reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych bobasków

Ostatnio mnie naszlo na inne imiona, nie wiem co z tego bedzie,bo juz dawno zdecydowalismy sie na Filipa... Ostatnio wymyslilam jednak:
Marcel, Marcelek, Marcys...
Nikodem, Nikodemek, Nikos,...
tobiasz, tobiaszek, Tobi...
Co myslicie??
Choc o gustach sieprzeciez nie dyskutuje...
 
reklama
ja coraz bardziej jestem przychylna imieniu Michał Adam, jak jeszcze będzie to zobaczymy, ale do brzuszka już zaczełam się zwracać per Misiu:-)
 
AniaCH83 jeśli chodzi o imiona to tak jak napisałaś o gustach się nie dyskutuje, jednym się podobają "takie" a innym "inne" :-)
my nazwiemy synka Natan i wiem że w najbliższym gronie są osoby którym to imię się nie podoba np teściowa :) ona najchętniej nazwała by dziecko Antoś, Stasiu, Jasiu, Franek itp więc ja się śmieje że jak chce wybierać imię dla dziecka to niech sobie zrobi :-D nie mam nic do tych imion bo jak się mówi zdrobniale to są fajne, tylko że jak będzie większy i zacznie szkołe to zazwyczaj ludzie, nauczyciele zwracają się nie zdrabniając imion i tak ze Stasia zrobi się Stanisław
ostatnio jej druga synowa urodziła córkę i dała jej Zosia a teściowa cały czas mówi Zocha, okropność. Wszystko zależy jak się wymawia dane imię.
 
u nas przy córce teściowa się wtrącała, tzn może nie tak wprost ale ledwo potwierdziło się że będzie córa to przy byle okazji podsuwała propozycje imion, a już szczególnie upodobała sobie Zosia, hmmm ja nawet takiego imienia nie brałam pod uwagę, możne nie tyle że mi się nie podoba bo nawet sie nad tym nie zastanawiałam ale sam fakt że to był jej pomysł to ja byłam nastawiona anty i powiedziałam że córce na pewno tak na imię nie dam , z innych jej świetnych pomysłów to podrzucanie imion takich jak ktoś dał, a to córka sąsiadki, a to ktoś z pracy itp. też "super" pomysł dać dziecku na imię jak juz jest w rodzinie kilka o takim samym beznadzieja, ja wręcz odwrotnie chciałam takie jakiego nie ma w naszym otoczeniu a nie jedno z najbardziej popularnych, teraz też się tego trzymam
poza tym też uważam że miała okazję się wykazać nadając imiona swoim dzieciom a nie wnukom
 
moja córa ma na imie Joasia a podobają mi sie wszystkie wersje tego imienia Asia, Joasia, czy Joanna
 
Ostatnia edycja:
moje dzieci wybraly imie Pawelek dla braciszka ja ani maz nie mielismy prawa glosu ;) dziewczynka miala byc Sara a mi podoba sie imie Alexander ;)
 
reklama
Do góry