reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ImIoNa Girls&Boys

widzę, że imiona na topie, bo wybór juz bliski.
ja tez tam pikole ile będzie Natalek ja będę mieć Natalke i już.
w mojej klasie były 3 Kasie i prawie każda moja kumpela to Kasia, ale każda wyjatkowa, więc tak na prawdę nadajemy imie takie zeby nam sie podobało, xle nie kojarzyło i dziecku kuku nie zrobiło.

właśnie, a nadajecie dwa imiona ?????
 
reklama
dla mnie nadanie drugiego imienia jest zbędne no ale u mojego męża w rodzinie jest taka tradycja ze z pokolenia na pokolenie jak sie urodzi dziewczynka to sie nadaje na drugie imie Maria więc jak tam chce to niech mu będzie mi to tam rybka czy bedzie jedno czy dwa :))
 
Ja dwa. Tyle imion mi się podoba, że co się będę ograniczać:-D. Mała dostanie drugie po mojej babci. W sumie z chęcią bym jeszcze trzecie dała:-p.
 
Potem w dokumentach wiecej do wypełniania.
Przyznam, że nigdy nie rozumiałam akurat tego argumentu. Ile razy w roku wypełniacie jakiś dokument, w którym wpisujecie drugie imię? Bo czasem mam wrażenie, że ludzie to ciągle robią, a ja na jakimś innym świecie żyje, bo raz czy dwa na rok to chyba góra;-).
 
u mnie w rodzinie wszyscy mają tylko jedno imię, u mojego M wszyscy po 2 no i nasze dzieciaczki też mają mieć po dwa bo M sie uparł, chociaż mieliśmy ustalone, że jak będzie dziewczynka miała mieć jedno imię jak w mojej rodzinie no ale jest dwóch boysów.
 
U mnie nie mogli się zdecydować, więc mam jedno imię.
Ale dziecko dostanie dwa. I co do drugiego imienia jest przynajmniej zgoda: Adelinda dla dziewczynki, Mieczysław dla chłopczyka.
O pierwszym imieniu na razie nie dyskutujemy, bo wiemy, że to będzie trudna dyskusja, a czasu w końcu jeszcze troszkę zostało - ostatecznie zdecydujemy, jak dzidziusia poznamy.
Ostatnia nieśmiała propozycja dla chłopca to Rafał, ale tylko tak gdzieś między kotletem a gładzią rzucona ;-)
 
reklama
u nas 2 imiona, u mnie w rodzinie od zawsze sie nadaje drugie imie po ktoryms z rodzicow lub dziadkach, wiec Jula jest po mnie; Julia Joanna, a synek bedzie mial po tatusiu na drugie; Piotr, a co do pierwszego dalej nic nie jest ustalone na 100 %.

ostatnio pani w przedszkolu do mnie mowi; ....i bedzie jeszcze dzien mamy to przyjdzie pani z Ignasiem :-D
Jula tez caly czas wszystkim mowi na okolo, ze braciszek bedzie Ignas to jest taki typ jeden z pewniejszych, ale czy na 100 % to sie zobaczy chyba dopiero jak sie urodzi.
Ignacy Piotr ładnie brzmi chyba co?

vill- a coz to za imie Adelinda??? w zyciu takiego nie slyszalam, ale ładne! Rafal moze byc, ale dla mnie jak juz na R to bardziej przemawia; Robert, super; Robus, Robercik no i na R po tatusiu ;-) takie ładne imie, a tak rzadko teraz spotykane, chociaz jedni znajomi maja takiego 5 latka, swietny chlopczyk!
 
Do góry