reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

imiona dla synka

My dla drugiego dziecka mam wiekszy problem niz przy pierwszym, bo w pierwszej ciazy jak bylam to imiona mielismy wybrane juz duzo wczesniej chlopiec miał byc Alex i jest Alex.
Teraz co prawda nie wiem czy to chlopczyk czy dziewczynka ale jezeli chlopak to mamy kilka imion z tym ze myslimy o krotkim imieniu bo nazwisko długie, choć Aleksander nam sie bardzo podoba ale nie wiem jak by to wyglądalo jeden Alex a drugi Aleksander no nie moge sie przekonać.
Podoba nam sie jeszcze Leon, Oskar
 
reklama
Ja mam Michała (Miś, Misiek, Miniek), bo miałam kilku bardzo dobrych kumpli Michałów i każdy z nich jest fajny gość.O początku zgadzaliśmy się z mężem.
A teraz... ponad 2tyg do porodu i się rozmijamy.
:confused:
Mnie ostatnio pasuje Jakub(bo mały Kubuś, dla kolegów Kuba)...ale mąż kiedyś miał konia Kubę i nie chce tak dać synowi!!!!!:no:
Po trochu podoba nam się Mikołaj, ale w polskim zdrobniale jest tylko Mikołajek...i takie długie...chociaż Mikołajka z książki uwielbiam:baffled:
Pewnie zdecydujemy jak go zobaczymy...
 
Kiedy urodziłam synka, to byłam przekonana, że już więcej nie chcę przez to przechodzić i dostał imię po swoim ojcu. Teraz mam w domku seniora i juniora. A po kilku latach zapomniałam, a raczej już nieco zbladły moje wspomnienia o trudach porodu i mam w domu jeszcze małą dziewczynkę :)
 
Mi od zawsze bardziej podobały się imiona słowiańskie niż biblijne. Podobają mi się zwłaszcza dwa - Wojciech i Mirosław :)
 
Ktos napisał, że imie kacper jest tandetne. Dlaczego? To imię jednego z trzech króli, zakorzenione w polskiej tradycji. Piękne stare imię. Tandetny to są wszystkie Maxy i inne udziwnione imiona. Imię powinno być takie, żeby dziecko miało swjego patrona i mogło obchodzic imieniny :)
 
reklama
To kwestia gustu i niczego więcej,moim zdaniem nie ma imion tandetnych czy oklepanych,każde jest na swój sposób piękne i pasuje do naszych dzieci:) To na jakie się zdecydujemy zależy tylko od nas jako rodziców.
 
Do góry