reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Imiona dla majówkowych dzieci :)

kurcze, to ciekawe Agate, że u Ciebie w rodzinie nie ma... U mnie wszyscy wkoło mają dlatego tak pozwoliłam sobie generalizować. Ciekawe jak to jest naprawdę w Polsce?
 
reklama
myśle, że drugie imię to też dobry pomysł dla dzieciaczków, które mają popularne imiona i nazwiska - typu Jan Kowalski
 
Nasza dziecinka ma dwa imiona - Jagoda Teresa (po mojej mamie to drugie)
A jak druga będzie dziewczynka to też z dwoma imionami - Jaśmina Barbara (też drugie po babci):-D:-D:tak:
Na chłopaka pomysłów brak:-:)-(
 
jak to do chrztu? naprawdę?
Mój mąż jako jedyny z rodziny ma tylko jedno ( bo ojciec jakoś nie mógł wymyślić a taka była umowa) Tesciowie są bardzo wierzący, jakby drugie było do chrztu to raczej teść by nie odpuścił sobie...
 
jak to do chrztu? naprawdę?
Mój mąż jako jedyny z rodziny ma tylko jedno ( bo ojciec jakoś nie mógł wymyślić a taka była umowa) Tesciowie są bardzo wierzący, jakby drugie było do chrztu to raczej teść by nie odpuścił sobie...

teraz juz sie rzadziej to praktykuje ale pokolenie naszych rodzicow i nasze ma drugie imie wybierane glownie wlasnie z mysla o imieniu do chrztu. malo tego, zwykle byly to imiona swietych ;P chyba ze ktos chcial to samo jako pierwsze i do chrztu.
 
My właśnie w USC podaliśmy dwa imiona i takie ma Jagoda w świadectwie urodzenia. Jak będziemy ją chrzcić, o ile będziemy, to będzie też podane imię teresa na drugie.
 
reklama
w polsce przeciez wiekszosc osob ma dwa imiona bo drugie jest wybierane jako to do chrztu.

Do chrztu nie nadaje się nowego imienia - dodatkowego - Kościół tego nie wymaga i nigdy takiej tradycji nie było, nowe imię to do bierzmowania dopiero, a do chrztu podaje się to z USC.
W Polsce nie ma tradycji posługiwania się w codziennym życiu dwoma imionami jak we Francji - czy też wybierania które się chce. Nadawanie drugiego imienia wynika bardziej z tradycji - kiedyś na drugie nadawało się właśnie imię dziadka czy babki żeby wiadomo było z której linii rodziny dana osoba pochodzi - taki ślad rodowodowy, no i na pewno było to bardziej doprecyzowujące o jaką osobę chodzi - janów kowalskich mogło być 100, ale janów maciejów kowalskich mniej. Teraz odkąd jest sytem ewidencji pesel nie ma potrzeby tak dokładnie indywidualizować tożsamości - bo w urzędach posługujemy się głównie numerami osobistymi - pesel, nip, a imię można zmienić w ciągu miesiąca i nie trzeba decyzji sądu, a wystarczy decyzja kierownika USC - oczywiscie im wcześniej się to zrobi, tym lepiej - bo z czasem w życiu przybywa coraz więcej dokumentów które później różnią się od aktualnego imienia - np. dyplomy, akty małżeństwa itp i to wymaga każdorazowo tłumaczenia się. :tak:
 
Do góry