reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024 - refundacja

reklama
Nie, dziewczyny, wszystko źle zrobiłam - teraz zajrzałam w kalendarz projektu i widzę, ze on się zaczyna pod koniec września a kończy dopiero w listopadzie! Więc na październik nie można! Musze tam dzownić i zmienić to, zrobimy u innego lekarza kwalifikację na sierpień i we wrześniu, na początku zrobię stymulację. Tak musi być
 
Ej w sumie fun fact. Podobno w niektórych krajach (np Niemcy) ovitrelle jest przepisywany po transferach ivf żeby podbić betę 🤔 kilka razy spotkałam się z takim podejściem gdzieś na jakiejś grupie :) u nas chyba takiego zastosowania się nie praktykuje? Jedynie standardowo do pęknięcia pęcherzyka i wywołania owulacji :)
To prawda, czasem przepisuje się właśnie nie całość dawki, tylko regularne "kliknięcia" Ovi przez kilka dni.
 
Ja się czułam zawsze paskudnie po Duphastonie, więc poprosiłam o coś innego. Ale gin też chciała dwie formy progesteronu, więc dostałam Prolutex i Utrogestan.
Ja też, oprócz depresyjnych nastrojów miałam jeszcze zawroty głowy...
Ale tu wyboru nie ma 😁. Moja lekarka wypisała mi wszystkie leki w marcu przed swoim macierzyńskim - na wrzesień 🤡. A potem to już nawet nie lekarz, położna daje rozpiskę z lekami, formularz jest już wydrukowany ten sam dla wszystkich, tylko datę wpisuje 🤣.
 
Ja jestem po wizycie, jutro o 18 biorę ovitrelle, endometrium 11 mm, mam robić dziś i jutro testy owulacyjne, bo pęcherzyk 17 mm, mam wyłapać jakby jednak dzisiaj zaskoczyła owulacja co jest mało realne. Transfer prawdopodobnie za tydzień w sobotę 3 sierpnia :D
 
Hej dziewczyny ;) co wam lekarz przepisał po transferze do brania. Ja będę mieć robiony w środę ale chciala bym wiedzieć o jakie leki ewentualnie jeszcze dopytać
Ja byłam obstawiona lekami po transferze na sztucznym cyklu - duphaston, cyclogest, prolutex, encorton, estrofem i buscopan.
Na naturalnym jak wyżej tylko bez duphastonu i encortonu.

Ej w sumie fun fact. Podobno w niektórych krajach (np Niemcy) ovitrelle jest przepisywany po transferach ivf żeby podbić betę 🤔 kilka razy spotkałam się z takim podejściem gdzieś na jakiejś grupie :) u nas chyba takiego zastosowania się nie praktykuje? Jedynie standardowo do pęknięcia pęcherzyka i wywołania owulacji :)
U mnie ovitrelle było podawane dzień przed transferem na sztucznym cyklu, więc badając betę 7 dpt tak naprawdę nie wiedziałam czy była pozytywna po Ovi czy coś się zagnieżdżało 🤷🏻‍♀️
Z tego co czytałam Ovi podawane jest pomocniczo na implantację.
 
reklama
Do góry