reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona naszych Fasolinek :)

reklama
Oprócz mojej wymarzonej Liliany podoba mi się jeszcze Bianka albo Blanka dla dziewczynki, dla chłopaka nie mam żadnej propozycji poprzedim razem też miałam tylko dla dziewczynki i jest, mam nadzieję że teraz też tak będzie :-D:-D
 
My mamy kilka propozycji imion dla dziewczynki - Julia, Karolina, Maja, Martyna,Aleksandra, Anna, Magda
Jednak, co do chłopczykowego imienia nie możemy się dogadać:sorry:
Ja lubię imię Wiktor, Oskar, Wojciech,Tomasz a najbardziej Kubuś.... Tyle,że Kubusiów mnóstwo w rodzinie. Tatuś chciałby Maćka ;)
Mamy czas :-)

Tak mi się przypomniało ze studiów- badania socjologiczne pokazały , że imiona tradycyjne, polsko - brzmiące wybierali rodzice lepiej wykształceni.
Imiona oryginalne, serialowe, obco-brzmiące rodzice analogicznie słabiej wykształceni, pretendujący poprzez wyróżnienie się imionami dzieci do świata pop kultury( TV,muzyka zagraniczna, kino,seriale).
W latach 80-tych wiele dziewczynek otrzymało imie Isaura :szok:To po pamiętnym serialu Niewolnica Isaura.
Oczywiście to sucha statystyka, tak jak i to, że co 4 człowiek na Ziemi to Chińczyk :-) I to, że co 4-7 dziecko nie jest dzieckiem swojego ojca( który oczywiście o tym nie wie a wychowuje).Nie wiem czy takie badania przeprowadzono już w Polsce, ale w USA robiono badania genetyczne + ankiety anonimowe.
Pozdrawiam cielutko :happy:
 
Nie wiem Beniaminka ile w tym prawdy, ale może coś w tym jest;-)

ja raczdej kieruję się kwestią gustu i tak
dla chłopczyka będzie : Marcel bądź Kornel:tak:
a dla dziewczyneczki : Marcela lub Kornelia :tak:

Jest też dużo innych imien wpadających mi w ucho ale wśród znajomych pełno już Oliwi, Oliwerów, Julii, Zuź, Nadii,Fabianów itd, a szkoda bo bardzo ładniusie imionka.

Badzo podoba mi się także imię dla chłopca Martyn- ale mój kategorycznie powiedział że nie ma mowy- a szkoda:no:
 
Imię dla dziewczynki wybrałam sama i chyba zostanie Antonina, chociaż widzę że będzie to dość popularne imię w roczniku 2010 :-(
Jeżeli chodzi o męskie imie przez długi czas mój mąż był przekonany do Władysława ale ostatnio spodobało się mu imię Wiktor. W sumie nie jest takie złe ale mi się podoba Julian albo Juliusz :-)
Jak będzie to zobaczymy we wrześniu ;-)
 
Ja stawiam na oryginalne imiona, u syna w klasie na 10 dziewczynek są aż trzy Oliwie, bardzo mi się to nie podoba.Jednak nie podobają mi się takie "zamerykanizowane" typu Kevin, Brajan, Vanessa czy Jesicca....jak dla mnie okropność. Zastanowiłabym się też nad nadaniem popularnego w danym okresie imienia szkoda potem tych dzieciaczków :tak:
 
witam dziewczyny :-):-)
u nas z racji bliźniaków to dla chłopców: Stasiu i Oliwer a dla dziewczynek: Wiktoria i Zuzia ;-) chociaż może się jescze zmieni
 
reklama
Do góry