reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona marcowych dzieci

Czesc!

Nie wiedzialam ze wybranie imienia bedzie takim wyzwaniem!

Nie znam jeszcze plci dziecka, bo to 11 tydzien ale jakos tak od poczatku ciazy czuje, ze bedzie chlopak - jak wstepnie zaczelam przegladac imona, to wogole nie interesowaly mnie damskie - odruchowo skupialam sie na chlopiecych - ciekawe, czy to rzeczywiscie cos oznacza ;););)

Niestety jestem wybredna, to co wstepnie typuje to

Oliwer
Aleks
Milan - podoba mi sie ale jest chyba za bardzo udziwnione....
Leon - niestety ostatnio bardzo popularne

Za ta maz zaproponowal Borysa - w pieszej chwili powiedzialam, ze odpada, bo mi sie z psem kojarzy :p ale im dluzej o tym mysle, to coraz bardziej mi sie zacznya 'widziec' ;)


Co sadzicie o moich typach?
Ja myslalam nie o Oliwerze tylko Oliwierze.. wszyscy nas objechali ze brzydko -.- ale to ma byc nasz wybor ;-)
 
reklama
Ja zazdroszczę jakiegokolwiek zdecydowania w tym temacie :-D Nigdy na 100% nie jestem pewna jakie ostatecznie dzieci będą nosiły imię.

Moimi ulubionymi opcjami dla dziewczynki są teraz; Eleonora, Charlotte, Alice, Marie, Anne

Dla chłopca:
Arthur, Alexander, Anthony, James
Juz Ci pisalam, dla mnie Charlotte piękne<3
 
Czesc!

Nie wiedzialam ze wybranie imienia bedzie takim wyzwaniem!

Nie znam jeszcze plci dziecka, bo to 11 tydzien ale jakos tak od poczatku ciazy czuje, ze bedzie chlopak - jak wstepnie zaczelam przegladac imona, to wogole nie interesowaly mnie damskie - odruchowo skupialam sie na chlopiecych - ciekawe, czy to rzeczywiscie cos oznacza ;););)

Niestety jestem wybredna, to co wstepnie typuje to

Oliwer
Aleks
Milan - podoba mi sie ale jest chyba za bardzo udziwnione....
Leon - niestety ostatnio bardzo popularne

Za ta maz zaproponowal Borysa - w pieszej chwili powiedzialam, ze odpada, bo mi sie z psem kojarzy :p ale im dluzej o tym mysle, to coraz bardziej mi sie zacznya 'widziec' ;)


Co sadzicie o moich typach?
Milan - mnie od wielu lat imię bardzo się podoba, ale niestety nie nadam takiego ewentualnemu synkowi, bo po prostu nam się nie zgrywa z nazwiskiem - nosimy typowo polskie zakończone na -ski. A imię do nazwiska też powinno pasować, żeby nie wyszło pretensjonalnie.

Borys - koleżanka ma synka, który całą ciążę miał być Hubertem, ale po porodzie ją olśniło i został Borys :) Moi sąsiedzi też mieli psa Borysa :D Ale teraz koleżanki synek zamazał tamto wspomnienie, a jeszcze ona tak ładnie do niego mówi - Borysio, Borcio albo bardziej hiphopowo - Boro ;)
 
Róża - u mnie byłoby Rose, piękne imię. Jak narazie nic do mnie nie przemawia. Nic mi się nie podoba. Nie mam nawet chęci wybrania imienia. Arianna ładnie brzmi. Ale szału nie ma.
Nigdy bym nie pomyślała, że nadając córeczce imię ponad rok temu, będzie o o takie teraz popularne [emoji23] wszędzie w Polsce słyszę nazywają właśnie Lila, Liliana, Lilianna. U nas jest rzadziej spotykane. To z dwoma „N” zwłaszcza. Jeśli będzie dziewczynka odpada: Victoria, Emma i Sophie. Za dużo ich. Z chłopców może Benjamin? Nie wiem. Lubię długie imiona z możliwością skrótu.
Strasznie mi się imię Benjamin podoba i skrót Benji, w Polsce nadal trochę za bardzo udziwnione ale w Twoim przypadku super :)
 
Czesc!

Nie wiedzialam ze wybranie imienia bedzie takim wyzwaniem!

Nie znam jeszcze plci dziecka, bo to 11 tydzien ale jakos tak od poczatku ciazy czuje, ze bedzie chlopak - jak wstepnie zaczelam przegladac imona, to wogole nie interesowaly mnie damskie - odruchowo skupialam sie na chlopiecych - ciekawe, czy to rzeczywiscie cos oznacza ;););)

Niestety jestem wybredna, to co wstepnie typuje to

Oliwer
Aleks
Milan - podoba mi sie ale jest chyba za bardzo udziwnione....
Leon - niestety ostatnio bardzo popularne

Za ta maz zaproponowal Borysa - w pieszej chwili powiedzialam, ze odpada, bo mi sie z psem kojarzy :p ale im dluzej o tym mysle, to coraz bardziej mi sie zacznya 'widziec' ;)


Co sadzicie o moich typach?

Ja mam w domu 3,5 latka Leona i rzeczywiście co raz częściej da się usłyszeć to imię na placach zabaw :)
Nam się po prostu podobało, wydawało wtedy mało popularne i dodatkowo było powiązane rodzinnie bo mój dziadek miał na imię Leon :)
 
hej dziewczyny, mi jeszcze jakiś czas temu podobało się imię dla dziewczynki Klementynka, ale jakoś szybko wszyscy odradzili ;) a dla chłopca podoba mi sie Maurycy ale mąż mówi kategorycznie NIE :)
na chwilę obecną brak pomysłów ;)
 
hej dziewczyny, mi jeszcze jakiś czas temu podobało się imię dla dziewczynki Klementynka, ale jakoś szybko wszyscy odradzili ;) a dla chłopca podoba mi sie Maurycy ale mąż mówi kategorycznie NIE :)
na chwilę obecną brak pomysłów ;)

Klementyna? Ja uważam za bardzo ładne imię.
Nie jest jakieś wyzywające czy ośmieszające ;)
Co prawda, myślę że na ten moment jest dosyć oryginalne, gdyż rzadko spotykane, ale i to przecież może ulec zmianie.
 
Mój wymyślił dla córki Laura.. niby ładne ale jakos nie mogę się przekonać, a klocic się za bardzo nie chce bo przy Amelii nie miał nic za bardzo do gadania :D ale podobało mu się. Co do śmiesznych i dziwnych imion ostatnio usłyszałam jak w przychodni syn miał na imię Alvaro :p
 
reklama
Do góry