reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych lipcowych szkrabów

reklama
Maz pozostawił mi wybor.. i szczerze tak jak Antek i Antos mi sie podoba tak Antoni juz srednio. Szymon jakoś bardziej uniwerslane. Jeszcze mam czas ale pewnie zostanie Szymon :)
 
A u nas chyba kolejna zmiana imienia będzie. Tzn. ogólnie było tak, że jak ja już byłam w poprzedniej ciąży to jakby był chłopiec to bardzo chciałam Oliviera. Mój mąż niestety nie, bo mu się to imię nie bardzo podoba. Ale dość wcześniej wiedzieliśmy że będzie dziewczynka więc nie było tematu. Teraz jak zaszłam w ciążę to od razu mówiłam, że jak chłopiec to Olivier, mój M kręcił nosem, potem moja "wspaniała teściowa" zaczęła gadać, że ma być Piotruś albo Pawełek ale jej powiedziałam kilka słów...
M cały czas mówił, żeby inne imię wybrać no to nasza córcia fanka Krainy Lodu wymyśliła Olafa, mój M znów załamany bo to imię też mu się nie podoba, no ale jakoś się przyzwyczaił. A ostatnio mówi, że skoro już tak bardzo chcę to on już 100 razy bardziej woli Oliviera niż Olafa.
Tylko Mała się teraz smuci, że nie będzie brata Olafka....
 
Hehe Olaf fajne do postaci z kreskówki;) a dziecku faktycznie prędzej dałabym Olivier. To się piszę przez v? Czy są różne wersje?
 
A u nas chyba kolejna zmiana imienia będzie. Tzn. ogólnie było tak, że jak ja już byłam w poprzedniej ciąży to jakby był chłopiec to bardzo chciałam Oliviera. Mój mąż niestety nie, bo mu się to imię nie bardzo podoba. Ale dość wcześniej wiedzieliśmy że będzie dziewczynka więc nie było tematu. Teraz jak zaszłam w ciążę to od razu mówiłam, że jak chłopiec to Olivier, mój M kręcił nosem, potem moja "wspaniała teściowa" zaczęła gadać, że ma być Piotruś albo Pawełek ale jej powiedziałam kilka słów...
M cały czas mówił, żeby inne imię wybrać no to nasza córcia fanka Krainy Lodu wymyśliła Olafa, mój M znów załamany bo to imię też mu się nie podoba, no ale jakoś się przyzwyczaił. A ostatnio mówi, że skoro już tak bardzo chcę to on już 100 razy bardziej woli Oliviera niż Olafa.
Tylko Mała się teraz smuci, że nie będzie brata Olafka....
Mi i mojemu mężowi strasznie podoba się Olaf i gdyby był syn to tak byśmy go nazwali ;-)
Ale jest dziewczynka i CHYBA nazwiemy Antosia chociaż ja mam jeszcze mieszane uczucia... A najgorsze jest to że każdy niezaintetesowany ma dla naszego dziecka inne imię..
Z pierwszym nie miałam problemu, nazwaliśmy Szczepan i nikomu dosłownie się nie podobało tylko nam ale mieliśmy to gdzieś :-)
A w kwestii wyboru Antek vs Szymon.. Szymon :-)

Napisane na D2203 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi i mojemu mężowi strasznie podoba się Olaf i gdyby był syn to tak byśmy go nazwali ;-)
Ale jest dziewczynka i CHYBA nazwiemy Antosia chociaż ja mam jeszcze mieszane uczucia... A najgorsze jest to że każdy niezaintetesowany ma dla naszego dziecka inne imię..
Z pierwszym nie miałam problemu, nazwaliśmy Szczepan i nikomu dosłownie się nie podobało tylko nam ale mieliśmy to gdzieś :-)
A w kwestii wyboru Antek vs Szymon.. Szymon :-)

Napisane na D2203 w aplikacji Forum BabyBoom

A to mnie zaskoczylas. Raczej typowalabym ze jezeli zenska forma Antosia Ci się podoba to będziesz za Antkiem :)

No to u nas decyzja raczej podjęta.. chociaż muszę zobaczyć jeszcze dziecko i to wtedy będzie sygnał i pewność na 100%.

Co do Olafa to niestety też kojarzy mi się z krainą lodu za dużo tego wszędzie.. aczkolwiek imię mi się podoba
 
reklama
Olaf i Oliwier - oba ładne i jakbym miała wybierać to bym miała kłopot z decyzją :)
Antoni i Szymon - hm.. też ciężko, ale chyba jednak Szymon.
 
Do góry