reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
No i jak po laparo wyjdzie, że mam endometriozę to in vitro mnie czeka, ale to jeszcze zobaczymy. Ale ja wam zazdroszczę tych pozytywnych testów. Dobrze, że kobiety nie uciekłyście na inne fora, na bieżąco będę z waszymi mdłościami itp.:) Wiem, że już pisałyście, ale jak to wyglada cenowo z in vitro w całości?
Które z poniższych punktów trzeba doliczyć do in vitro?
IMSI (laboratorium)
Więcej informacji o najnowszej metodzie IMSI znajdziesz tutaj

4 800 zł
IVF (laboratorium)4 000 zł
Punkcja jajników wraz z monitorowaniem cyklu*1000 zł
Punkcja jajników do procedury mrożenia oocytów800 zł
Transfer zarodków (embriotransfer)800 zł
Transfer zarodków rozmrożonych1000 zł
Pobranie plemników z jądra (TESA)1200 zł
Pobranie plemników z najądrza (PESA)1200 zł
Assisted Hatching (nacięcie osłonki zarodka)500 zł
Zamrożenie zarodków/oocytów i przechowanie przez 1 rokod 600 zł
Przechowywanie zamrożonych zarodków/oocytów przez 1 rok400 z
 
Ostatnia edycja:
reklama
1,2 i 4 chyba sony jesli nie mrozicie... ale ja nie wiem tylko tak palnelam... tak mi sie zdaje a plemniki do ivf sie pobiera z jadra??? czy mozna normalnie oddac nasienie??
 
Można normalnie, to pobranie z jądra to przy problemie z wytryskiem. Kurcze tyle pieniędzy. Rozrywa mnie jak pomyślę, że finansują zabieg endoprotezy za 15 tys. a in vitro nie.
 
Cześć dziewczyny - zaciekawiłam się tym paskiem, możecie powiedzieć jak zdobyć go? Trzeba zadzwonić do tych sióstr Dominikanek lub napisać maila? Zastanawiam się czy nie dostałabym go na Jasnej Górze...
Dziś przeczytałam super książkę której patronem jest nasze forum:-) "Dziecko z chmur" Justyny Bigos i Beaty Mozer, polecam

Błonka jak zdobyłaś pasek ?
 
Hej hej może Wam coś pomogę
W moim przypadku było ICSI plus punkcja jajników plus embriotransfer plus zamrożenie zarodków/oocytów przez rok
Nasienie jak najbardziej mozna oddać w klinice przed samą punkcją,(mój M tak robił) a z jądra lub najądrza wtedy gdy nie ma praktycznie plemników w nasieniu, to szukają w jądrze-mój M miał nie tak mała liczbę, ale cóż z tego jak ruchliwość słabiutka więc chyba bez pomocy nie trafił by żołnierzyk do komóreczki:-)
 
Sony jak obliczałam nam będzie potrzebne około 12 000 zł plus koszty dojazdu a mamy 100 km do kliniki-więc koszt wzrośnie:-( Strasznie boli to oczekiwanie, sytacja finasowa wielu osobom na tą metode nnigdy nie pozwoli. Ja z M kosztem sporu wyrzeczęń mieliśmy nadzieję że na wiosnę będziemy mieć kasę ale niestety chyba się przeciągnie w czasie a kredytów nie będziemy brali bo już mam na zakup nieruchomości a bardzo łatwo wpaść w pułapkę długów.
Czas mija, ja w maju kończę 28, M w marcu 34
 
A zapomniałam napisać, że mam zwiększoną dawkę kwasu foliowego(na receptę) i jeszcze będę mieć chyba IUI z wcześniejszym leczeniem Heparyna i Acardem(coś mi lekarz wspominał), ale to się okaże po zabiegu. Szkoda, że na zabieg muszę tyle czekać, ja to narwana jestem i już bym chciała.
Gizas u mnie wiekowo to wygląda tak, że ja mam w tym roku 30 lat a mój 34. Jak ten czas szybko leci.
 
reklama
Sony kasy jest sporo za zabieg i leki-u mnie ICSI wyniosło 6900 w tym były już wizyty w celu ustalenia zastrzyków, a potem monitorowania jak rosna plus oznaczanie przed każda wizytą hormonów, w tym też była punkcja i transfer,a zamrażanie osobno 650zl(jesli doszło by przy punkcji do hiperki albo byłaby duża liczba komórek to liczyli sobie za tzw.HES 400zl-cos tam przetaczaja wtedy-Kosik miała , to pewnie cos na ten temat może więcej napisać :tak:
Leki mnie wyniosły w sumie około 2400, (ale płacą też więcej zalęzy jak nasz organizm zareaguje)do tego badania i dojazdy(ja najpierw Radom 70km potem W-wa 170) to wyszło mi około 12tyś.
 
Ostatnia edycja:
Do góry