reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ImIoNa Girls&Boys

Laura też piękne ale u nas ostatnio bardzo popularne,

Kurcze i to mnie boli:-(. Ale trudno, już się nie da od tego imienia odejść, zresztą i tak męża na nic mniej popularnego nie przekonam. Mam tylko nadzieję, że 2012 to nie będzie rok boomu na Laury:-).


A co do Aleksów, to jest jeszcze imię Aleksy, którego naturalnym zdrobnieniem jest właśnie Alek/Aleks. Olek mi też się średnio podoba, zresztą tak samo jak i Aleksander. Zdecydowanie bardziej mi leży Aleksy.
 
reklama
Żadnego Olka ;( aż minie trzęsie na ten skrót ;( Alex i już ;-))) tu przynajmniej tak se skraca a w Polsce sie naucza ;) Hihi

Karolka Laura - ślicznie ;)

Pola tez mi sie podoba ;) koleżanka ma jedna z blizniaczek Pole , słodka dziewuszka ;)
 
Mini chyba źle Cię zrozumiałam, myślałam,że chodzi Ci o to,że skrót Aleks jest niedopuszczalny przy Aleksandrze ale ok już wszystko jasne
Powiem Wam tak mi się Olek nie podoba, ale już np Oliś czy Oluś nie jest straszne
Ja ogólnie byłam właśnie żeby dać imię Aleks ( też takie istnieje, nie było by problemu czy to Olek, Aleks czy nie wiadomo co jeszcze) ale mój luby chce koniecznie Aleksandra bo uwielbia to imię itp więc niech ma
 
Ja wole sto razy bardziej Olka od Alexa:) ale ogolnie nie lubie imion ktore mozna zdrobniec.
My mamy mega problem z imieniem - zadne nie jest dobre i zadne nie jest zle :( miala byc od zawsze Pola ale teraz wydaje sie za ostre, potem miala byc Zuzia lub Julia ale ich pelno.no to Ula lub Agnieszka lub Ela lub nie wiem jakie jeszcze:( dramat, jak sie urodzi to moze nam cos powie:)
 
Maria u nas też się wydaję ostre imie dla małe-Roksana, ale nam już się tak dawno ono podobało że zostanie już i małą tak nazwiemy a do imienia już się przyzwyczailiśmy i mówimy juz o dziecku Roksana i innego imienia już sobie nie wyobrażam żebym miała małej dać :) Wasze imie Pola również ładne i da się przyzwyczaić :)) a fakt faktem teraz co druga dziewczynka to Zuzia lub Julka :/
 
a nasza Julka moze i będzie co druga... za to na pewno wyjątkowa ;-)

od lat Julka ma być Julką... popularność czy moda mają dla nas znaczenie...hmm...żadne:)
 
A my nadal sie sprzeczamy czy mam byc Filip czy Franek. I sama nie wiem. JA od poczatu chcialam Filipka, a potem wpadł mojemu Franek, i w sumie tez mi sie podoba( ale Franciszek juz nie tak bardzo) i co tu robić????

A Filipków maja tez dwie kuzynki meza- co prawda kontaktu z nimi takiego nie ma- ale zawsze.......
 
Maria Pola super :tak:

Nusia oba fajne ale chyba Filipek bardziej mi się podoba :tak:

A my zdecydowaliśmy się i chyba będzie Ida :-)
 
mini- u Ciebie to nie nadazam z pomyslami, wiec Twoje chyba biore za wrozbe, ze sie jeszcze z 3 razy zmieni do porodu ;-):-D Ida ładnie choc ładniej jak dla mnie osobiscie; Iga, tez mnie sie marzyla; Iga lub Inga.

dziewczyny jak bym nie przesadzala z ta iloscia Julek, to juz taki slogan od lat utarty i tak ludzie powtarzaja, a tak serio to od kilku lat utrzymuje sie trend przeciwko Julkom, Zuzkom i Majkom, bo kazdy sili sie na oryginalnosc, co oczywiscie jest na plus, bo mamy w koncu roznorodnosc.
juz pisalam kiedys; w przedszkolu mojej Julii na 2 grupy samych tylko maluszkow po 25 szt moja Julia jest jedyna, jak pon nia przychodze to nazwiska nie musze mowic, bo kazdy dyzurny dzieciak wie, ze jak z maluszkow to tylko moja jedna Julia, a tak to pelen przekroj i np po 2; Natalki (i to w jednej grupie tylko), Olivie i Ole ale jest tez;
Roksana, Maja, Hania, Alicja, Magda, Małgosia.
a z chlopcow;
Mateusz, Piotrus x 2, Krzys, Natan, Adas, Witek, Kacper x 2, Dawid, Mahmud i kurde brakuje mi jeszcze z dwoch, ale nie moge sobie przypomniec.

kiedys juz pisalam tez, ze nie kumam tego zdrobnienia; Olek od Aleksandra :eek:
 
reklama
Może komuś się przyda:-).

Najczęściej nadawane imiona w Polsce w 2011 roku:

dziewczynki:
1. Lena
2. Maja
3. Zuzanna
4. Julia
5. Wiktoria
6. Amelia
7. Aleksandra
8. Oliwia
9. Natalia
10. Zofia
11. Martyna
12. Anna
13. Alicja
14. Emilia
15. Hanna
16. Nikola
17. Marta
18. Gabriela
19. Milena
20. Nadia


chłopcy

1. Szymon
2. Jakub
3. Filip
4. Kacper
5. Michał
6. Mateusz
7. Bartosz
8. Wojciech
9. Adam
10. Jan
11. Piotr
12. Wiktor
13. Dawid
14. Antoni
15. Igor
16. Mikołaj
17. Karol
18. Aleksander
19. Marcel
20. Kamil
 
Do góry