reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak liczyc miesiące ciąży

A i jeszcze jedno....to jak jest z tymi wszystkimi ksiazkami? jesli moim zdaniem jestem w piatym tygodniu a mowia mi,ze w 7 to na ktory tydzien w ksiazce mam zajrzec? Czy wszystkie ksiazkowe kalendarze tygodni ciazy sa zgodne z tym dodawaniem 2 tyg czy nie.......???:eek::eek::eek:
no i właśnie dlatego łatwiej jest liczyć tradycyjnie - bo jak inaczej sprawdzać te tygodnie w książce jeśli liczysz bez 2 tygodni to nie mam pojęcia.We wszystkich książkach które ja mam, za początek ciąży uważana jest data ostatniej miesiączki, osobiście nie spotkałam się z inną.
 
reklama
Malgosia68 dziękuję za pomoc.

Mam nadzieję że lekarza przekonam do tego terminu, bo u mnie nie można czekać bo mam cukrzycę ciążową i dzieciątko nie może "przeleżeć " w brzuszku.

Też wg innych przeliczników co szukałam wychodziło mi na luty....więc dlatego zgłupiałam jak lekarz mówi o marcu.
 
U mnie jest tak, że lekarz liczy mi ciążę od OM czyli jestem w 14 tygodniu, a wg USG jestem w 12 tyg. i moje wyliczenia zgadzają sie z USG, bo wiem kiedy zaszłąm w ciążę, więc ja przyjmuję zodnie z USG. Powiedziałam o tym mojej ginek., ale ona powiedziała, że będziemy się trzymać terminu OM, no i jak tu liczyć termin porodu jak mam różnicę 2 tygodni???? Ech sama nie wiem!!!!:szok:
 
u mnie lekarz liczy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, mimo iż znamy dokładny dzień... i chyba to wyliczenie jest najbardziej trafne, chociaż na pierwszych badaniach prenetarnych lekarz po wielkości dzieciątka wyliczył 2 dni później niż za pierwszym razem więc im bliżej rozwiązania tym dokładniejszy termin :)
 
reklama
Do góry