reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
reklama
Ciesz się dziewczyny tym co się udało. Rośnijcie zdrowo :) u mnie 12 dc 7 dzień z gonalem f 37,5 s.c. wczoraj wizyta u gina z USG pęcherzyk 16 endometrium 7 więc jutro ponownie do kontroli USG. Przed badaniem mam zrobić estradiol jeżeli będzie powyżej 200 to inseminacja....ale wpadliśmy z mężem na pomysł żeby ten cykl zostawić bez insemunacji. Pozostać tylko na stymulacji, monitoringu i ewentualnie na zastrzyku na pęknięcie i działać naturalnie. Myślicie że lekarz zgodzi się na takie coś ? To moja 3 inseminacje będzie ale są one dla mnie tak upokazajace że szok. Czuję się jak krowa produkcyjna ....
 
Ciesz się dziewczyny tym co się udało. Rośnijcie zdrowo :) u mnie 12 dc 7 dzień z gonalem f 37,5 s.c. wczoraj wizyta u gina z USG pęcherzyk 16 endometrium 7 więc jutro ponownie do kontroli USG. Przed badaniem mam zrobić estradiol jeżeli będzie powyżej 200 to inseminacja....ale wpadliśmy z mężem na pomysł żeby ten cykl zostawić bez insemunacji. Pozostać tylko na stymulacji, monitoringu i ewentualnie na zastrzyku na pęknięcie i działać naturalnie. Myślicie że lekarz zgodzi się na takie coś ? To moja 3 inseminacje będzie ale są one dla mnie tak upokazajace że szok. Czuję się jak krowa produkcyjna ....
lekarz musi się zgodzić na to na co Ty masz ochotę... to jest Wasza decyzja - jeśli będzie marudził to radzę zmienić lekarza - Wasz komfort jest najważniejszy!
 
Ciesz się dziewczyny tym co się udało. Rośnijcie zdrowo :) u mnie 12 dc 7 dzień z gonalem f 37,5 s.c. wczoraj wizyta u gina z USG pęcherzyk 16 endometrium 7 więc jutro ponownie do kontroli USG. Przed badaniem mam zrobić estradiol jeżeli będzie powyżej 200 to inseminacja....ale wpadliśmy z mężem na pomysł żeby ten cykl zostawić bez insemunacji. Pozostać tylko na stymulacji, monitoringu i ewentualnie na zastrzyku na pęknięcie i działać naturalnie. Myślicie że lekarz zgodzi się na takie coś ? To moja 3 inseminacje będzie ale są one dla mnie tak upokazajace że szok. Czuję się jak krowa produkcyjna ....
A co on ma do gadania, to Wasza decyzja [emoji4] na siłe Wam nie zrobi [emoji16] może jedynie zasugerowac. Ale jak Ci zle z tym, to pewnie, ze tak, rob jak czujesz! A jak u Was nasienie? Jest ok?
 
No właśnie bo w sumie przy słabym bardzo nasieniu to zmniejszacie sobie szanse starając się naturalnie, ale z drugiej strony nie takie cuda już tutaj koleżanki opisywały - w końcu wystarczy jeden szalony spermiaczek :D
 
Martitka5 jesli masz badania do iui ważne jakiś czas (w naszym przypadku to było pol roku) two ja bym nie traciła czasu. No chyba ze u was jest inna procedura, bo ja płaciłam za badania do iui ponad 1000 zł z czego przez ten okres udało się tylko zrobić dwie iui
 
Dziewczyny nasienie mamy ok, nie ma do czego się przyczepić. O faktycznie badania do iui też mamy zrobione i powiedziano Nam że są ważne pół roku. Teraz sobie przypominam że była taka rozmowa. Dokładnie koszt ich to ok 1000 zł. W sumie do pół roku zostało jeszcze 3 mc czyli jakby 3 cykle więc może warto ten jeden czy dwa poświęcić na naturalne zapłodnienie a nie iui. Strasznie mnie ta procedura męczy i jest dla mnie tak upokazajaca że szok. Mam dziś wizytę ok 18 to pogadam z lekarzem.
 
Dziewczyny nasienie mamy ok, nie ma do czego się przyczepić. O faktycznie badania do iui też mamy zrobione i powiedziano Nam że są ważne pół roku. Teraz sobie przypominam że była taka rozmowa. Dokładnie koszt ich to ok 1000 zł. W sumie do pół roku zostało jeszcze 3 mc czyli jakby 3 cykle więc może warto ten jeden czy dwa poświęcić na naturalne zapłodnienie a nie iui. Strasznie mnie ta procedura męczy i jest dla mnie tak upokazajaca że szok. Mam dziś wizytę ok 18 to pogadam z lekarzem.
To Twoja decyzja, jeżeli Ty sie nie czujesz z tym komfortowo to zapewne nic z tego nie bedzie przy spinie i nerwach. A tak jak nasienie ok to faktycznie probujcie naturalnie, a jak jednak sie nie uda to pomyślisz za miesiac [emoji4]
 
reklama
13 dc jestem po wizycie na USG piękne endometrium 8 mm, pecherzyk 21 no ale estradiol 183 więc mały. Kontrola jutro i mam dalej brać gonal 37,5 i będę wiedziała co i jak. Po rozmowie z lekarzem zrezygnowałam z iui więc staramy się że wspomagaczem w tym cyklu ale bez iui.
 
Do góry