reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona, imiona...

Co do imion to napewno beda "angielskie" bo maz jest obcokrajowcem no i mieszkamy za granica :)
Gdyby byla dziewczynka to Nicole albo Lily albo oba imiona:tak:
Z chlopcem sprawa juz bylaby ciezsza, bo mamy juz synka i wykorzystalismy dla niego 2 ulubione imiona.. Thomas Martin.
Poki co podoba mi sie jeszcze Alex, Lucas.
 
reklama
Co prawda póki co mieszkamy w PL ale lubie oryginalne imiona, ponieważ sama takie noszę <przynajmniej w okresie dzieciństwa nie znałam innej Judyty>
Mój starszy synek ma na imię Nataniel Jakub
Teraz chłopiec będzie Kordian Franciszek, lub Tristan Franciszek <mąż jeszcze się nie dał przekonać bo jak osioł uparł się na Kordusia :D >
Dziewczynka Elena Marcelina lub Lilla Zofia :)
Wszystkie imiona fajnie brzmią z nazwiskiem.
 
Ja nie mam pojęcia...

Liwii też do ostatniej chwili nie byłam pewna (miała być Hania, Basia, Laura, Gaja, Liliana) Liwia oczywiście też była w czołówce, decyzja zapadła gdy zobaczyłam że w dniu w którym urodziła się córcia są imieniny Liwii. Kiedyś dawno temu jedna Pani powiedziała mi że dziecko samo wybiera sobie imię przychodząc na świat w określonym dniu ;-) Pomyślałam sobie wtedy jaaaaaaaasneeeeee... ....już daje dziecku na imię tak jak napisali w kalendarzu.... ;-) A tu taka niespodzianka... :tak: Gdy to odkryłam wszystkie wątpliwości minęły i musiała zostać Liwia. :-)

Przeszkadza mi jedynie to że dużo osób pyta "Oliwia?" ;-) mało osób zna to imię i większość uważa je za "mój wymysł" :-D A to imię funkcjonuje w PL od 13 wieku. Ale absolutnie się tym nie przejmuje.


Edit:
Ooooo, Agatka mi się też bardzo podoba... :tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
U nas na chwilę obecną na tapecie:

dziewczynka: Agata lub Lena
chłopiec: Denis lub Dawid

ponoć od kilku lat na pierwszym miejscu w popularności imion są Lena i Szymon :D co druga moja koleżanka teraz córkę nazywa Lena i mimo, że imię mi się podoba to ja już bym tak córki nie nazwała :)

My dla syna Tymon lub Tymoteusz.
Dla córki mamy problem. Mamy dwie opcje, jedna podoba się mi, druga mężowi i jest problem :p ale i tak czuję, że syn będzie :p
 
Do góry