reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak liczyc miesiące ciąży

Z tym liczeniem to wogóle jest wesoło. Mnie i lekarce prowadzącej wyszedł taki sam tydzień ciąży, natomiast kiedy poszłam na usg okazało się że płód jest młodszy o tydzień...
 
reklama
Z tym liczeniem to wogóle jest wesoło. Mnie i lekarce prowadzącej wyszedł taki sam tydzień ciąży, natomiast kiedy poszłam na usg okazało się że płód jest młodszy o tydzień...


Bardzo wesoło. Mnie lekarka się pytała, czy termin z USG wyszedł mniej więcej jak ona obliczała i na szczęście różni się o jeden dzień ;)
 
Z tym liczeniem to wogóle jest wesoło. Mnie i lekarce prowadzącej wyszedł taki sam tydzień ciąży, natomiast kiedy poszłam na usg okazało się że płód jest młodszy o tydzień...


Mi wyszlo dokladnie tak samo jak Tobie:-) Liczac od ostatniej miesiaczki to jestem w 25 tygodniu ciazy a na usg wyszlo, ze dzidzia jest mlodsza o tydzien:-D
Czytajac ten temat doszlam do wniosku, ze moja ciaza rozposciera sie od 5 miesiaca do 7 :cool: I jak tu liczyc?? Jak ktos pyta to mowie, ze jestem w 25 tygodniu a ludzie szybko dziela i wychodzi im, ze juz jestem w 7 miesiacu:laugh2: A ja mam porod pod koniec marca, wiec gdzie jest te utarte 9 miesiecy?? Naprawde dla laika to jest skomplikowana sprawa





 
Moj maluszek no moze nie taki maluszek bo termin z om mam na 7 stycznia a babel z usg termin ma na 22 grudzien no wiec to jest roznica dwoch tygodni ciekawe kiedy urodze i jak tu liczyc miesiace?!
 
Witajcie,
Miałam taką sytuację z pierwszym synkiem:
termin wg miesiączki: 06.07
termin wg usg 28.06
a urodził się 12.07
Lekarz mi tłumaczy że dziecko rodzi się wtedy kiedy chce.... Mój syn nie chciał więc poród wywołano bo od 28.06 do 12.07 to już za długo było, i lepiej było juz dłużej nie czekać.
pozdrawiam
 
Witam wszystkich:) a ja mam takie male pytanie...dlaczego we wszystkich kalkulatorach ciazy w internecie ciaza jest liczona od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki a nie od dnia poczecia? Dziwi mnie to. U mnie data poczecia to 15 wiec od tego dnia powinno sie liczyc tygodnie ciazy:) Wedlog moich obliczen doklanie dzis jest 4ydz i 1 dzien wiec zaczal sie 5 tydzien...we szystkich kalkulatorach pisza mi,ze to 7 tydzien ciazy sie zaczal...kurcze ja juz nic nie rozumiem...skad mam w koncu wiedziec jak liczyc te tygodnie ciazy? chodzi mi o to,ze sprawdzam sobie w kalendarzu ciazy co sie dzieje z moim dzieckiem kazdego tygodnia...i w koncu juz nie wiem na ktory tydzien patrzec na 5 czy 7...jak wy to liczycie dziewczyny?:zawstydzona/y:
 
reklama
zawsze według dnia ostatniej miesiączki, według niego też masz ustalany termin porodu.
Znać możesz jedynie termin owulacji , dokładny termin zapłodnienia jest zazwyczaj niemożliwy do ustalenia, stad według niego liczyć się nie da, szczególnie że są różne kobiety, różne cykle, owulacja w różnym etapie cyklu.
 
Do góry