reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
nie-miałam tam praktyki i staż:)
nie pracuję...choć bym chciała:)
ale mieszkam poza Opolem..i potem wyprowadzilismy sie do Gliwic-tam pracowałam na fizjologii,patologii i oiom-ie noworodka.

no ale jak byłam na stazu-to tak-na reymonta:)
 
reklama
Ja chciałam rodzić w Krapkowicach, ale ze wzglądu na bliźniaki zostaje mi Opole,niestety wiele nieprzyjemnych opinii słyszałam i że dr Ł jest masakra!!!!
I teraz chyba sobie zrobię koktajl bananowy:-p:-p
 
Witajcie blueskye i karola!
No więc najpierw chcę się pochwalić że widziałam dzisiaj moją malusieńką kuleczkę i jej pikające malusieńkie serduszko :-) super sprawa, niestety bez dzwięku więc tylko mogłam podziwiać na ekranie ale i tak było to coś przewspaniałego. Nie dał mi zdjęcia z USG a tak miałam nadzieję że cosik dostanę, wizyta 120 zeta to chyba mi się należało ale trudno, dostanę tu ne miejscu jak już pójdę do swojego gina na miejscu, a swoją drogą ciekawe co to za lekarz, nie mam pojecia jak wyglada:-/ ale opinie ma dobre wiec mysle ze bedzie git. Lekarz kazal mi brac witaminy jakies Omegamed Pregna500 to ponoc na oczy i cos tam u dziecka, ze lekarze nie zawsze przepisuja ale ze to wazne wiec moje pytanie czy ktoras je zazywala? Ja mam brac do 13tego tygodnia po jednej a pozniej po dwie na dzien a do tego witaminy Prenatal Complex po jednej na dzien a po 13tym tygodniu te nastepne Prenatal Classic. Jak to u Was z tymi witaminkami??

a tak poza tym to chcialam napisac do karoli, słuchaj moj maz mial badanie nasienia i tez wyszla azoospermia, ale my wiemy dlaczego poniewaz maz jest i po chemioterapii i po radioterapii. Obydwa badania wykazaly to samo. Powiem Ci ze mąż jak odebralam wynik to sie calkiem zalamal. Chcial popelnic samobojstwo, mowil zebym znalazla sobie kogos innego lepszego ktory da mi upragnione dzieciatko. Nie naciskalam, nie rozmawialismy na temat dziecka kilka miesiecy az wkoncu nie wytrzymalam i powiedzialam ze sa dawcy i prosilam zeby sie zastanowil, ze lzami w oczach bo bylo mu bardzo ciezko zdecydowal sie i teraz oczekujemy na nasze malenstwo. Jestesmy bardzo szczesliwi i mam nadzieje ze bedzie tak zawsze. Jesli jest szansa na wydostanie jakos plemnikow od meza to oczywiscie robcie wszystko zeby sie udalo a jak nie no to juz zobaczycie sami co zadecydowac. Wiem jak sie teraz czujesz, mi wtedy swiat sie zawalil, sama sobie z tym nie radzilam a maz mnie nie wspieral bo byl w takim stanie ze musialam go kontrolowac co chwile, pilnowalam jak wychodzil na balkon, to bylo straszne ale jak widzisz dalismy rade. Trzeba w zyciu jakos sobie radzic, z kazdej sytuacji jest wyjscie. Zycze Ci bardzo ile tylko mam sil odwagi, determinacji a przede wszystkim sił do dalszej walki bo jest o co i Ty dobrze o tym wiesz. Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie
 
blueskye witam Cie!Powodzenia na IUI:tak:
Ala80 czyli już widziałaś swojego maluszka-super:-)
A jeśli chodzi o witaminki, to ja na początku brałam tylko kwas foliowy do 12ty. i potem wdrożył mi gin.witaminy Pharmaton Mautrelle co 3 dzień, a dopiero od niedawna biorę go codziennie.Różne są opinie na temat tych witamin wśród lekarzy i połóżnych,że to niepotrzebne, bo dziecko się duże urodzi bla bla bla i takie tam, ale trzymam się swojego gina i jesli mam brać , to biorę te witaminki.
 
ala80- Dziękuję Ci za słowa otuchy jesteś kochana :* Cieszę się, że tu trafiłam :)

Cieszę się, że widziałaś już swoje maleństwo... ja mam nadzieję, że szybciutko będę w stanie błogosławionym :)
 
Ostatnia edycja:
Tak Magdusia widzialam maluszka!!!!
No wlasnie wiem ze sporo lekarzy faszeruje tymi witaminami i dzieci naprawde sa po nich dosc duze, moja siostra jak na USG miala powiedziane ze duzy chlop to zmniejszyla sobie dawke nie mowiac o tym lekarzowi bo by urosl kolos. No wlasnie ja kwas foliowy mam brac i do tego skonczyc wszystkie tabletki jakie mi zostaly tzn. przez 3 dni jeszcze luteina i 20 dni duphaston, tyle mi zostalo i to mam wziasc. Dlatego zobacze jeszcze co jutro uslysze tutaj u siebie w miescie bo ide zalozyc karte ciazy to i dowiem sie czy juz brac te witaminy czy zalezi moze jakies inne.. bo tanie to one nie sa..
karola bylam w identycznej sytuacji jak Ty ze swoim M teraz, w razie cos zawsze Ci doradze co i jak jesli bedziesz miala jakies watpliwosci czy poprostu potrzebowac slowa otuchy, 3mam za ciebie Kochana! Fajnie ze do nas dolaczylas :-)
 
reklama
ala80 jutro masz wizytę , to zobaczysz co ten gin.zaproponuje-ja też brałam luteinę, ale muszę przyznać,że dość długo, bo zaczynałam od 10dziennie,a potem stopniowo zmniejszałam i jesli dobrze pamiętam, to do 12tyg.sobie aplikowałam, bo potem łożysko samo wytwarza progesteron(tylko nie sugeruj się tą dawką moją, bo po ivf takie były wytyczne kliniki poprostu)
 
Do góry