reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
To już zarys cenowy mam( mój się chyba obróci z trzy razy;) jak usłyszy cenę- znów się naslucham, że to naciąganie itp.), a jak to z czasem wygląda? Przygotowania itp?
 
reklama
Jesli mogę doradzić, to wiele badań można na fundusz zrobić i o leki nie pytać tylko w jednej aptece chociaz teraz tak sie porobiło z tymi lekami, że nie wiem.
Ja np.kupując pierwsze zastrzyki Diphereline zapytalam w Radomiu w jednej aptece i cena 850zl za 21 sztuk,a u mnie w mieście sprowadzili mi za 650 czyli 200zl w kieszeni.Ale czy teraz tak sie da , to niewiem.
Dobre jest też to, że przy Novum jest ich apteka i sprzedają na sztuki więc nie trzeba kupować całego opakowania, bo można nie zużyć.
Jesli w czymś jeszcze moge pomóc , to pytajcie:tak:
 
Te badania na fundusz to tak nie za bardzo chcą lekarze dawać skierowania, bo same badania przewyższają koszt wizyty i jeszcze lekarz za nie dopłaca:) wiem bo sama to liczę.
Teraz z tymi badaniami genetycznymi może uda mi się coś załatwić, ale to tylko dlatego, że znajoma ma znajomą itd. Normalnie się rok czeka jak i nie dłużej.
 
Sony ja badania zaczęłam w pażdzierniku i pod koniec zaczęłam brać od 1dc.tabletki anty potem w 21 dniu czyli ostatnim tabl.anty powinny być podawane zastrzyki np.Diphereline na wyciszenie przysadki (mnie się przyplątała bakteria i musiałam brać więcej tych anty żeby nie stracić cyklu)także zastrzyki właczyłam 26listopada-7 grudnia byłam w Novum po ustalenie właściwej stymulacji czyli dołaczenia gonadotropin , kolejna wizyta 14 grudnia i okazało się, że pęchole rosna jka szalone więć punkcja była już 17 grudnia, a transfer 20 grudnia-tak to u mni wygladalo-ja miałam długi protokól
 
No to trzeba ostro zacisnąć pasa i oszczędzać. Dziękuję kochane za wyczerpujące informacje, normalnie jesteście lepsze niż encyklopedia:)
 
Magdusia- ile Cię wyszło w całości ze wszystkim invitro?!?!Mi lekarz mówił tak 8-10tys, w zależności od leków i stymulacji- mam nadzieję, że się zmieszczę bo po tych Noworocznych rządowych szaleństwach to różnie może być.
Leki nam powiedział, że po niektóre opłaca się do czech jechać- jakie się okaże dopiero.
Ja mam być na długim protokole czyli potrwa on ok. 40dni- tyl się na razie dowiedziałam, nie wiem od którego dnia się zaczyna liczyć ten cykl, ale małpiszona już dostałam i się jutro będę umawiać na wizytę i w tedy się dowiem dalej- jejku- coraz bliżej celu :-), normalnie z dnia na dzień coraz większy dreszczyk, emocje, że w końcu się uda, bo musi się udać :-)
 
Ja już nie wierze ze sie uda. Właśnie uczę się jeździć na nartach bo coś muszę robić (ciężko mi idzie ale mam wyrozumiałego nauczyciela czyt. męża ;). Gdyby nie to chyba bym zgłupiała. Dziś w nocy śniło mi się że mój mąż był w ciąży bo ja nie mogłam, masakra. Teraz mój M wymyśla mi tyle zajęć, że nawet się "cieszę", że transfeu jeszcze nie było bo gdyby był to musiałabym się oszczędzać (zawsze trzeba szukać dobrych stron). Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:
Sony napewno 1 ( może być też ICSI) ,2,3,5 + jak będzie dużo oocytów możesz dać do zamrożenia czyli dojdzie ostatni punkt. Plus leki. Ja nie będę pisała ile płaciłam , bo tu jest to dofinansowane więc cena jest absolutnie inna. Ale też usługi są tańsze więc wiem że dosyc wiele par z PL korzysta tu z usług. W tej chwili to się chyba aż tak nie będzie opłącało z uwagi na kurs Euro.
 
W czwartek idę zrobic USG Prenatalne i Test PAPP-A.

Test PAPP-A Test PAPP-A jest wykonywany pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży jako badanie przesiewowe w kierunku niektórych wad genetycznych jak zespół Downa, Edwardsa i Patau u płodu. Składa się z z badania krwi i USG. Test PAPP-A jest odpowiedni dla pacjentek w każdym wieku, ponieważ około 70% dzieci z Zespołem Downa rodzą kobiety przed 35 rokiem życia. Jest to spowodowane po prostu tym, że najwięcej rodzi kobiet młodych. Starsze kobiety rzadziej zachodzą w ciążę.W niektórych krajach europejskich test PAPP-A stanowi standard opieki dla każdej ciężarnej.Dzięki temu badaniu możemy wykryć 90% płodów chorych u kobiet bez uchwytnych objawów ryzyka choroby płodu i uniknąć amniopunkcji u wielu kobiet, dla których dawniej była ona jedynym źródłem informacji o stanie zdrowia płodu. Aktualnie test PAPP-A jest badaniem o najwyższej czułości wykrywania zespołu Downa.
 
reklama
Lindi- a te pary, które u Was tam korzystają to na jakich zasadach?!?!Zamelfowanie, praca itp????
Lotinda- narty dobry pomysł właśnie na oderwanie się od rzeczywistości, to tak jak u nas quad :-), który teraz stoi rozebrany w garażu, bo M z kolegą stwierdzili, że sami wymienią uszczelkę, no to wymieniają od tygodnia, a ja zła jestem, bo kiedy ja się tak najeżdżę jak nie teraz?!?!?
Wiecie co jakby w mojej klinice nie robili sobie urlopu to miałabym w nastęonym tygodniu invitro.....
Muszę teraz na siebie uważać co mi się jakie choróbsko nie przywlecze, bo pogoda też taka nie wiadomo o co chodzi
 
Do góry