reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ImIoNa Girls&Boys

reklama
Mini i tu się mylisz kiedyś owszem Aleksander był Olkiem ale od pewnego czas jako oficjalny skrót też uznawany jest Aleks
I my tak będziemy mieli Aleksa a nie Olka
Wszyscy o tym wiedzą i póki co się stosują, oprócz mojej mamy i siostry bo uważały tak jak Ty
Ale pokazałam im w książkach i necie,że przy Aleksandrze są już normalnie skróty Aleks i się z tym pogodziły
Ponadto wydaje mi się,że jak rodzice, rodzina i samo dziecko będzie mówiło na siebie Aleks to i otoczenie tak przejmie
 
atomówka a dlaczego się mylę ?? :-)
Napisałam tylko że jak Ola to i Olek . A sama mam kuzyna Aleksandra i od zawsze mówiliśmy na niego Alek .
Co nie znaczy że Olek nie jest formą poprawną :-p
 
Miała być Pola...ale jakoś nie mogę oswoić się z tym imieniem:/// Kurcze!

Opcje aktualne to: Tosia, Olga i Laura. Ostatecznie pewnie po urodzeniu zdecydujemy bo trudno nam to przychodzi. Z Gabrysią było szybko i na temat a tu gdybamy i gdybamy...
 
No tak jak mówie w PL wciąż jednak Alkesander to Olek. Znam kilu każdy skrót Olek. Teraz sie robi modne Alex i niektórzy próbują się przechrzcic ale póki co mocno zakorzenione.
Może nowemu pokoleniu Aleksów uda się to zmienic ;-)
 
W sumie wszystkie mi się podobają. Do Gabrysi najbardziej mi pasują Tosia i Olga, nie wiem czy takie dopasowanie jest w ogóle dla Ciebie ważne. Olga też z tych wszystkich najmniej popularna.

A moja będzie właśnie Laurą;-). Od razu Ci podpowiem, że ludzie ogólnie mają straszny problem, że to imię się łatwo nie zdrabnia. Jak mówię, że będzie Laura, to zaczynają szukać zdrobnień i czasem wychodzą im takie kwiatki, że szok. To może być na minus dla tego imienia.
 
reklama
Aleksander = Olek, tak jak Aleksandra = Olka - jak dla mnie to to tak już zostanie:p. Aleks to Aleks... hehe ...no ale to u mnie tak jest i cóż;p Jakieś nowości,zmiany itp...eee nie dla mnie...i mnie się Olek podoba:p swoją droga..to tak jakby Aleksandra miała zostać Alą. no nie?:p
 
Ostatnia edycja:
Do góry