reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

A jakie objawy odczuwasz?
Ktory to transfer? Leki oczywiście robią swoje ale póki co też jesteś w ciąży. Więc odczuwać możesz.
Cycki mnie bolą ale w nocy ,w dzień tylko jak dotykam, brzuch czasami jak na okres, i szyjka taka jakaś twarda jest bo czuję jak tabletki wkładam , i od początku po transferze czuję takie bulgotanie w brzuchu zwłaszcza jak się wody napiję
 
reklama
Witajcie dziewczyny
Jestem po kolejnej próbie nie udanej procedury in vitro, właśnie mi spada beta..
Myśle o komórce dawczyni, bardzo to ciężki temat dla mnie tym bardziej, ze mamy już dziecko ze swojej komórki i nasienia męża. Chętnie wysłucham każdej historii, jak ktoś będzie chciał się podzielić
 
Hej, przykro mi że beta spadkowa ..
Ja nie mam jeszcze dzieci .. walę ze o to pierwsze i pewnie jedyne bo mam w tym roku “40”
Udało mi się przy endowmtrioze 4 st wykrzesać 5 swoich zarodków w PL w dwóch punkcjach. Wszystkie klasy 5.1.1.. ale po badaniach genetycznych okazało się że wszystkie chore
Podjęliśmy decyzję o KD w Czechach a dokładnie w reproficie w ostravie
Nasza pierwsza dawczyni z 11 komórek uzyskała 1 zarodek .. przerażenie czy może nasienie się pogorszyło … zrobiliśmy rozszerzone badania, nasienie było perfekcyjne
Zdecydowaliśmy się się na drugą dawczynię a klinika zwróciła nam 50% kosztów bo jakby dają gwarancje min 2 zarodków wysokiej klasy
2 dawczyni 12 albo 13 komórek ( bo już nie pamiętam ) 6 zarodków- przebadaliśmy je i 2 z nich z trisomia 21..
1 transfer ciąża ale zatrzymała się w 11 tc.. kolejne transfery beta nie drgnęła
Został nam ostatni zarodek właśnie z pierwszej dawczyni ale on jest najsłabszy morfologicznie i lekarze wprost powiedzieli że nikłe szanse ..
Dlatego ostatecznie teraz podjęliśmy decyzję o adopcji zarodka
Transfer dopiero za jakieś max 3 miesiące
 
U mnie tak:
1 procedura Ostava - 4 zarodki z moich komorek i nasienia dawcy - 3 transfery nieudane
2 procedura Brno - uzyskano 4 zarodki dobrej klasy z moich kom, zdecydowalam k bad gen - wszystkie chore
3 procedura - komorki dawczyni + nasienie dawcy - dobierane od zera, nie gotowe zarodki. 4 transfery, przy 3 ciaza ale zatrzymana w 7 tyg, zarodki nie byly badane.
Poznan Medart - zdecydowalam o adopcji zarodka badanego genetycznie:
1 transfer ciaza biochemiczna
2 transfer ciaza, poroniona w 20 tyg z powodu ciezkiego stanu przedrzucawkowego
3 transfer - Ania ma 8 miesiecy 🤣
 
Hej, przykro mi że beta spadkowa ..
Ja nie mam jeszcze dzieci .. walę ze o to pierwsze i pewnie jedyne bo mam w tym roku “40”
Udało mi się przy endowmtrioze 4 st wykrzesać 5 swoich zarodków w PL w dwóch punkcjach. Wszystkie klasy 5.1.1.. ale po badaniach genetycznych okazało się że wszystkie chore
Podjęliśmy decyzję o KD w Czechach a dokładnie w reproficie w ostravie
Nasza pierwsza dawczyni z 11 komórek uzyskała 1 zarodek .. przerażenie czy może nasienie się pogorszyło … zrobiliśmy rozszerzone badania, nasienie było perfekcyjne
Zdecydowaliśmy się się na drugą dawczynię a klinika zwróciła nam 50% kosztów bo jakby dają gwarancje min 2 zarodków wysokiej klasy
2 dawczyni 12 albo 13 komórek ( bo już nie pamiętam ) 6 zarodków- przebadaliśmy je i 2 z nich z trisomia 21..
1 transfer ciąża ale zatrzymała się w 11 tc.. kolejne transfery beta nie drgnęła
Został nam ostatni zarodek właśnie z pierwszej dawczyni ale on jest najsłabszy morfologicznie i lekarze wprost powiedzieli że nikłe szanse ..
Dlatego ostatecznie teraz podjęliśmy decyzję o adopcji zarodka
Transfer dopiero za jakieś max 3 miesiące
Długa drogę przychodzicie, mam nadzieje ze się uda i zostaniecie rodzicami!Samych powodów do uśmiechu😊
P.s ja nie wiele młodsza bo 36 w tym roku, ale tez cały czas mam nadzieje 😉
 
reklama
Do góry