reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla majówkowych dzieci :)

Tomasz i Aleksander to też moje typy :-), wszystkie imiona są ładne :-)
:-) ja nie wiem połowa znajomych mówi na Tomka połowa na Aleksandra.
Aleksander ma chyba mniej zdrobnień, bo Alex, Olek, Oluś ale jakoś Olek i Oluś nie przemawiają do mnie. Aleksander kojarzy mi się z silnym mężczyzną. a Tomasz?
 
reklama
:-) ja nie wiem połowa znajomych mówi na Tomka połowa na Aleksandra.
Aleksander ma chyba mniej zdrobnień, bo Alex, Olek, Oluś ale jakoś Olek i Oluś nie przemawiają do mnie. Aleksander kojarzy mi się z silnym mężczyzną. a Tomasz?

Nie słuchaj za wielu ludzi, to Wam ma się podobać imię :-), nie będziesz miała mętliku w głowie, sama będziesz wiedziała jak nazwać swojego synka :-)
 
Nie słuchaj za wielu ludzi, to Wam ma się podobać imię :-), nie będziesz miała mętliku w głowie, sama będziesz wiedziała jak nazwać swojego synka :-)
mi się podoba Oliwier i Gabriel ale mąż kategorcznie się NIE zgodził :wściekła/y:
i jako kompromis, które mam obojgu się podoba to własnie Tomasz i aleksander, ale które bardziej to nie wiem.. a dwóch nie dam, bo nazwisko długawe...
 
A dla mnie najładniejszym męskim imieniem jest Krystian :tak::tak::tak:Ale mój małżonek tak się zwie, więc odpada, kolejne w rankingu Damian-imię mego byłego, mąż się nie zgadza ;-)Kolejne Aleksander :-) i na tym chyba poprzestaniemy
 
Ostatnia edycja:
Aga zawsze możesz dać Aleksander w metryce a wołać i przedstawiac dzieko - Alex i się przyjmie to imię :tak: Własciwie to żadna matka nie mówi że jej syn nazywa się np . Wojciech - tylko Wojtuś itp. A co ma w metryce to nikogo nie obchodzi.
Ja to miałam problem z męskim imieniem bo w rodzinie mojego małża jest jakiś dziwny zwyczaj nadawania imion dzieciom a później wołania na nie inaczej - i tak np. teść ma w metryce inne imię a wołają Maciek, tak samo jego brat ( nawet nie wiem jakie ma oficjalne imię a wołają Wojtek) psy ponazywali Kubuś i Filip :wściekła/y: Zwariować można - wszystkie imiona pozajmowane bo ludzie mają po 2 a te co wolne to psy noszą.
Więc możesz rozważyć chyba tego Aleksa (Aleksandra)
 
chyba wołali by do niej normalnie Julka..Anka...ale ładnie mnie się podobają takie dzwięczne imiona dziewczynek.Sama miałam dwa takie dzwięczne imiona wybrane ale "przepadły":-(
Też mi się tak wydaje, że coś do Julki by było do wołania ;-)
Jak Ci przepadły imiona?

Magda. Julianka jest bardzo fajne. Jula, Janka, Julka, dużo możliwości zdrabniania.
O i kolejne pomysły.... jakaś ciemna jestem :zawstydzona/y:

a ja dzis jak usłyszałam że prawdopodobnie jest córcia to cos pomyslałam o Gabrysi:)
Ładnie, Gabriela, Gabi...
Hehe od razu przypomniał mi się "Killer" i K.Figura, która była Rysią, a przybrała Gabrysię :-D;-)

Aga mi się Czarek podoba ale u nas znowu tak się zwał pies sąsiadki;-) sorki:sorry2:
Aleksander mi się bardzo podoba:-), ale u nas odpada bo tak moj brat ma na imie a siostrzenica meza to Aleksandra więc limit wyczerpany;-)

Magda Julianna bardzo ładne:-)

Z tą Julianną to jakoś wczoraj mnie tak naszło, jeszcze przed wizytą. Wyguglałam sobie bo nie byłam pewna czy czegoś nie popitoliłam. Okazało się, że nie i faktycznie takie imię jest, a nikogo z takim nie znam... jakieś mało popularne czy jak?
Mój syn natomiast wyskoczył mi dziś z imieniem Elena, też mi pasi, ale jakoś z nazwiskiem mi nie gra :dry:

Rany co Wy z tymi psami macie.... :-D:-D:-D
 
reklama
Magda bo my chcielśmy Julkę ale męża siostra 3lata temu tak dała córce na imię,więc od tamtej pory szukaliśmy innego...no i staneło na Amelce...aż tu patrzymy w gazecie a ta sama siostra we wrześniu urodziła drugą córkę i tak dała jej na imię...a ja nie chce tak samo bo będziemy mieszkać w tej samej miejscowości w odległości 5-6 domow i jak się dziewczyny spotkają to będzie dziwnie!!!A poza tym to ta jego siostra jest dziwna zaraz by miała pretensje że ściągneliśmy imię od jej córek:no::no:
 
Do góry