reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

reklama
A jak sie takiemu małemu dziecku wzrok sprawdza?
Pani ma taki wiatraczek ktory sie kreci i wiruje zeby maluch zafiksował na nim wzrok. Oglada wtedy dno oka. Potem kropi oczka zeby rozszerzyć zrenice i przyklada specjalny komputer z okularem i on mierzy wade. Maluchom zawsze wychodzi nadwzroczność (czyli plusy) ale oko rosnie i to sie zmniejsza. Ania w wieku 3 mcy miala wade +3,5 a wczoraj juz tylko 0,75. Ale wczesniakom obowiązkowo trzeba badac żeby wykluczyć retinopatie wczesniaczą.
 
Pani ma taki wiatraczek ktory sie kreci i wiruje zeby maluch zafiksował na nim wzrok. Oglada wtedy dno oka. Potem kropi oczka zeby rozszerzyć zrenice i przyklada specjalny komputer z okularem i on mierzy wade. Maluchom zawsze wychodzi nadwzroczność (czyli plusy) ale oko rosnie i to sie zmniejsza. Ania w wieku 3 mcy miala wade +3,5 a wczoraj juz tylko 0,75. Ale wczesniakom obowiązkowo trzeba badac żeby wykluczyć retinopatie wczesniaczą.
Dziękuję za informację. Nie wiedziałam o tym.
A powiedz w jakim wieku była Ania jak rozpoczęła kontrolę? Jak wcześnie to się bada? I z jaką wagą wypuścili ją do domu?
 
Dziękuję za informację. Nie wiedziałam o tym.
A powiedz w jakim wieku była Ania jak rozpoczęła kontrolę? Jak wcześnie to się bada? I z jaką wagą wypuścili ją do domu?
Wyszla z wagą urodzeniową czyli 2270, wczesniej spadla do 2130. Kontrole mialam zrobic w terminie porodu czyli u mnie rowno miesiac po urodzeniu. Poszlam wszędzie prywatnie bo nie było szans na tak krótkie terminy…
 
Ostatnia edycja:
Wyszla z wagą urodzeniową czyli 2270, wczesniej spadla do 2130. Kontrole mialam zrobic w terminie porodu czyli u mnie rowno miesiac po urodzeniu. Poszlam wszędzie prywatnie bo nie było szans na tak krótkie terminy…
O to wcześnie. Myślałam, że dziecko musi osiągnąć 2.5kg żeby wyjść. U nas spadła 100gram i odbiła z tego na razie 20 gram. Dziś się zatrzymała. Nie przytyła ale też nie spadła z wagi.
 
Jak tam mamuśki świeżo upieczone i jeszcze w dwupakach? Jak wasze brzuchy? Duzo tyjecie?
U nas zaraz pyknie 11 mies i nie wiem kiedy zlecialo wiec cieszcie się każdą chwilą w ktorej maluch jeszcze nie wierzga na przewijaku i nie umie krzyczec :)
 
reklama
Jak tam mamuśki świeżo upieczone i jeszcze w dwupakach? Jak wasze brzuchy? Duzo tyjecie?
U nas zaraz pyknie 11 mies i nie wiem kiedy zlecialo wiec cieszcie się każdą chwilą w ktorej maluch jeszcze nie wierzga na przewijaku i nie umie krzyczec :)
U mnie 4 kilo na plusie, jutro mam lekarza na 15 to się będę odzywać wieczorem
 
Do góry