reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
reklama
Znalazłam fajny artykuł "Jak przetrwać te 2 tygodnie"
"Nie ważne czy starasz się zajść w ciążę naturalnie, przy pomocy leków czy przy użyciu zastosowaniu zabiegów IUI i/albo IVF, oczekiwanie na pokazanie się dwóch kreseczek możebyć bardzo uciążliwe i męczące. Każdego dnia możesz monitorować w swoim organizmie symptomy będące objawami ciąży i jednocześnie możesz czuć, że za chwile dostaniesz okres.
To wyczekiwanie można porównać do jazdy na rollercoasterze: na zmianę uczucia nadziei i strachu. By przetrwać, weź pod uwagę następujące wskazówki:

  • Ogranicz liczbę osób którym mówisz o tym, że czekasz akurat teraz i uprzedź ich w jaki sposób powiesz im o wynikach. Niektórzy mówią bliskim wprost: „Brak wiadomości, to zła wiadomość”, by wyeliminować konieczność wysłuchiwania pytań i przekazywania im złych wieści.
  • Zastanów się wcześniej jak będziesz dopowiadać na pytania bliskich w zależności od wyniku testu. Czasami pomocne jest ćwiczenie swoich odpowiedzi przed lustrem.
  • Zdecydujcie z partnerem w jaki sposób sprawdzicie wynik. Na przykład, jeśli w celu określenia ciąży dokonujesz badania krwi, zdecydujcie do kogo i kiedy mają trafić wyniki. Czasami kobiety wolą aby ich mąż przekazał im wiadomości (czy są dobre czy złe), a niżeli miałyby być osłuchane na automatycznej sekretarce.
  • Poinformuj wcześniej partnera jak chciałabyś być potraktowana w zależności od wyniku. Czy chcesz by się tobą zajął, zabrał do kina, czy wolisz być sama. Czy chcesz od razu porozmawiać i zdecydować o kolejnych krokach w leczeniu czy może wolisz zaczekać kilka dni. Daj mu wskazówki jak ma się zachować – nikt nie potrafi czytać w twoich myślach.
  • Zafunduj sobie przyjemności. W dniu otrzymania wyniku spędzaj czas tak jak lubisz: gotując pyszny posiłek, idąc na długi spacer, czytając książkę.
  • Zabezpiecz się emocjonalnie. W dniu kiedy masz otrzymać wynik czy zrobić test nie planuj żadnych spotkań ze znajomymi czy wyjść z domu.
  • Bierz wolne i głębokie wdechy gdy czujesz zaniepokojenie. Ta podstawowa technika panowania nad fizycznymi reakcjami na stres działa bardzo uspokajająco.
  • Próbuj przewartościować swoje myśli. Jest to bardzo pomocne kiedy opanowują cie negatywne emocje, w twojej głowie krążą szalone myśli, na zmianę: o byciu w ciąży i o porażce. Zamiast myśleć: „Pewnie test będzie negatywny i już nigdy nie będę w ciąży” pomyśl: „Mogę zajść w ciąże i zrobię wszystko aby do tego doszło, nawet jeśli teraz się nie uda”.
 
Sony: ja postępowałam podobnie ;-) przed IUI nikomu nie mówiłam, wiedział tylko ja i mój mąż. Wyniki zdecydowałam się na konkretny dzień, ale nie wytrzymałam i sprawdziłam wcześniej i ciągle myślałam : może się udać muszę zrobić wszystko aby się udało, spróbuj pić siemie lniane, na pewno działa, może zwiększy szanse, trzeba pić miesiąc wcześniej, nie zaszkodzi.
 
reklama
Do góry