reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Generalnie niby nie mamy wielkich problemów a od 2 lat nasze starania są bezowocne. Generalnie problemem jest to, że mam niskie AMH (1,2), estriadol wskazuje że miewam cykle bezowulacyjne co raz zostało potwierdzone podczas monitoringu. Dodatkowo mam ciut za wysoką prolaktynę, na co biorę leki (dostinex 1/4 tabl raz w tyg)... i w 2 fazie cyklu ciut za niski progesteron... Więc same "ciuty" a tak zawalają wszystko... chyba że jeszcze coś jest... nie miałam w sumie nigdy badanej wrogości śluzu i przeciwciał przeciwplem. ale lekarz stwierdził, że IUI to pomija zaś wrogości już się nie bada..

Jeśli chodzi o stymulację przed IUI, to brałam clo 1/2 tabl od 4 do 8 dc i w sumie ładnie zareagowałam - 2 pęcherzyki były, endo w miarę bo 8,5 mm... W tym mies tak samo mam łykać, oby wszystko urosło...

Czy któraś z Was również podchodzi wkrótcę do IUI?
 
reklama
Smerfeta: Witam Cię i ja:) ja tez byłam stymulowana clo ale zrobiła mi sie torbiel która sie wchlonela wiec nic strasznego...a do IUI będę pochodzić ale najpierw chce zrobic to hsg chyba ze w sobotę sama wytworze pecherzyk, bo teraz mam 3 pecherzyki ale żaden nie rat dominujący a jesli któryś urośnie to wtedy uda mi sie podejść pewnie w tym miesiącu:) ale dużo jest tych moze u mnie...choc jak wiadomo w życiu wszystko jest możliwe:)
 
Hej Dagna :) HSG miałam w 7 dc. Z tego co dowiadywałam się, są różne sposoby wykonania hsg, ja miałam robione solą fizjologiczną i na monitorze było widać jak płyn krąży w macicy i jak przepływa przez jajowody. W mies tym co miałam hsg lekarz nie pozwolił nam się starać, nie wiem jak to jest bo słyszałam że od razu po hsg łatwo zaciążyć... może przy innej metodzie?

czytałam, że z torbielą miałaś niezłe przejścia - współczuje :no2:

Ale dziś jestem zdychająca.. mam strasznie bolesne okresy aczkolwiek dziś mam 2 dzień i jest ciut lepiej :zawstydzona/y:
 
Ostatnia edycja:
Witaj Smerfeta:tak: AMH masz w porządku, można sie zacząć martwić jak się ma poniżej 1, wierz mi. Nie daj sobie wmówić że to problem. Życzę powodzenia, podchodzisz w tym cyklu do drugiej IUI, tak?
 
Mi lekarz nic nie mowil, zeby po HSG sie nie starac wiec 'staralismy' sie a i tak nic z tego nie wyszlzo. hsg to tylko badanie wiec nie moze miec wpywu ze sie po nim szybciej zajdzie...
Widze, ze po Clo nie tylko ja mialam torbiele, ale wy takze..... Dlatego przed IUI mam dostac ten Menopur *(slyszalyscie cos)?, moja pierwsza IUI bedzie juz w nastepnym cyklu, stymulacje zaczynam od 1dc wlasnie tym Menopurem, czyli ok 1-2 lutego. Nadzieja jest welkia....
 
Dzień doberek!!!
Gizas - w normach na AMH dolna granica ma 1,4, dwóch niezależnych lekarzy również mówiło mi, że ciut za mało... no ale tak jak mówiłam - ja mam same "ciuty"
Drugą IUI pewnie będę miała za tydzień - o ile wszystko dobrze pójdzie

Esiek o Menopurze nic nie wiem :no: A jeśli chodzi o zakaz starań po hsg to może dlatego że dostałam antybiotyk po zabiegu... ciężko mi powiedzieć bo mój lekarz nie jest za bardzo gadatliwy... ale jeśli on mi nie pomoże to mam upatrzonego innego lekarza

Dziewczyny, czy słyszałyście o NaProTechnology? [naprocentrum.pl] Ponoć ich leczenie jest super skuteczne. Koleżanka koleżanki ma dzięki temu 3 dzieci a lekarze wcześniej stwierdzili, że nigdy nie będzie miała własnych dzieci. Jestem bardzo ciekawa tego, muszę do nich napisać i dopytać conieco
 
Mi lekarz nic nie mowil, zeby po HSG sie nie starac wiec 'staralismy' sie a i tak nic z tego nie wyszlzo. hsg to tylko badanie wiec nie moze miec wpywu ze sie po nim szybciej zajdzie...
Widze, ze po Clo nie tylko ja mialam torbiele, ale wy takze..... Dlatego przed IUI mam dostac ten Menopur *(slyszalyscie cos)?, moja pierwsza IUI bedzie juz w nastepnym cyklu, stymulacje zaczynam od 1dc wlasnie tym Menopurem, czyli ok 1-2 lutego. Nadzieja jest welkia....

Może, może - przede wszystkim jak przyczyną były niedrożne jajowody - a wstrzykiwany płyn (sól, kontrast) je udrożnił :-)
 
Dagna wiesz przebojow z lekarzami to nie mam az tak bo to 1 u ktorego sie lecze....moj ginek stacjonarny Nas tylko pokierowal co gdzie jak bo my korzystamy z dawcy qiec sprawa wydaje sie prosta....

Troche jest rozzalona wczorajsza wizyta i tyle....
 
Hey....
Jestem juz po wizycie....jestem taka wq....ze to jakas masakra.....
Jechalismy 150km, wizyta umopwiona na 18 a weszlismy tzn weszlam o 20:20 to jakas paranoja...moj emek taki wsciekly...fakt siedzialam tam chyba najdluzej bo 40min
Wizyta 350zl ale to bylo tak wszystko na odczepnego,ze masakra....
Nic szczegolnego sie nie dowiedzialam procz tego co wiedzialam...
Mowie,ze mam plamienia od owulacji, nic na to nie powiedzial...z wynikami mnie uspokoil,ze mam nie swirowac bo sa ok...
Mowie,ze robilam to TSH i wyszlo mi teraz 3,03 to mowi,ze to jest wynik w normie i nie ma czegos takiego jak dla kobiet starajacych sie i nie starajacych...ze to my kobiety miedzy soba na necie wymieniamy takie info...
Chyba byl srednio zadowolony,ze sama robilam te badania...ze czytam i konsultuje to z innymi lekarzami i na forum miedzy soba....
Zrobil mi usg ale nic nawet nie powiedzial co i jak...chyba bardzo mu sie spioeszylo bo opoznienie 2,5h to biedny nie mial czasu....
Dalszy plan...hm....jeszcze jedna AID i pozniej ewentualnie laparoskopia...
Najgorsze jest to,ze nie chcialam mu wchodzic w kompenetcje i mowie,ze wczesniej bralam clo 1x1 i nie zadzialalo na mnie do tego estrofem i duphaston...a on mowi,ze ten estrofem jest zbedny...ze to jedno z drugim nie dziala....*******ne za chwile na zawal
p.gif

Przepisal mi 2x1 clo + ovitrelle i to na tyle...
realmad2.gif
realmad2.gif
realmad2.gif
angry.gif

Dzisiaj bede dzownic do swojego gin stacjonarnego i dopytam wszystko co i jak....chyba po cichu przed tym prof zmienie ze swoim ginem te leki....bralam dwa cykle clo 1x1 i nic dupa...wiec moze one na mnie srednio dzialaja...poprosze moze o femare....

Laparo mam na 24.02.2013 od dzisiaj zaczynam sie modlic i chodzic do kosciola aby sie udala ta 5AID i wiecej tam nie jechac....po 1 wizycie super wrazenie itp ale wczora to wyszlam taka wsciekla,ze wszystkim bym przejechala na pasach hehe....zart....
Moze ma wiedze, tyle lat doswiadczen itp ale ja nie place malo za wizyte po to tylko aby mnie olal....

Aha i jeszcze z tym TSH...mowi,ze jesli mialabym wyniki powyzej lub ponizej normy to leczenie jest wskazane i wtedy sie obniza np do poziomu bliskiemu 1....
 
reklama
Z tego wszystkiego nie zdarzylam nawet o wszystko zapytac...
Czy to mozliwe,ze po stymulacji mogl wzrosnac poziom TSH? Wrzesien 1,88 styczen 3,03....

Cholera a co z tymi plamieniami...od owulacji mam geste brazowe plamienia? Przeciez w tym cyklu nie mialam AID...nie wiem co z tym....
 
Ostatnia edycja:
Do góry