reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024 - refundacja

O to rzeczywiście późno. Ciekawe co u mnie wyjdzie we wtorek na USG 🤓
Nooo po prostu trochę więcej musiałam na monitoringi pochodzić i badań z krwi robić 🤣 jeszcze przede mną jedne badania na dzień przed transferem żeby skontrolować proga i estradiol do wdrożenia ewentualnie dodatkowych leków.

Daj znać we wtorek co tam na monitoringu widać :)
 
reklama
Super że tak szybko udało wam się ta pierwsza próbę przetrawić i jest plan na przyszłość :) bardzo jestem ciekawa czy W przypadnie Ci do gustu 👀

Ja w ostatnich miesiącach przed punkcja zażywałam dosłownie po 25 tabletek dziennie… pod koniec to już mi się cofało jak na nie patrzyłam. Skończyło się na tym że po punkcji odstawiłam wszystko na jakieś dwa tygodnie 🤣i teraz spowrotem wróciłam ale już tylko do podstawowych kilku tabletek dziennie :)
Tak, u mnie dokładnie wychodzi 26 tabletek 🫣 swojemu mówiłam, że jak coś zacznie nagle świecić w nocy to to będę ja 🤣
 
Tak, u mnie dokładnie wychodzi 26 tabletek 🫣 swojemu mówiłam, że jak coś zacznie nagle świecić w nocy to to będę ja 🤣
No cóż… czego się nie robi dla bombelków 🤣A zażywasz jakieś osłonowe suplementy? Jeśli nie, to koniecznie dorzuć do tego jakiś lactovaginal dopochwowo i provag/sanprobi doustnie. Dobra flora bakteryjna i microbiom jest baaardzo ważny.
 
No cóż… czego się nie robi dla bombelków 🤣A zażywasz jakieś osłonowe suplementy? Jeśli nie, to koniecznie dorzuć do tego jakiś lactovaginal dopochwowo i provag/sanprobi doustnie. Dobra flora bakteryjna i microbiom jest baaardzo ważny.
Z probiotyków biorę sanprobi barier przez to że mam metformine i co kilka dni invag gin mówiła żebym profilaktycznie stosowala. Ale z metgormina mam straszne przeboje musiałam zejść z 2 na 1 tabletkę, bo takie jazdy mi robiła że dramat. Dorzucę jeszcze te probiotyki te co piszesz.
 
dobra, jako, że zaraz stymulacja zbieram informacje: jakie dolegliwości mogą mnie czekać? :D
Najlepiej żadne :D Trust me, lepiej nie czytać co może się dziać. Ja jak przeczytam ulotkę leków to od razu doszukuje się niepotrzebnie skutków niepożądanych w reakcji swojego organizmu. A tak serio to… w sumie może się wszystko dziać i nic. Ja nie miałam żadnych dolegliwości i tego Ci życzę :) dbaj o dobre nawodnienie, dużą ilość białka i zbliżając się do punkcji zwracaj uwagę na objawy mogące świadczyć o ohss - aby móc odpowiednio reagować szybko :)
 
Najlepiej żadne :D Trust me, lepiej nie czytać co może się dziać. Ja jak przeczytam ulotkę leków to od razu doszukuje się niepotrzebnie skutków niepożądanych w reakcji swojego organizmu. A tak serio to… w sumie może się wszystko dziać i nic. Ja nie miałam żadnych dolegliwości i tego Ci życzę :) dbaj o dobre nawodnienie, dużą ilość białka i zbliżając się do punkcji zwracaj uwagę na objawy mogące świadczyć o ohss - aby móc odpowiednio reagować szybko :)
dzięki, poczytam o tych objawach :)
No jak ja czytałam dokumenty do IVF i tam było, ze punkcja może się skończyć śmiercią to serce mi mocniej zabiło :p
 
dzięki, poczytam o tych objawach :)
No jak ja czytałam dokumenty do IVF i tam było, ze punkcja może się skończyć śmiercią to serce mi mocniej zabiło :p
No w teorii jest możliwość jakiegoś przebicia jelit czy innych wnętrzności…. Ale to chyba punkcje musiałby przeprowadzać mąż a nie lekarz który rutynowo robi tych zabiegów kilkadziesiąt albo setki rocznie :D
 
dobra, jako, że zaraz stymulacja zbieram informacje: jakie dolegliwości mogą mnie czekać? :D
Ja nie miałam żadnych, oprócz czucia jajników pod koniec, jak siedziałam to nieraz spodnie odpinałam w pracy😅po punkcji od razu ulga.
Zapewne mogą wystąpić bóle głowy, mdłości, bóle brzucha, ogólne złe samopoczucie od leków🙋🏼‍♀
 
reklama
Ja nie miałam żadnych, oprócz czucia jajników pod koniec, jak siedziałam to nieraz spodnie odpinałam w pracy😅po punkcji od razu ulga.
Zapewne mogą wystąpić bóle głowy, mdłości, bóle brzucha, ogólne złe samopoczucie od leków🙋🏼‍♀
I jeszcze przy niektórych lekach mogą wystąpić swedzace zaczerwienienia w miejscu wkłucia (coś jak ugryzienie owada). Ale raczej jest to chwilowe i po godzinie nie ma śladu :)
 
Do góry