reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    293
Mam pytanko, czy przy okazji robienia IUI ginek może sprawdzić wrogość śluzu? Bo jeszcze tego nie sprawdzaliśmy, a fajnie jakby dało rade tak za jednym razem

myślę, że to zależy od jakości nasienia. PCTest robi się chyba do 12h po stosunku, a jeżeli nasienie jest słabe, to lekarz może nakazać wam abstynencję przed IUI. wydaje mi się, że innych przeciwwskazań nie ma.
 
reklama
Ja myślałam, że nie trzeba być po stosunku, myślałam, że ginek pobiera oddzielnie śluz i nasienie i łączy je ze sobą i wtedy sprawdza, będę szła w tym cyklu na monitoring to podpytam.

A tak w ogóle to się jeszcze zastanawiałam kiedy IUI jest bardziej skuteczna - czy jak problemy są po stronie kobiety (np problemy z owulką) czy jeśli problemy są z nasieniem? Czy tak naprawdę to wszystko kwestia przypadku - albo się uda albo nie
 
pełna_nadziei83

nie jestem specjalistą, więc być może wrogość można badać w sposób, który opisujesz. ja miałam robione tylko testy po stosunku.

co do skuteczności, to myślę, że gdyby wyłącznym problemem był brak owulacji, to wystarczyłaby stymulacja plus monitoring. pewnie skuteczniejsza jest, gdy problemem jest wyłącznie jakość nasienia, przy czym to nasienie też musi być zbliżone do prawidłowego.
 
gnagna ja II IUI będę mieć prawdopodobnie koło 4-5 lipca. Zobaczymy co mi tam urośnie, a Ty do tego czasu to już pewnie będziesz testować - oby z pozytywnym skutkiem
liju czyli Ty po mnie podchodzisz, masz rację w grupie raźniej :-)
pełna_nadziei i Ty się doczekasz, oby się żołnierzyki szybko poprawiły
 
No właśnie,im lepsze tym lepiej, z drugiej strony tak sobie myślę że jeśli jest zbliżone do prawidłowego tzn ze może udać się naturalnie, ehh skomplikowane to wszystko

no właśnie. dlatego zaczynam myśleć, że ta IUI to ściema. i nie wiem jak to wreszcie jest z tym wrogim śluzem. podobno odchodzi się od PCTestów, bo mają małą wartość diagnostyczną. nie rozumiem dlaczego?
 
pełna_nadziei83

no właśnie mają podobno MAŁĄ wartość diagnostyczną, czyli nie pozwalają ustalić przyczyny niepłodności. też tego nie rozumiem,a le faktem jest,że w listopadzie nie znaleziono w moim śluzie żadnego plemnika, a za miesiąc byłam w naturalnej ciąży :szok:

tak samo podobno sam obraz USG nie pozwala odpowiedzieć na pytanie, czy była owulacja. jedynym pewnym dowodem jest ciąża :-) to ja nie rozumiem, co miałoby się stać z 27 mm pęcherzykiem w ciągu jednej nocy? wchłonął się?
 
Chyba trzeba przestać tak się w to wszystko wgłębiać, bo można oszaleć. Ja chcę wierzyć że w końcu IUI się uda,ale ostatnio jestem słabej wiary :-) i najbardziej to się boje tego że ginek nas po prostu naciągniena to IUI i jak nasienie będzie słabe to i tak zrobi IUI , a my będziemy mieć złudną nadzieję. Jakie w ogóle trzeba mieć minimalne parametry nasienia żeby IUI miała sens?
 
reklama
Aloha dziewuszki:-) Wróciłam w końcu po morderczej robocie:tak:
Lindii - trzymam mocno kciukasy za Ciebie. Nie moge uwierzyć, że to już końcówka u Ciebie i Błonki. A u Sylhy już polowa - matko... Kiedyś w między czasie zerknęłam na forum i gratulacje Aluniu...:tak::tak::tak:
 
Do góry