reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024 - refundacja

Cześć dziewczyny. Robiłam dzisiaj wyniki i już mam część, i mam jeszcze wyższe D dimery niż wcześniej prawie 2700. Jestem na Clexane ale nie wiem co mi się porobiło po tej punkcji 🙁 Martwię się tym. Czekam jeszcze na Crp i inne wyniki ale aż się boje.
 
reklama
Cześć dziewczyny. Robiłam dzisiaj wyniki i już mam część, i mam jeszcze wyższe D dimery niż wcześniej prawie 2700. Jestem na Clexane ale nie wiem co mi się porobiło po tej punkcji 🙁 Martwię się tym. Czekam jeszcze na Crp i inne wyniki ale aż się boje.
Może idź do dobrego internisty, żeby ten z nim to skonsultować.. a jak się czujesz?
 
Może idź do dobrego internisty, żeby ten z nim to skonsultować.. a jak się czujesz?
Generalnie czuje się ok. CRP, morfologię mam ok. Kontrolowałam też wątrobę i pęcherzyk żółciowy i mam podwyższony ALT i GGT, ale AST i bilirubina ok.
Zobacze jeszcze co mi ginka powie ale się chyba faktycznie skonsultuje...
 
Generalnie czuje się ok. CRP, morfologię mam ok. Kontrolowałam też wątrobę i pęcherzyk żółciowy i mam podwyższony ALT i GGT, ale AST i bilirubina ok.
Zobacze jeszcze co mi ginka powie ale się chyba faktycznie skonsultuje...
Ojej, daj znać koniecznie co lekarz powie
 
A ja chciałam podziękować za radę zmiany lekarza, zdecydowaliśmy się raz na IUI (bardziej chyba też dla siebie, żeby wiedzieć że co mogliśmy to spróbowaliśmy), ale już byliśmy u innego lekarza. Powiedział że nie rozumie decyzji poprzedniego o kwalifikacji i jakby się nie udało IUI, to zaprasza do niego. Więc gdyby ktoś nawet miał podobną sytuację o braku kwalifikacji do programu, to ku przestrodze, czasami wystarczy zmienić lekarza 😃
 
Cześć wszystkim, ja po wizycie, moja Endo wyciszona przy gonapeptylu. Od 13.08 zaczynam stymulację, punkcja prawdopodobnie 23.08.
Powiedzcie mi proszę czy leki po transferze (progesterony typu lutinus itp) też są refundowane?
 
Ja już po wizycie. Generalnie lekarka powiedziała że te D Dimery są związane z OHSS i są jakby odzwierciedleniem tego co było w tamtym tygodniu. Dostałam Clexane 60 mg zamiast 40 mg na 10 dni. I mam powtórzyć badania.
Ale mówiła czy skoro reszta wyników ok to już będzie szło w dobrą stronę?
 
reklama
Ale mówiła czy skoro reszta wyników ok to już będzie szło w dobrą stronę?
Generalnie tak. Jajniki mam normalne, płynu nie mam już w ogóle, progesteron odstawiłam zaczyna mi się miesiączka. Więc byle te d dimery spadły.
I tak jak zakładałam jeden cykl muszę odczekać po OHSS i we wrześniu transfer na naturalnym cyklu 🙂
 
Do góry