reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
reklama
Cześć dziewczyny [emoji4] Od jakiegoś czasu Was tu czytam i w końcu odważyłam się odezwać. Mam 27 lat, ponad 3 lata jestem po ślubie. Razem z mężem od samego początku staramy się o dziecko... Jaki jest efekt możecie się domyślić po tym, ze tu pisze ;) Niepłodność idiopatyczna. Lekarz mówi, ze na sile można coś szukać, czyli u męża wyniki są dobre, ale zawsze mogłyby być lepsze, a u mnie troszkę skaczący testosteron. Poza tym wszystko dobrze. 18.11 miałam IUI, 30.11 mam testować. Czuje się... dziwnie? Nie chce co prawda się nakręcać i staram się skupić na czym innym, ale same wiecie jak jest - od owu, do testu, od testu do okresu ... :)
Mam nadzieje, ze ani ja, ani żadna z Was nie „zagrzeje” tu miejsca za długo.
Trzymam za Was kciuki i miłego wieczoru! [emoji7][emoji4]
Cześć i trzymamy kciuki za grube kreski 30.11 [emoji4]
 
Cytując lekarza „W trakcie pękania” ;) W sobotę 16.11 o północy miałam zastrzyk Ovitrelle, po czym w poniedziałek o 11 miałam IUI. W nocy z niedzieli na poniedziałek, bardzo bolała mnie strona od pęcherzyka dominującego. Cykl stymulowany aromkiem - btw. to moja pierwsza i jedyna stymulacja cyklu w zyciu 🤷🏼‍♀️ Wcześniej leczyłam się u lekarki w moim mieście, która dawała mi tylko duphaston na druga fazę cyklu. W klinice wylądowaliśmy w październiku, a nasz lekarz działa bardzo szybko i tak o, jestem już po IUI :p Wcześniej miałam samoistne owulacje i i tak nic z tego nie wychodziło, wiec zostałam przystymulowana, na to ovitrelle i zobaczymy. Jeśli to nie zadziała (tfutfutfu) to w styczniu robimy IVF z dofinansowaniem (IUI było jednym z kroków, na „udowodnienie” problemu, bo inaczej do dofinansowania byśmy się nie kwalifikowali 🤬).
A jak to jest z tym dofinansowaniem? Bo ja czytałam że dofinansowuje "miasto" ale trzeba tam mieszkac, a ja mieszkam w mniejszym mieście w którym nie ma czegoś takiego i nie mamy szans a to jednak kosztowne 😢😢
 
A jak to jest z tym dofinansowaniem? Bo ja czytałam że dofinansowuje "miasto" ale trzeba tam mieszkac, a ja mieszkam w mniejszym mieście w którym nie ma czegoś takiego i nie mamy szans a to jednak kosztowne 😢😢
Z tego co się orientuję trzeba spełnić parę kryteriów. Jednym z nich jest odprowadzanie podatków do danego miasta (chyba min. 2 lata) które dofinansowuje IVF. Ja mieszkam w okolicy Bydgoszczy i już się nie kwalifikuje :(
 
Z tego co się orientuję trzeba spełnić parę kryteriów. Jednym z nich jest odprowadzanie podatków do danego miasta (chyba min. 2 lata) które dofinansowuje IVF. Ja mieszkam w okolicy Bydgoszczy i już się nie kwalifikuje :(
No właśnie :( jestem w tej samej sytuacji to przykre że mieszkańcy mniejszych miejscowości nie mają takiej szansy i możliwości choc spełniają wszystkie inne kryteria :(😢
 
reklama
Do góry