reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ImIoNa Girls&Boys

reklama
Aż się boję Was zapytać o opinię... Prawdopodobnie będziemy mieć synka. Zawsze mi się podobały typowo polskie imiona jak Antoni, Adaś, Jan, Stanisław nawet Bogusław :) Jednak posiadamy typowo polskie, mało oryginalne (mówiąc delikatnie ;) ), długie i miękkie nazwisko. Pomyślałam sobie więc o jakimś konkretnym imieniu, najlepiej z dzwięczną dominującą literą, oryginalne i krótkie.. Nie chce by moje dziecko bylo "anonimowe" ;)
Ponieważ uwielbiam słowiańskie imiona, jedyne jakie mi się podobało to Bogusz...,Borys Wiktor i od bólu Igor. Wiktor w sumie malo oryginalne, Igor...hm...średnio mi się podoba... Borys- nie jestem przekonana, Bogusz, cóż takie trochę "naciągane"... Najbardziej irytowały mnie imiona w stylu Eryk,Alan, Denis, Jhony ;))) itp. Aż tu nagle do głowy wpadło mi równie 'egzaltowane' imię...i to w dodatku germańskie (?!) a nie słowiańskie jak zawsze chciałam - Bruno. Jedni sie z mojej propozycji smieją (jak moj brat na przykład), inni są zachwyceni..Problem jest jak to zdrobnic, Brunuś, Brunek, Brunis etc. Z naszym barrrdzo popularnym długim nazwiskiem, moim zdaniem układa się bardzo dostojnie. Imię Bruno dla dorosłego faceta, jak najbardziej. Brzmi (w mojej ocenie) dostojnie i bardzo męsko. Kurcze..., ale jest trochę dziwne, prawda? Mam spore wątpliwosci...nie chce skrzywdzić swojego pierworodnego :)

Franciszek-przepiękne imię :) tylko wśród dzieci znajomych, małych Franków mamy trzech, dlatego zawsze mi sie wydawało, że jest równie popularne jak Jaś czy Staś.
 
Gagucha Mnie się Bruno bardzo podoba . Gdyby nie to że mój mąż się nie zgodził to miała bym Brunonka . A zdrobnień na pewno znajdziesz mnóstwo jak już się urodzi :-) . Brunio , Brunonek ,

Tunia mnie nie bardzo Ivo się podoba
 
mi bardzo! "Krótki konkret" czyli to o co mi chodzi! :) Ale nie brałam pod uwagę tego imienia, gdyż kojarzy mi się z jednym typem, którego znam i nie lubię. Wiem, że to głupie sugerować się takim argumentami, ale jakoś w tym przypadku nie mogłabym się przełamać ;) Naprawdę gościa nie lubię hehe
 
Gagucha jak dla mnie imienia Bruno nawet nie trzeba zdrabniać :tak: bardzo mi się podoba :tak: mojemu M nie, więc nawet się nie łudzę, że zmieniłby zdanie :sorry2:

zaskoczyłaś mnie z Frankami w najbliższym otoczeniu - u nas tez jasiów, Antosiów, Stasiów od groma, ale Frania żadnego ;-)

Tunia Ivo bardzo oryginalne imię :tak: Jak dobrze komponuje się z nazwiskiem, to czemu nie ;-)

u nas te typy na imiona może sie jeszcze zmienią, bo M jeszcze nie przeglądał list imion, kto wie co mu zaświta ;-) no i będzie smiesznie, jak okaże sie dziewczynka - bo nie M nic sie nie podoba, przejścia były przy Dobrusi - bo to jedyne imię, które mu sie spodobało :sorry2:
 
Bruno fajne imię takie inne Ivo też mi się podoba za Andrzejem nie jestem
u nas jak na razie zero pomysłów na imię,czekamy do wizyty i usg i zobaczymy co tam się kryje
dla mnie podoba się Jakub-Kubuś już siostra ma Kubę,więc odpada,dylemat wielki bo naprawdę nie mam pomysłu na imiona
 
:)

u nas Franciszek , albo Antoni - podejrzewam, że pozostanie Frankiem ze względu na dziadka - niebawem pra... :)

A co do dziewczynki - Julia.

Jakoś nie sugerujemy się tym jak bardzo imie jest popularne itp :)

Franek ucieszy mojego ukochanego dziadka, a nam tez się podoba.. za to Julka Julką ma być... BO TAK.
 
reklama
Dziewczynki a podoba Wam sie imie Ivo ???
W Polsce to raczej Iwo. Dla mnie ok, chociaż nie pałam wielką miłością do tego imienia.

gagucha85 - W ostatnich latach Bruno rośnie w siłę. Znam chyba ze trzech małych chłopców o takim imieniu. A chcesz nadać w formie Bruno czy Brunon? Mnie się to imię bardzo podoba.

mata - w 2010 roku Franek nie był w ogólnopolskiej pierwszej 20. nadań; ale już w Warszawie był chyba nawet w pierwszej dziesiątce. Mam wrażenie, że w tym roku będzie jeszcze wyżej.
 
Do góry