reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych lipcowych szkrabów

reklama
Mi się "Gabryśka" kojarzy z kabaretem Paranienormalni i przyjaciółką Mariolki ;) ale raczej mnie to bawi a nie razi. Ja to wybierałam imię żeby ładnie brzmiało z nazwiskiem i pasowało do Wiktorii :) jeszcze z męskich ewentualnie Marcel. Musi mieć "r" napewno :)
 
Z dziwnych imion to mam koleżanki w pracy co maja na imię Alfreda, Leokadia, Eugenia. Znając kobiety z takimi imionami to już ten Sewerynek nie jest dla mnie taki poważny hehe
 
A pro po imienia pasujacego do nazwiska... wczoraj Kinga (tomka bratanica ) nam płakała, że w szkole przezywają ją Roman bo ma Romanowska na nazwisko. Przykre to było, ale niestety dzieci bywają bezlitosne.
 
Roman to nic strasznego,zresztą wszystko zależy od podejścia dziecka. Ja jestem ruda i w każdej szkole dzieciaki myślały, że mi dokuczą z tego powodu,a dla mnie moje włosy to był powód do dumy bo tak mi wpoili rodzice. Brat mnie wyzywał od rudzielców także nic nie robiło na mnie wrażenia...nawet jak mówili,że łeb mi się pali. Później docinki w związku z moim nazwiskiem rodowym, które jest austriackie i kojarzy się z nazwą obozu koncentracyjnego. Więc byłam też Hitlerem, Auschwitz itp. Z tym,że w takim przypadku wystarczyło spytać takiego licealisty (jak był w miarę rozwinęły umysłowo) czy go to bawi. I zapadała niezręcznie cisza. Dziecku trzeba wpajać pewność siebie. Czasami wołam córkę przezwiskiem męża ze szkoły, niech się oswajanie ;)
 
Wiem, widocznie dla niej to rodzaj hańby być przezywana imieniem męskim. To już jest zadanie Aldony, żeby jej wszystko tłumaczyła.
 
dla dziewczynki Adrianna albo Iga

Moja córka jest zadowolona z imienia Iga, więc mogę polecić. W sumie oprócz mojej Igi znam jeszcze 3 inne Igi. Pech chciał, że w przedszkolu były 3 Igi w trzech różnych grupach i wszystkie poszły do jednej klasy, tak że teraz mamy w klasie dużo Ig :)
 
reklama
No to szukamy dla dziewczynki i nie wiem, nic nie wiem, bo propozycje chłopaków średnio mi pasują...... Może Karolinka?
 
Do góry