reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

imiona dla naszych dzieciątek

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Wczoraj podsunęłam mężowi pomysł imię dla córeczki zamiast Emilia to Silvanna, no ale się zmarszczył...
 
reklama
świeta prawda! popieram w 100% :tak:. mnie juz rodzinka wystarczajaca wkurzyła, jak zaproponowalismy Amandę, bo to jedno z niewielu, które bardzo sie podoba nam obojgu i zaprotestowali WSZYSCY jak jeden mąż, choc na codzien solidarnośc w mojej rodzince to niemal cud. ma-sa-kra! aż sie momentami i dziecka odechciewa i całego życia przez tych trujących krewnych :-(. ostatnio jak powiedziałam mamie, że nie chcemy złotych obrączek, tylko srebrne, bo wolimy te 2 tysiące przeznaczyc na inne cele niż 2 krążki do szuflady, to uslyszałam "no tak, biede sie dziedziczy".. nie wiedziałam czy mam płakać czy dać jej w morde w tym momencie..
u mnie bylo podobnie
mam corke ktorej dalismy na imie Nina, jak moja babcia sie dowiedziala to stwierdzila ze brzydkie, takie ruskie:/ przez usta jej nie przechodzi...
a nasz synek bedzie Karol:)))
 
Rodziny NIE SŁUCHAJCIE!!
Ze strony męża każdy robił wstrętn miny na imię "Olimpia" i do teraz jedna babcia mówi na nią Oliwia a druga Patrycja.
Oczywiści do imienia Lilianna też mają zastrzeżenia - bo takie "staromodne" "dziwne" "A nie lepiej Laura?".
:)
I oczywiście mam ich totalnie w tyle. Zostaje Lilianna.
 
Też tak mówię... rodzina nie ma nic do gadania. Nasze zdanie i zdanie naszych facetow jest ważne a nie jakies tam teorie rodzinne :-) W koncu to nasze maluszki i to my decydujemy o tym co ich dotyczy. No i u nas mimo wszystko (że niby taka moda, że dużo dziewczynek ma tak na imie itp) zostaje Julka. Cale życie (jak tylko zaczęlam w ogóle myśleć o tym ze kiedyś będe miała dzieci:-) ) powtarzałam że moja córeczka bedzie miała na imię Julka albo Patrycja i za nic w świecie nie mam teraz zamiaru rezygnować z Julki (bo tak ostatecznie wybralismy) dlatego że akurat przyjdzie jej urodzić się w czasie kiedy na to imię panuje ogromna moda :-D

A Lilianna też ładne imię, mam nawet koleżankę o takim imieniu i fajne zdrobnienia można też stosować... najbardziej z tego wszystkiego podoba mi się Lilka i tak też się do niej zwracam :-) A Laura z kolei bardzo i się nie podoba, takie twarde imię i nie bardzo pasuje mi do takiego maluszka.
 
Dziewczynki, mamy przełom :-D
Mój M. na imię Oskar za chiny ludowe nie chce się zgodzić na pierwsze, ale już doszliśmy do porozumienia.:tak:
Nasz Skarbek będzie miał imiona: Szymon Oskar :-D
W sumie tylko na Szymona ja sie zgadzam z jego typów, a to był mój typ na początku ciąży. Trzymajcie kciuki, żeby mi się już nie odmieniło do sierpnia :laugh2::-D
 
Niestety do sierpnia to jeszcze kilka razy może się odmienić :-D Ale kciuki trzymamy :-)
 
U nas też połowa rodziny mówiła, abyśmy nie dawali Alan, a drugiej połowie się podobało. No i oczywiście ta 1 połowa namawiała nas na zmianę imienia, ale my z M i z synem chcemy takie imię i już, mój M powiedział krótko, jak ktoś chce decydowac o imieniu dzidzi to niech sam zajdzie w ciążę i wtedy sobie daje takie imię jak mu się podoba koniec kropka.
Przecież to My Mamuśki nosimy maluszki pod sercem 9 m-cy i cały trud ciązy musimy pokonywać,a z nami nasi M i ja mam dać na imię tak jak chce jakaś ciocia klocia itp. nieeeee to decyzja rodziców!!!!!

Ponadto do każdego imienia z czasem się każdy przyzwyczaja, moja kuzynka dała synowi DORIAN, każdy był zdziwiony, a dziś w naszej rodzinie to normalne imię chłopak ma 17 lat i się poprostu każdy przyzwyczaił.
 
polianna-Twoja córcia ma mieć na imię Lilianna.Mnie też podoba się to imię i zdrobniania.Kiedyś w dzieciństwie poznałam na wczasach dziewczynę o tym imieniu i wtedy spodobało mi się to imię.Właściwie to będę zastanawiać się czy dać tak mojej malutkiej.Starsza ma Zuzanna to by mogła być też Lilianna.A myślałam o Milenie ale chyba ładniej L.

A zastanawiam się-czy jak wybieracie imię dla dziecka czytacie jego znaczenie?Ja czytam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Mój M już na początku ciąży kupił księgę imion i każde, które nam wpadło do głowy to analizowaliśmy z książką :)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry