reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024 - refundacja

Ja bym stosowała się do zaleceń lekarza. Wiem że to pewnie nie ta odpowiedź jakiej oczekiwałaś :( z tego co wiem dziewczyny na innych forach odstawiają leki na własną rękę po negatywnych betach koło 10 dpt. Ale ja sama chyba bym tak nie zrobiła bez konsultacji z lekarzem Robisz betę w klinice? Czy na własną rękę? Lekarz prowadzący ma wgląd do wyników?
robię prywatnie bo do kliniki mam 50km i ustaliłam z doktorem że zrobię u siebie
 
reklama
W najbliższym otoczeniu mam sporo par, które korzystały z różnych procedur (rekordziści 10 prób IUI 🙈) i nie znam nikogo u kogo inseminacja zakończyłaby się sukcesem, natomiast in vitro tylko u 1 pary beż sukcesu. Poza tym moje pytanie dotyczyło tylko aspektów regulacji prawnych wynikających z rządowego programu, bo taką argumentację podał lekarz- nie kwestię medyczne.
Moim zdaniem korzystanie z dawstwa, czy potwierdzona azoospermia jest podstawą do rozpoczęcia procedury, ale my sobie możemy gdybać, kliniki mają info z pierwszej ręki i się do tego stosują, więc jeżeli masz wątpliwości, skonsultuj to z innym lekarzem w tej samej lub innej klinice. Natomiast ja podchodząc do procedury 3 lata temu (bez żadnego programu) również przeszłam IUI, bo to jest jakby potwierdzenie tego, że niezbędne jest in vitro.

Wyraźnie zaznaczyłaś, jakie masz zdanie o IUI więc napisałam swój post o tym, że warto spróbować, skoro u Was czynnik męski :)
 
reklama
Do góry