reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024 - refundacja

Hej dziewczyny 😉 Ja już po wizycie, no generalnie delikatna hiperka, ale bardzo delikatna. Mam dosyć spore jajniki, Pani Doktor powiedziała że wyglądają jakbym miała 20 pęcherzyków a nie 11. Obraz USG typowy po punkcji, nic bardzo niepokojącego. Lekarka obstawiła mnie dodatkowymi lekami. Cyclogest dowcipnie 2 x dziennie, Progesteron doustnie 2 x dziennie, dzisiaj mam wziąć Dostinex tak na wszelki wypadek żeby hiperka się nie rozwinęła, clexane raz dziennie i badania laboratoryjne pobrane: morfologia, crp, d dimery i kreatynina.
Mam dać znać lekarce jak badania no i zobaczymy jak będzie po weekendzie.
A no i ani grosza nie zapłaciłam za wizytę ani za badania, wszystko w ramach programu. 🙂
Ja tak samo za dzisiejszy monitoring nic nie płaciłam, wszystko w ramach
Programu :D
 
reklama
Wg ustawy 6 max, chyba że macie wskazania to wtedy można więcej/wszystkie:) u nas z racji obniżonych parametrów nasienia i niedrożnego jajowodu mogliśmy wszystkie zapłodnić. Pewnie też zależy od lekarza. Ale też nic na siłę, jeśli nie chcecie więcej to możecie się nie zgodzić na zapładnianie więcej niż 6
Ja mam też niedrozny jajowod i słabe nasienie lekarz zgodzil się tylko na 6. Jeśli nie uda się teraz to przy następnej punkcji zapłodnia wszystkie. To nasze 1 podejście
 
Dawaj koniecznie znać jak będzie wiadomo co i jak :)

Czy macie jakieś doświadczenie z podróżowaniem zaraz po transferze, czy jest to ryzykowne jeśli chodzi o lot samolotem?
Z racji polskich ograniczeń znam wiele kobiet, które wracały z transferów samolotem - niektóre tego samego dnia, inne 1-2-3 dni później. Wiele transferów udanych :)
 
Dobra, dziewczyny, to teraz powidzcie mi jak u Was wyglądała kwestia wizyt. Potencjalnie cykl od którego miałaby się zacząć stymulacja rozpocznie się 3 września. Jak wtedy wyglądają wizyty mniej więcej? Pytam, bo moja szefowa jest do końca lipca tylko i ona mi może bez problemu potwierdzić bez gadania wszystkie dni wolne. Mówi, że mogę sobie nawet cały tydzień zaznaczyć i potem najwyżej sobie anuluję.
Więc jeśli 3 września zacznie mi się okres, kiedy powinnam rozważyć ewentualne dni wolne na wizyty?
U mnie usg 6,9, 11dc, punkcja 14dc rano
 
Nieśmiało zmienię temat, chociaż tematyka wciąż ta sama :D kiedy najszybciej po transferze wyszła wam pozytywna beta oraz test ciążowy?
Beta badana w 13 dpt, więc to się chyba nie liczy jako najszybciej ;-)
W 4dpt miałam cień cienia widoczny na żywo (na zdjęciu tutaj Komisja Kresek pewnie by nie zaliczyła :p) - w 5dpt już nieźle widoczny. Bez Ovitrelle !
1721995302338.png
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry