reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona marcowych dzieci

reklama
Tylko to jest wbrew pozorom potem męczące dla dziecka/dorosłego, że każdemu, wszędzie trzeba tłumaczyć, że on ma na imię Antek czy Kuba, a nie Antoni, Jakub. Miałam w pracy koleżankę, która miała na imię Magda (a nie Magdalena) i wszędzie wszystkich musiała poprawiać, w urzędach itp, bo jak mówiła, że ma na imię Magda, to każdy z rozpędu wpisywał Magdalena.
A Magda a nie Magdalena to to samo? Antek to nie Antoni?
 
A Magda a nie Magdalena to to samo? Antek to nie Antoni?

To zależy. Bo Magda może być zdrobnieniem od Magdaleny, ale może być też osobnym imieniem. Tak samo jak Antek. Kiedyś dziecko nazywało się Antoni, a każdy np. w szkole mówił do niego zdrobniale Antek,ale na świadectwach, w dowodzie itp było Antoni, bo to było jego imię. A teraz można dziecko nazwać po prostu Antek i wtedy to nie jest jako zdrobnienie tylko tak będzie miał później na dowodzie osobistym.
I ja miałam koleżankę w pracy, która na imię miała po prostu Magda (to było jej pełne imię, tak miała w dowodzie), a każdy z góry zakładał, że ona ma na imię Magdalena, a Magda to jest zdrobnienie i zawsze musiała to wyjaśniać.
 
To zależy. Bo Magda może być zdrobnieniem od Magdaleny, ale może być też osobnym imieniem. Tak samo jak Antek. Kiedyś dziecko nazywało się Antoni, a każdy np. w szkole mówił do niego zdrobniale Antek,ale na świadectwach, w dowodzie itp było Antoni, bo to było jego imię. A teraz można dziecko nazwać po prostu Antek i wtedy to nie jest jako zdrobnienie tylko tak będzie miał później na dowodzie osobistym.
I ja miałam koleżankę w pracy, która na imię miała po prostu Magda (to było jej pełne imię, tak miała w dowodzie), a każdy z góry zakładał, że ona ma na imię Magdalena, a Magda to jest zdrobnienie i zawsze musiała to wyjaśniać.
To faktycznie lipa później z takim czyms, ja tez mam problem ,bo mam na imię Andrzelika przez rz, co teraz dopiero gdzie nie gdzie mozna spotkac,a kiedys to pewnie najzwyczajniej byl blad urzednika
 
Oliwier bardzo nam się podoba ale córa ma Oliwia, więc już odpada. Można już nadawać imiona zmiękczone. Zamiast Antoni można dać Antek i tak będzie miał w akcie urodzenia.
Bianka też mnie się podoba ale mężowi już nie.
Oj, niekoniecznie mozna zawsze i wszedzie nadawac zmiekczone imiona. Czesto urzedy nie chca sie na takie zgadzac, mozna sie odwolac ale trzeba podac osobe, ktora tak sie nazywa.

Na oficjalnej liscie imion zakazanych juz znalazl sie Radek czy Majka.
W przyszlym roku bedzie pewnie wiecej takich zakazow.

Moim zdaniem to troche wydziwianie na sile. Skoro imie ogolnie uzywane od dziesiatek lat w dlugiej wersji np. to Radoslaw, komus nie podchodzi, to niech poszuka czegis innego :)
Imion jest od zachlastania. Ja jak nie umialam sie zdecydowac ostatnim razem, a kolo pewnych imion krazylam, to maz zdecydowal :)
I chwala mu za to ;) :D
 
reklama
Do góry