reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
Lindii: a to badanie lekarz Ci zalecił, czy sama z siebie je robisz? Ciekawe jak bym ja chciała takie badanie to trzeba się prosić lekarza ?
 
reklama
Sylha musisz mieć ubezpieczenie żeby ono pokryło koszt ivf i zameldowanie.Co do pracy to niekoniecznie.


Ponizej ceny bez dofinansowania:
IVF ( odbió occytów + transfer ) 1000E
ICSI - 215E
Konsultacja . protoków , monitoring gratis.
Przy 4 IVF znizka 50%

em36406 na to badanie decyduję się sama , robi sie je pomiędzy 11 a 15 tc. Więc chcę się na to załapać żeby mieć pewność że wszystko jest OK. Wiem Że za usg prenatralne i to badanie wyjdzie mi około 400zł. Będę to robić w PL.
 
Tak kochana , robię je prywatnie. Na cene nawet nie patrzę. Dobrze że takie badania są :-)
Napewno bym to poleciała każdej kobiecie w ciąży.

Dla porównania
Foto normalnego płodu i z zagrożeniem chorobą


Pomiar NT jest najbardziej miarodajny między 11. a 14. tygodniem ciąży. Norma NT, określona dla danej populacji, obejmuje wartości do 95 percentyla i jest uzależniona od wymiaru ciemieniowo-siedzeniowego (CRL); w praktyce NT nie powinno przekraczać 2,5 mm. NT jest wprost proporcjonalne do ryzyka wystąpienia trisomii u płodu:

  • NT = 3 mm wiąże się z 3× wzrostem ryzyka
  • NT = 4 mm wiąże się z 18× wzrostem ryzyka
  • NT = 5 mm wiąże się z 28× wzrostem ryzyka
  • NT > 5 mm wiąże się z 36× wzrostem ryzyka.
 

Załączniki

  • images.jpeg
    images.jpeg
    7,7 KB · Wyświetleń: 33
Ostatnia edycja:
Lindi- 1000E, nie wiem jak na słowacji z zarobkami, ale jakby np, w Niemczech to byłoby to tanio.
Niestety porównując PL do innych krajów to niestety, ale Polska wypada bardzo kiepsko pod względem dofinansowań naszych problemów, widzicie nawet te badania sprawdzenia czy dzidzia będzie zdrowa, czego Wam wszystkim dziewczyny życzę z całego serducha!!!!
 
Sylha ja wydałam ok.12 tys, ale Ty masz na miejscu klinikę, to może będzie mniej.Jak już małpiszona dostałaś, to chyba od następnego cyklu zaczniesz(u mnie tak było na długim protokole, że od 1dc brałam tabletki anty.)No ale dowiesz sie wszystkiego na wizycie-mam nadzieje,że zanim się obejrzysz, to będzie punkcja-transfer-pozytywny wynik-nie ma innej opcji:-)

Lindi ja też jestem za żeby robić wiele badań w ciąży
Chyba teraz żadna nie testuje......
 
reklama
Do góry