reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Imiona dla majówkowych dzieci :)

reklama
Podejrzewam, że motywacja i wytłumaczenie dlaczego dziecko ma i jakie imię jest również zależne od tradycji rodzinnej czy tego jak to się robi w danym regionie.
U nataliak może być w rodzinie specjalnie pod kątem chrztu wybierane drugie tak jak w rodzinie mojego męża chłopca ubiera sie na różowo ;)
Ja prawdopodobnie nadam drugie imiona dzieciakom po ich dziadkach lub babciach -
1 - by naszym rodzicom było miło
2 - gdyż uważam, że są bardzo dobrymi ludźmi i rodzicami i chciałabym by "patronowali" naszym dzieciaczkom (ale nie do tego stopnia by dać na pierwsze, również w celu uniknięcia porównań)
 
Lenkaa tutaj w USC to mozna zmienic tylko do jakiegos czasu po spisaniu aktu urodzenia, do 6 miesiecy chyba, a potem to juz tylko sadownie. Wlasnie i dyplomy potem sa z innym imieniem i to jest takie, ze duzo problemow potem z tym i temu malo kto sie na cos takiego decyduje. Ja mam jedno imie to z USC i do chrztu bylo to samo. Moj syn byl chrzczony trzema imionami, takimi jakie ma w USC. Juz od dawna Kosciol nie wymaga, aby imie mialo patrona, mozna spokojnie ochrzcic takim bez patrona. A kiedys wymagali i temu to do chrztu to musialo miec patrona i z tego tez powodu czesc ludzi mogla miec dwa. A tu w Urzedach wola jak ktos ma przynajmniej dwa, ze wzgledu na identyfikacje wlasnie, a numer pesel tak samo tu jest. Prawda, ze we Francji i chyba tylko we Francji i krajach francuskojezycznych, jest duzo tzw. imion komponowanych dwuczlonowych, czyli imienia skladajacego sie z dwoch imion. I w takim przypadku wola sie dziecko obydwoma imionami na raz. Np. dla chlopaka Jean-Pierre, Jean-Claude, Jean-Louis, Pierre-Paul, dla dziewczynki Marie-Lou, Marie-Li, Marie-Anne, ect. Wtedy pisane sa one z ta kreseczka i razem wymawianie tak jakby jedno imie. A dawanie drugiego po dziadkach, czy rodzicach, tez jest tutaj popularne. Szczegolnie dawniej bylo bardzo popularne, teraz juz mniej.
 
U mnie w rodzinie wszyscy mają po 2 imiona oprócz mnie i mojej siostry (np do mojej mamy rodzina zwraca się głównie po drugim imieniu a w pracy tak, jak ma na pierwsze, dlatego tata chciał uniknąc czegoś takiego u nas i mamy tylko jedno imię). Mój mąż też ma tylko jedno imię, mimo, że jego siostry mają po 2. My chcemy dac dwa. Syn na pewno będzie miał drugie imię po moim tacie.
 
ja jak bym mogła to bym nie ochrzciła... ale wiem, że to by sprawiło ogromny ból teściom a i pewnie mojej mamie... dlatego pewnie już w sierpniu/wrześniu będziemy chrzcić żeby mieć to z głowy...
 
my mamy w rodzinie wszyscy po 2 ale tego drugiego nikt nie używa..
a co do chrzcin, to narazie nie planuję tzn napewno ochrzcimy, ale możemy mieć z tym problem- u nas bo nie jesteśmy w związku formalnym i już była taka sytuacja, że ksiądz odmówił..
ale wtedy pewnie coś się wymyśli ;)
 
hmm to może byc aga problem ale nie musi... ksiądz powinien miec na uwadze dobro dziecka i nie stawać na drodze do jego zbawienia. Koleżance odmówili, to poszła do parafii partnera i tam już dało radę :)
 
reklama
no właśnie różnie to bywa, u nas najpierw ksiądz zgodził się a podczas chrztu wyprosił ojca dziecka!!! SZOK.
Ale jak nie tu to gdzie indziej..
i w sumie nie jestem zwolenniczką, zeby jak najszybciej to zrobić, jak dla mnie maluch mozemieć spokojnie rok i wredy można ochrzcić
 
Do góry