi kiedy - w szóstym od ostat. mies., czy w 6 od zapłodnienia? ??

Do lekarza idź sobie najlepiej w 7-8 tygodniu ciąży (licząc od ostatniej miesiączki). Wtedy na USG bęzie fajnie widać fasolkę. Wcześniejsze badanie usg może jeszcze nic nie wykazać.
 
a ja mam podobne pytanie do kolezanki. Jestem w 6 tygodniu ciąży liczać od dnia ostatniej miesiączki, a w 4 tyg licząc od dnia zapłodnienia. Jeden lekarz mi powiedział że to 6 tydz ciąży, drugi że 4. To w końcu w którym ja tygodniu jestem?? Już sama niewiem czy liczy sie od dnia ostatniej miesiaczki czy od daty zaplodnienia??
 
Skoro liczy się od dnia ostatniej miesiączki to wychodzi mi że zaczął mi sie 7 tydzien, ale wczoraj byłam na usg i dzidziuś ma 2mm i lekarz powiedział że to 5 tydz. To jak to teraz liczyc??
 
reklama
Skoro liczy się od dnia ostatniej miesiączki to wychodzi mi że zaczął mi sie 7 tydzien, ale wczoraj byłam na usg i dzidziuś ma 2mm i lekarz powiedział że to 5 tydz. To jak to teraz liczyc??

Czasami tak jest, że wiek ciązy liczony z ostatniej miesiączki nie odpowiadada temu z usg (przyczyna- wcześniejsze lub późniejsze zapłodnienie). Ale nic się nie martw - wiek ciąży zawsze podajesz licząc ten od ostatniej miesiączki. Ten wg usg określa mniej więcej termin porodu, ale wszędzie posługujesz się tym pierwszym wyliczeniem (z miesiączki). Pozdrawiam
 
Do góry