reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych malenstw :)

Bardzo dawno temu marzyłam o Julce... moja Chrzestna tak nazwała swoją córkę i raptem w przedszkolach roi się od Julek :/
Prawie 5 lat temu siostra urodziła córcie, chciała jej dać na imię Michalina - więc jej powiedziałam Zuzia.
O tamtej pory na każdym kroku słyszę o jakiejś Zuzi...
Są imiona, które będą popularne zawsze.
 
reklama
Julia to piękne imię, ale tak popularne że aż strach. Myśmy od zawsze chcieli mieć Julcie, ale za dużo ich w piaskownicy więc nawet nie bierzemy tego po uwagę, a teściowe sobie mogą wymyślać... w końcu to nasze dzieci. Mi też powiedziała: spokojnie jeszcze dużo czasu, wymyślimy jakieś ładne imię - chyba nie dla mojej córci! Cenię rady teściowej i ogólnie nie mam nic przeciwko jak powie mi że jakieś imie jej się nie podoba, ale pomysł musi być mój i męża i koniec kropka!
 
mnie też Julia bardzo się podoba....ale ze względu na popularność odpuściłam na początku to imię.

Chciałam Kalina, Hania albo Blanka, ale to tez dziecko mężusia i muszę się liczyć z jego zdaniem więc będzie Karolinka:-D
 
Witam ;-)
U Nas chłopak miał być Iwo, a dla dziewczynki Lena (propozycja mojej córki) albo Nadia. Wiemy już, że bedzie dziewczynka i zostaje Lenka - tym bardziej, że moja Młoda wszystkim tak mówi więc nie mamy już wyjścia;-) .
 
U nas wyszło na dwóch badaniach, że będzie Synuś, więc imię już od poprzedniej ciąży wybrane: PIOTRUŚ, ale na wszelki wypadek imię dziewczynce też trzeba wybrać. No i tu się pojawił problem, bo od kilku lat uwielbiam imię Julia, ale że od kilku lat jest to imię na pierwszym miejscu w statystykach więc musimy zmienić na nieco mniej popularne. U mnie w IE to myślą, że wszystkie Polki to Magda, Aga albo Kasia i im się nie dziwię. Ja w swoim dziale mam 3 Agnieszki i 4 Magdy na 13 Polek no i wszystkie w podobnym wieku jesteśmy.
Jeśli chodzi o dziewczynkę to zamiast Julii w grę wchodzi: Julianna, Emilia, Marta, Alicja.
Ciężka decyzja, bo podejmuję decyzję za Kogoś na całe Jego życie.
 
maryjana też mi się strasznie Helena podoba, Barbara jeśli już to na drugie.

mnie dziś synuś rozbroił bo tradycyjnie spieraliśmy się z mężem o imię dla córci, więc spytaliśmy młodego:
-kogo mama ma w brzuszku, Alicję czy Helenkę?
on na to spokojnie: - Halinkę :D

Małgosia79 a u Was Lenka będzie zdrobnieniem od Heleny może? bo mi ta opcja nawet pasuje...
 
U nas problem nie do końca rozwiązany. Wczoraj się zmobilizowałam i zabrałam za szukanie imienia dla córci, matko czego ja tam nie znalazłam :szok: Mąż twardo stoi przy imieniu Natalia. Mi się podoba Laura, oj może być ciężko :)
 
reklama
U nas od poczatku bylo przeczucie, ze dziewczynka bedzie. Na usg w 24tc lekarz powiedzial na 90% dziewczynka wiec z Niuni zmienimy na Sarah.
Przy pierwszym tez mialam pierwsza mysl "maly" i urodzil sie chopczyk... nie ma to jak intuicja :-D
 
Do góry