reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Imiona dla maluszkow:):)

Sylwia no właśnie tak czasem bywa, że dając dziecku mało popularne imię robimy mu nieświadomie krzywdę, moja mama ma bardzo rzadkie imie i zawsze za to dziadków przeklinała
 
reklama
zawsze trzeba uwazac. mam kolezanke która ma na imie Prakseda, czyli Ksenia. a jej brat to Beniamin. przyznacie ze mieli bardzo orginalnych rodziców.
 
mi się podobają raczej tradycyjnie imiona
i na pewno nie nadałabym imienia którego moje dziecko nie będzie umiało wypowiedzieć i nawet nie będzie potrafiło się przedstawić w młodszym wieku
 
Każdy ma swoje upodobania, kiedyś jak ktoś dał na imię Józiu czy Franio to pukali się w głowę bo wszędzie były Piotrki, Tomki, Dawidki. A teraz? co drugi Franio na zmianę z Antosiem i też dobrze :-)
Ja nie przepadam za imionami "oklepanymi", teraz każda dziewczynka to Maja a chłopiec Mateusz (przynajmniej wśród moich znajomych) ale oczywiście bez dziwactwa - Ildefons czy Brunhilda odpada! :-D:-D:-D
 
Anika właśnie w DDTVN powiedzieli że chłopcy z mniej spotykanymi imionami są bardziej niegrzeczni:-D więc szykuj się:tak::-p Teraz jak Tymek broi to tylko przedśpiewka przed tym co jeszcze Ci pokaże:tak::-D
Tak na serio to mają dzisiaj mówic o tym czy imię wpływa na charakter. Muszę posłuchac:-)
 
u nas dziewczynka bedzie klara, długo zastanawiałam się nad matyldą, ale klara jednak wygrywa (siostra babci miała tak na imię)
a jeśli będzie chłopak to artur - mój tata to andrzej, teść albin, mąż adam, to stwierdziłam że fajnie by było znaleźć imię na a, no i w sumie jedyne fajne to był artur
 
oj teraz wyjdzie szydło z worka i muszę sie przyznac do egoistycznych pobudek imienia dla mojej córki - Hanna, bo zawsze chciała aby moje dziecko miało moje imię w swoim, lub mojego meża heheh że pojawi sie dziewczynka to będzie Hanna Alicja, bo ja jestem anna a wszystkie Alicje które znam to bardzo bardzo mądre i inteligentne, pracowite kobiety :-)... mam tez małą anegdotę odnosnie imienia, bo mój maż zaakceptowal je nie tylko dzięki moim sugestią :-D, ale także dlatego że uwielbia samochody honda (mamy aż dwa!!!) i zdrobniale mówi o nich hania hehehe

jeśli chodzi o imię męskie było u nas gorzej, długie zastanawianie się i raczej skłonnośc ku Kubie - Jakubie, ale nawcześniejsza myślą mojego męża był Vitek (vel Witek), bo hondy są VT czyli w gwarze hondrziarzy jeżdża na vitku hehehhe ... masakra czyż nie hehehhe
 
oj teraz wyjdzie szydło z worka i muszę sie przyznac do egoistycznych pobudek imienia dla mojej córki - Hanna, bo zawsze chciała aby moje dziecko miało moje imię w swoim

eee tam od razu egoistycznych - to jest fajne - u mnie w domu moja mama ma jola, ja jestem ola a siostra miala byc mariola, tylko ze nie przeszlo ;-)
kuzynke ciotka nazwala ala - zeby bylo ola i ala
 
reklama
Do góry